Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Żadnego stołu w kuchni!!!

Przecież obok mam jadalnię.

Pomysł wg mnie kiepski, bo kuchnia i tak mała, ale oczywiście to kwestia gustu.

 

Moja kuchnia od strony jadalni wygląda tak:

 

http://4.bp.blogspot.com/_8HaXCOAfZwU/SXmE5YzLQjI/AAAAAAAACqs/JgPjw-TGJGQ/s1600/01_kuchnia1_22Jan09.jpg

 

cos sie nie udalo wkleic zdjecia....

co do stolika w kuchni to nie podjelismy jeszcze ostatecznej decyzji, ale po zlikwidowaniu spizarni i wejscia od strony wiatrolapu mamy troche wiecej miejaca i scian do zagospodarowania. I tak sobie mysle ze dosc czesto zdarza sie jesc posilki w niepelnym rodzinnym skladzie i taki maly stolik czy barek w kuchni to bardzo wygodna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jestem pierwszy raz na tym forum.

Na wiosnę ruszamy z budowa naszego rod 5. Szukam kogoś z okolic Lublina, który już wybudował swojego rod 5. Chciałabym obejrzeć ten dom w rzeczywistości, bo mam kilka watpliwości co do projektu- a jak zobaczę to łatwiej mi będzie wszystko to jakoś ogarnąć w głowie.

Nie orientuję się dobrze na tym forum (tyle tego jest :)) i nie wiem, czy ktoś jest może z Lublina. Jeżeli ktoś pozwoli mi obejrzeć swój dom będą bardzo, bardzo wdzięczna :)

Mój e-mail-- [email protected]

 

Pozdrawiam wszystkich !!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź i sugestie,pare dni temu gościliśmy w Rodo na etapie wykonczeniówki-to bardzo nam pomogło:)utwierdziło w przekonaniu że pozbywamy się gabinetu na dole fundując sobie ogromy salon.

nadal rozważamy kwestie powiększenia okien w kuchni,ponadto w naszym Rodo jesteśmy zmuszeni zlikwidować wykusz bowiem mamy dosyć wąską działkę...

w przyszłym tygodniu mamy spotkanie z architektem w sprawie konsultacji pierwszych zmian-miedzy innymi czekamy na propozycje likwidacji słupa-u nas problem zwiększa się o tyle,iż budujemy wersję z podpiwniczeniem.

postanowiliśmy tez zlikwidować dwa balkony-jeden z racji likwidacji wykuszu a kolejny nad wejściem-chyba zdecydujuemy sie na łamany daszek.

boszee zmagamy się z papierami od maja zeszłego roku...a to dopiero początek...oby nie brakło motywacji

pozdrawiam serdecznie:)i pewnie niebawem się odezwę z kolejnymi zapytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś zmieniał okna w pokojach na poddaszu od strony ogrodu. Ja myślę pomniejszyc je do 110 cm i w tym pokoju od garazu dodac dachowe. Pomniejszam na dole gabinet do lini schodów i bedę musiała zmniejszyc to okno w gabinecie. Myslę wstawic tam tez 110 balkonowe, zeby to wszystko jakoś proporcjonalnie wyglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meri-właśnie wczoraj uzgodniliśmy z architektem wymiary okien i pozmienialiśmy prawie wszystkie-na poddaszu od strony ogrodu gdzie pozostał jedyby balkon zmniejszyliśmy okna na pojedyńcze balkonowe 90x200 i mam nadzieję,ze te nasze zmiany będą miały ręce i nogi a jak dostanę rysunki elewacji to mogę zeskanowac i Ci podesłać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meri-właśnie wczoraj uzgodniliśmy z architektem wymiary okien i pozmienialiśmy prawie wszystkie-na poddaszu od strony ogrodu gdzie pozostał jedyby balkon zmniejszyliśmy okna na pojedyńcze balkonowe 90x200 i mam nadzieję,ze te nasze zmiany będą miały ręce i nogi a jak dostanę rysunki elewacji to mogę zeskanowac i Ci podesłać.

pozdrawiam

Fajnie by było jakbyście mi pokazali jak to u was bedzie wyglądac. Ja sama wczoraj próbowałam coś tam wymyslac , żeby to później jakoś proporcjonalnie wyglądało. Mój architekt mieszka 300 km od miejsca, gdzie teraz mieszkam i mam to utrudnione. Narazie zajmuje sie on bryłą budynku. Myślę o pomniejszeniu tych balkonów, wtedy te pokoje na górze bedą bardziej ustawne i drzwi balkonowe odsuniete troche od srodka budynku nie będa się otwierac na kaloryfery. Jakbyscie coś mieli to [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyszłam przywitać :)

Piszę, piszę swój dzienniczek to może się przydam i czegoś nauczę tutaj dodatkowo.

