Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich!

Sobiesław jak na moje oko kosztorys do przyjecia , nam bez tarasu ,kominy z cegły, sciany z suporeksu, dachówka ceramika robena wyszło koło 69 tys.

teraz walczymy z plotem z przodu , robimy z desek ( plan działania jest ok zobaczymy jak wykonanie :o :o :o )

kasiu , nam jak wytyczyli to żona stwiersziła ze pomylili nasz dom z czyimś garażem, ale potem bylo lepiej

pozdrawiamy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich!

Ciszę przerywam informacjami o stanie zaawansowania.

Brygada jak burza przeszła przez naszą działkę!

wykopali fundamenty, zalali i już stoją podwaliny pod domek.

Następny etap tak bardzo fascynujący , czyli mury, od 10 lipca ( mam nadzieję).

Aż boję się podliczać koszty, oczywiście najdroższy był beton a wyszło 51 m3.

Zrobiliśmy drenaż opaskowy w koło domu, ale jak to w życiu bywa, nie przypilnowani robotnicy + glina jak skała i efekt taki że trzeba odsypać w jednym miejscu i poprawić!

Ściany fundamentu ocieplone styrodurem + folia bąbelkowa!

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kasiu !!!!

no to sie zaczeło, fajnie, fajnie!

wytrwałosci zyczymy!

jak to kiedyś ktoś pisał na forum " oby inwestycja nie wykończyła inwestora" :lol: :lol: :lol:

a tak pozatym to nasza ekipa wzieła się za gładzenie tynków w środku, mają się zabrać za kafelki w kuchn i jakoś cały czas do przodu

pozdrawiamy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Piotrze,

Byłam ostatnio w Rododendronach 2, domek już był z tynkami wewnętrznymi, instalacjami, rewelacja!!!

Bardzo podobał mi sie układ pomieszczeń, no może poddasze mniejsze w stosunku do 5-ki. Odczucia fantastyczne, dółdomu bardzo funkcjonalny, przestronny jak na tak małą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kasiu !

nasz domek to praktycznie to samo tylko ze bez garazu(pierwsza wersja).

a co do ilosci miejsca to jest jak na taką powieszchnie bardzo fajnie.

jak nam wylali ławy to domek wyglądał jak garaż i to jedno stanowiskowy :lol: :lol: (żona mało nie dostała zawału, całe szczescie że to ona wybierała projekt bo gdyby ja to wtedy....... :evil: :evil: :evil: :evil: ) ale jak poszły ściany było lepiej, doszedł dach i było całkiem fajnie :lol: :lol: :lol:

pozdrawiamy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że działamy. Właśnie murują ściany parteru. Dobrze że mogę odwiedzać w czasie dnia budowę bo wiele uzgodnień toczy się tam w czasie murowania.

Głowa mi pęka od nadmiaru pytań.

Pomimo wszystko jednak jestem szczęśliwa, trudno opisać jak wspaniałe to uczucie gdy rosną mury własnego domu!

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszyskich budujących ten piękny dom!

Ja także kupiłam projekt Rododendronów 5. We wtorek 18.07 dostaliśmy pozwolenie na budowę i może w sierpniu uda nam się zacząć.

My także wprowadzamy nieznaczne zmiany, podobnie powiększenie kuchni o spiżarkę, nieznaczne powiększenie wiatrołapu o ok. 30cm kosztem kuchni, w salonie powiększenie okna na taras z 180 na 270cm.

Coraz bardziej myślimy o zrobieniu daszku zamiast balkonu od strony wejściowej, bo też wydaje się nam, że jest ich bardzo dużo.

Mam pytanie do Bogusława: Jak zaplanowaliście daszek? Ja znalazłam wiele ciekawych propozycji w projektach z biura atrium i chyba na którymś z nich się oprzemy. Wprawdzie w czasie adaptacji nie wzieliśmy tego pod uwagę bo dom cały nam się podoba, ale po rozmowach ze znajomymi, którzy twierdzą, że balkony są praktycznie zbędne jak ma się taras i ogród i chyba jednak zrezygnujemy z jednego balkonu.

Może ktoś podzieli się zdjęciami z budowy rododendronów i uwagami czy w projekcie są jakieś błędy......

 

Pozdrawiam wszystkich Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również właśnie otrzymałem pozwolenie na budowę - ufff i w sierpniu ruszamy. Mam nadzieję przykryć przed zimą.

