Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam serdecznie, bardzo się cieszę, że znalazał to forum, bardzo dużo ciekawych rzeczy sie dowiedziałam. jesteśmy na etapie wybierania projektu na 90% jesteśmy zdecydowania na Projekt Dom w rododendronach 5 (G2) niestety mamy małe wątpliwości czy salon nie jest za mały??? 30 metrów wydawało by się całkiem ładny, ale po zobaczeniu zdjęć Oli i Krzyśka wydaje się taki malutki. czy mógłby ktoś umieścić więcej zdjęć salonu?? pozdrwaiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!!

Czy ktoś robił w swoim rodo 5 strop teriwa??? Bo my właśnie taki wybraliśmy, za 2 tygodnie( tak myślę, będziemy już zalewać).

Jesteśmy na etapie zamawiania-- różne firmy, różne ceny. W każdej z firm, wyliczyli nam inna ilość pustaków stropowych( jedni 500 szt, inni 700 ).

I teraz nie wiem jaka jest prawda, czy nas nie oszukują.

Powiedzcie, ile wam poszlo tych pustaków???

Ważne i pilne :)))))))))[/b]

 

Pozdrawiam Rodomaniaków !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę??? Czy ktoś moze mi podesłać zdjęcie klatki schodowej przy tym pokoju nad garazeM??? Chcieliśmy zamienić schody zabiegowe i zrobić mały podest na półpiętrze, ale nasz murarz mówi, że się nie da. :(

Jakie wy macie te schody, może mi coś doradzicie???

 

 

Pozdrawiam !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

obawiam się, że z przeróbką schodów może być problem, bo jest za mało miejsca

są też niestety nieco za strome, żeby dokładać spocznik

a przy pokoju nad garażem jest już spocznik, więc ten następny nie bardzo ma się gdzie zmieścić

u mnie jest tak

 

http://1.bp.blogspot.com/_8HaXCOAfZwU/STPvGdDOgOI/AAAAAAAACKU/maImRtAmjDY/s320/barierka2_29Nov08.jpg

są w sumie trzy schody zabiegowe i chyba nie da się z tym nic zrobić bez przebudowy na etapie projektu

no, chyba, ze się mylę...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam sie biega po tych schodach-- bez probemów ??? Czy tego ostatniego schodka zabiegowego przed spocznikiem nie dałoby się usunąć???

A z parteru na półpiętro ile jest u ciebie schodków i jakiej są wysokości??

 

Dziękuje, że tak szybko odpisałeś- bo u nas lada chwila już będą schody robić i trochę boje sie, żeby nam murarz nic nie .......... :) zepsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że będzie za wysoko

podstopnie są i tak dość wysokie, a jak zlikwidujesz jeden stopień zabiegowy, to musisz rozrzucić różnicę wysokości po wszystkich schodkach

to dodatkowo podniesie wysokość podstopni

moim zdaniem to będzie bardzo wysoko

 

do schodów można się przyzwyczaić, ale do najwygodniejszych nie należą

nie ma problemów z bieganiem po nich :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cyberbronek

Pytałam swojego murarza o ten twój sposób na schody, ale powiedział, że trzeba przesunąć tą ściankę od gabinetu, a u nas już ta ścianka jest zrobiona i ten skos na drzwi???

Wymyślił, że zrobienie stropu zalewanego (tego zwykłego, nie terive) nad garażem pozwoli nam dodać jeden schodek- ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

POzdrawiam !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cyberbronek

Pytałam swojego murarza o ten twój sposób na schody, ale powiedział, że trzeba przesunąć tą ściankę od gabinetu, a u nas już ta ścianka jest zrobiona i ten skos na drzwi???

Wymyślił, że zrobienie stropu zalewanego (tego zwykłego, nie terive) nad garażem pozwoli nam dodać jeden schodek- ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

POzdrawiam !!!!!

 

No tak, my pomniejszylismy gabinet i nie mamy drzwi od skosu, tylko na wprost- dlatego nie bylo to u nas problemem. Na 16 stronie jest plan naszego parteru.

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ile wam poszło betonu na zalanie stopy z terriwy- ile m2??? Bo nam każdy co innego mówi, murarz też sobie coś pod nosem mruczy, ale niepewnie, a ja nie wiem ile zamówić. Tyle ile zamówimy, za tyle musimy zapłacić ( taka firma), czy wykorzystamy go, czy nie.

Dodam, że nie robiliśmy żadnych zmian w projekcie, wszystkie balkony też zostają.

Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!!

Właśnie jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu-zastanawiamy się pomiędzy Rodo5 a 6, więc pewnie niedługo dołączymy również do grona Rodomaniaków-hihi;)

Mamy jedank na początku wielką prośbę do katpro: pisałaś,że jesteś z okolic Lublina...można wiedzieć dokładnie skąd? Pytam, ponieważ my mieszkamy w Łęcznej i z chęcią obejrzelibyśmy Twój domek gdyby była tylko taka możliwość-aby dokonać ostatecznego wyboru. Proszę więc o kontakt na adres [email protected]. Z góry dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich Rododendrowiczów!!! :D[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odebrałem pozwolenie na budowę i jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Rodo 5G2.

 

Czy ktoś z was stawiał oddzielnie stan 0. Jeśli tak to ile wyniosła Was robocizna.

 

Czekam na jeszcze dwie oferty. Ale pierwsza powiem trochę mnie powaliła.

 

Wycena opiewa na kwotę 15 000zł za samą robociznę. A to uważam jest za drogo i dużo za drogo. Jeśli ktoś z was wie, pamięta ile kosztowała robocizna stanu 0, to proszę o info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odebrałem pozwolenie na budowę i jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Rodo 5G2.

 

Czy ktoś z was stawiał oddzielnie stan 0. Jeśli tak to ile wyniosła Was robocizna.

 

Czekam na jeszcze dwie oferty. Ale pierwsza powiem trochę mnie powaliła.

 

Wycena opiewa na kwotę 15 000zł za samą robociznę. A to uważam jest za drogo i dużo za drogo. Jeśli ktoś z was wie, pamięta ile kosztowała robocizna stanu 0, to proszę o info.

 

Pozdrawiam

 

Czesc,

 

Ja mialem budowlanca, ktory robil mi do dachu. Za stan zero robocizna wyniosla 18 000 PLN... ale budujemy blizniaka czyli na jedna polowke byloby ok. 9 000-10 000 PLN. Ceny sa z zeszlego roku z Wroclawia.

Wiem ze moj budowlaniec nie nalezy do najtanszych, dlatego to 15 000 wydaje mi sie troche duzo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...