Pozdrowienia dla wszystkich budujących Rododendrony 5.

 

 

Vanka jeśli tu zaglądasz napisz co u Ciebie bo ta cisza to aż dziwne :)

Życzenia gwiazdkowe były i teraz dopiero na wielkanocne mamy czekać :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiamy sie z meze nad zakupem Rododenrona 5 z piwnica i mielibysmy wielka prosbe bo chcemy budowac z suporku, chcielibysmy wiedziec ile trzeba kupic suporku na ten dom a ile bloczkow fundamentowych na piwnice.

 

A tak wogole to z czego budujecie co jest tansze?

 

podajcie zestawienie materialow na forum lub prosze o emaila:[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiamy sie z meze nad zakupem Rododenrona 5 z piwnica i mielibysmy wielka prosbe bo chcemy budowac z suporku, chcielibysmy wiedziec ile trzeba kupic suporku na ten dom a ile bloczkow fundamentowych na piwnice.

 

A tak wogole to z czego budujecie co jest tansze?

 

podajcie zestawienie materialow na forum lub prosze o emaila:[email protected]

 

zestawienie materiałów jest na stronie archona przy projekcie dom w rododendronach 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiamy sie z meze nad zakupem Rododenrona 5 z piwnica i mielibysmy wielka prosbe bo chcemy budowac z suporku, chcielibysmy wiedziec ile trzeba kupic suporku na ten dom a ile bloczkow fundamentowych na piwnice.

 

A tak wogole to z czego budujecie co jest tansze?

 

podajcie zestawienie materialow na forum lub prosze o emaila:[email protected]

 

zestawienie materiałów jest na stronie archona przy projekcie dom w rododendronach 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Julek - pomocy

Tuz po Świętach mamy startować i już mam pierwszego mola. Otóż do tej pory miałem budować komin pod kominek itd z cegły pełnej. Dzisiaj majster zagaił, że on buduje kominy z pustaków ceramicznych dymowych - nie zajmują dużo miejsca itd. wyliczył mi na 2 kominy + wentylacja jakieś 30 sztuk pustaka dymowego:

http://www.harasiuki.com.pl/pl_pustak-dymowy,41.html

 

No co jak co ale to byłoby chyba zbyt proste i tanie jeśli chodzi o komin pod kominek.

Kurcze aż się boję skąd on takie pomysły bierze. Pierwszy raz słyszę że tak można komin do kominka czy pieca gazowego budować.

Potwierdźcie moje obawy albo mnie uspokójcie bo zaczynam drżeć o losy całej tej mojej budowy.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Julek - pomocy

Tuz po Świętach mamy startować i już mam pierwszego mola. Otóż do tej pory miałem budować komin pod kominek itd z cegły pełnej. Dzisiaj majster zagaił, że on buduje kominy z pustaków ceramicznych dymowych - nie zajmują dużo miejsca itd. wyliczył mi na 2 kominy + wentylacja jakieś 30 sztuk pustaka dymowego:

http://www.harasiuki.com.pl/pl_pustak-dymowy,41.html

 

No co jak co ale to byłoby chyba zbyt proste i tanie jeśli chodzi o komin pod kominek.

Kurcze aż się boję skąd on takie pomysły bierze. Pierwszy raz słyszę że tak można komin do kominka czy pieca gazowego budować.

Potwierdźcie moje obawy albo mnie uspokójcie bo zaczynam drżeć o losy całej tej mojej budowy.

Dzięki

 

Czesc,

My mamy komin Schiedla http://www.schiedel.pl/produkty/schiedel-rondo-plus/ . U nas w pustaku jest jeszcze rura ceramiczna.

Najlepiej zapytaj swojego kierownika budowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...