Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam.

dawno mnie nie bylo- ale tez widze zajeci wszyscy budowaniem i ruch jakis maly..

 

u nas powoli koniec SSO i przerwa na ten rok.. uff..ciezko bylo- ekipa murarzy malo obyta z budowaniem- kierownik ratowal sytuacje- nasza najlepsza inwestycja;)

wcozraj zeszla ekipa gorali- wiezba expresem- az milo popatrzec.. jedna tylko watpliwosc- gorale zrobili tradycyjnie- podobno- na sruby, gwozdzie i "naciecia" bez katownikow (uwaga- nie mam na kompie polskich liter....!) oczywiscie majster ktory nie mial etapu bez bledu przylecial do nas z informacja ze w jego opinii :-"fachowej"- wiezba do porpawki, wsyztsko zle, gibac sie bedzie bo na gwodzie i cos w rodzjau "pioro-wpust".. jak wygladaja wiezby u Was..??

 

w kazdym razie w wielkich bolach urodzil sie ansz rodo..teraz tylko dach i odpoczynek- rodi wyschnie i na przyszla wiosne zakwitnie tynkami :p

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

haha..no wkleilam, dumna ide na strone..i szok- aleee mam duuuuzy dom :o

 

ale juz skasowalam zeby storny nie rozbijac- i sie szybko poprawilam- teraz jets ok..? ja widze dobrze teraz.

no to nie ejst takie trudne.. pierwsza instrukcja ktora znalazlam miala tyle punktow ze musialabym sobie wydrukowac:P

 

no to teraz fotki z dachowka beda jak w banku:))

 

dzieki za doping :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak swietnie mi poszlo :wink: , to jeszcze zdjecie naszych pierwszych lokatorow...

 

w trakcie sprzatania desek szalunkowych i innych smieci okazalo sie ze pod deskami uwily sobie gniazdo pliszki (chyba.), a samiczka nawet nie przerwala wysiadywania jak zostala znaleziona- i to pierwsze "dzieci' w nowym-prawie-domu :D

 

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/min_dsc0140081cf.jpg

 

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/min_109eda.jpg

 

pozdrawiam

 

p.s. teraz to bede faktycznie miala zabawe-jak juz przeszlam kolejny stopien wtajemniczenia.

 

Sanyaa- az milo popatrzec w Wasz dziennik!! z pozytywna zazdroscia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jest SSo- na ten rok bedziemy konczyc.. jeszcze tylko trzeba wyrownac dzialke- pospieszylam sie z nawiezieniem ziemi- i dom ciezko obejsc;)

 

efekty tego roku- jak widac:)

 

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/min_293d19.jpg

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/min_2953e0.jpg

 

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/min_dsc01643eb61.jpg

 

przylecial tez gosc z dworu- podziwiac razem ze mna widoki z okna:)

 

jak widac- podnieslismy sciane kolankowa o 2 pustaki- a zeby elewacja nie wygladala bardzo zle po tej zmianie- krowkie zostaly wydluzone ..cos kolo 15cm- tyle ile planujemy grubosci ocieplenia..

okap miejscami ma sporo ponad 100cm- zostaly dodane "odboje"-chyba..? w kazdym razie takie drewniane poziome podpory krokwi, ktore zakryje podbitka.

 

wspominam o tym, bo jakis czas temu podpytywalam niektorych z Was o dlugosc krokwi przy zmianie sc.kolankowej- bo nie bylam pewna "o ile"

 

 

pozdrawiam budujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agi i Zbyszka: za robociznę nie płaciliśmy nic (nie licząc posiłków). Tak sie składa, że mój teść jest murarzem. :)

Zapłaciliśmy w sumie tylko za dach - za samą robociznę (krokwienie i kładzenie pokrycia) 6 tys. + materiały: blachodachówka z dodatkami ok. 13 tys. + drzewo z własnego lasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanyaa- ja w sumie też nie bardzo wiem po co mi ten balkon.. :D

planuję raczje siedzieć na tarasie..

 

na etapie zmian miałam fantazję żeby w sypialni (nad garażem będzie nasza sypialnia) miec balkonik- tak na postawienie 1 nogi i podlanie kwiatków.

 

a teraz twardo trzymam sie wersji, że to głęboko przemyslane i uzasadnione ekonomicznie :wink:

a tak na serio- elewacja będzie "ciekawsza", a i światla w pokoju więcej- tylko potrzebny będzie dobry fahcowiec od mostków termicznych- pamiętam nasza rozmowę w Baszkówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Witam wszystkich ! :D Właśnie staliśmy się z mężem szczęśliwymi posiadaczami projektu domu w rododendronach 5 (G2). Jesteśmy na etapie zmian w projekcie. Przeczytałam już wiele postów, w których jest dużo ciekawych propozycji zmian, z kilku nawet chcemy skorzystać :D Będę wdzięczna za przesłanie na [email protected] zdjęć, szczególnie z wnętrza domu. Z góry dzięki i czekam z niecierpliwością na maila, jeśli ktoś może się podzielić wyglądem swojego rododendronka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...