W projekcie jest porotherm 25. Nie jestem przekonany czy to jest najlepszy materiał i czy nie warto zmienić na porotherm 44 bez ocieplenia albo poroherm 25 z wełną.

Cenowo wychodzi podobnie, ale drożej niz wersja oryginalna :(

Z jakich materiałów budujecie ?

Pozdrawiam budujących Rododendrony 5

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My budujemy z maxa, stara sprawdzona technika.

Jeżeli ktoś ma zamiar stawiać kominy systemowe , dobrze sobie rozmierzcie kominy, a szczególnie do pieca co. w projekcie są murowane i niestety różnią się od systemowych. Mieliśmy na ten temat spór z wykonawcą , ale całe szczęście wybrneliśmy z impasu.

 

pozdrawiam

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam wszystkich budujących ten sliczny domek :D

Odpowiedź do 1 kc w imieniu mężusia Bogusława, który jest tak zabiegany, że ja przejęłam tę rolę :wink: - Agnieszka, daszek będzie oparty na projektowanej płycie balkonowej, będzie się na niej opierał. Pani architekt narysowała go już przy adaptacji projektu. Jednak po paru rozmowach z ekipami wykonawczymi na temat kosztu stanu surowego stwierdziliśmy, że nie zaoszczędzimy na tym wiele (balustrada, pokrycie podłogi, itp). Myslę jednak że wystarczą nam w zupełności i tak juz dwa balkony!!!

A co do reszty zmian, to są bardzo podobne: spiżarka w kuchni (choć chciałam, to jednak ważniejsza jest dla mnie wielkość kuchni), nieznaczne powiększenie wiatrołapu kosztem kuchni (na jakąś wąską szafę bądż wieszak na ubranie wierzchnie) no i zamianę okna środkowego w wykuszu na drzwi, chcemy mieć takze wyjście na taras z wykusza (reszta zmian opisana została wczesniej przez mężusia).

I tu nasuwa mi się pytanie - co sądzicie o tarasie południowym? Nie będzie zbyt nasłoneczniony? Po tych ostatnich upałach nasunęły mi sie właśnie takie przemyslenia...Dużo znajomych chwali mi się tarasem wschodnim. Co o tym sądzicie? Stąd ta alternatywa z tymi drzwiami, ale jeszcze tak naprawde się nie zdecydowałam. Taras od strony wykusza mam na stronie południowej, a tył domu, tam gdzie jest zaprojektowane wyjście na taraz jest u mnie od wschodu.

 

Pochwalę się jeszcze, że wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę i teraz czekamy tylko na kredyt. Myslimy, e uwiniemy się z kredytem w tym miesiącu i planujemy rozpocząć budowę we wrześniu :D

 

Pozdrawiam,

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Moniaa!

Z wcześniejszych Waszych wpisów wiem, że robicie garaż 2-stanowiskowy. My też się nad tym zastanawiamy i dlatego chciałbym wiedzieć jaki wariant rozwiązania przyjęliście jeżeli chodzi o dach nad garażem (czy przedłużyliście tylko istniejący dach, czy zmieniliście jego kształt w kopertowy), o ile zwiększyło to ogólnie metraż domu, jaki duży wogóle wyszedł Wam ten garaż i jak to wpłynęło na kosztorys.

Właśnie kupiliśmy ten projekt i dajemy do adaptacji.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jackj23!

Już Ci odpowiadam - dach tylko przedłużyliśmy. Początkowo myśleliśmy o ścięciu go takim naczółkiem, ale stwierdziliśmy z naszą architekt, że straci to troche na charakterze domu (nasze osobiste odczucie :D ).

A jeśli chodzi o powierzchnie to obecnie:

 

garaz 36,8 m2 + pom gosp 8,9 m2

 

pokoj nad garazem - uzytkowa 31,1 m2, po podlodze 46,4 m2

 

 

dom - powierzchnia uzytkowa 172 m2 + strych nieuz 31,1 m2 (czyli pokój nad garażem, który architekt zaplanowała jako nieużytkowy)= 203 m2 (to z garazem)

 

po podlodze bedzie o 25m2 wiecej.

 

Troche się ostatnio zmartwiliśmy, że chyba za duzy ten dom nam wyszedł, zwłaszcza że planowaliśmy początkowo dom do 150 m2! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...