Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam, u nas stan "0" praktycznie zakończony.

mam wycene za kolejny etap (bez roboty cieśli, sama murarka) parter, strop(monolit, jak w projekcie), piętro, ścianki dzialowe ~28 000.

 

co o tym myslicie ?

 

pozdrawiam,

tświrek

 

Tez jak szukalismy do murarki to tak sobie wołali zbliżone ceny, nawet jedna firma chciala 35 tys, ale w koncu mamy murarzy za 18 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

rynien nie mam

pod płytkami mam położoną blachę płaską w kształcie takich parapetów

nie jest to rozwiązanie idealne, bo woda ścieka nieco po ścianach, ale nie wnika bezpośrednio od samej góry

tylko jak wiatr wieje, to zrzuca oderwane krople na ścianę

pewnie najlepsze będą rynny, ale wyglądać to ładnie nie będzie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam - odnośnie tarasu bardzo ważne jest żeby jego kształt znać już na etapie planu zagospodarowania działki - na tej mapce wrysowywany jest przecież zasięg tarasów, schodów wejściowych itd. Dlatego nie zgodzę się z przedmówcą, gdyż zmiany odnośnie tarasów, schodów zostaną wykazane przez geodetę przy inwentaryzacji na koniec budowy. Sam zmieniłem wygląd tarasu i niestety - przynajmniej wg mojego kier. budowy - musi to mieć przełożenie w planie zagospodarowania działki - to samo zresztą stwierdził facet, który ten plan robił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Czy to forum już całkiem umiera?

Jestem na etapie wyboru centralnego ogrzewania - jakie kotły gazowe zakładaliście do swoich rododendronów??? Zastanawiam się nad piecem gazowym z zamknięta komorą 1 funkcyjny - 24 kw., do tego zbiornik 250 - 300 litrów plus piec węglowy . Pochwalcie się jakie zastosowaliście rozwiązania. Jak dla mnie odpada kominek i solary - nie jestem przeciwny ekologii ale w naszym kraju ceny póki co zaporowe na solar - praktycznie zero dopłaty do solarów. A w kominku nie mam zamiaru palić żeby odciążyć ogrzewanie np. gazowe i brać prysznic w zimnej łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg projektu do domu przewidziany jest piec gazowy 15 kw. Jakie macie u siebie - czy aby te 15 to nie za mało - ja myślę o piecu gazowym20 kw ewentualnie dorzucę piec węglowy też 20.

Zastój na forum - może przy okazji długich jesiennych wieczorów szerzej wypowiecie się w tym temacie - serdecznie zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

cześć,

powoli zaczynam planować prace na najbliższy rok - stan surowy.

 

mam pytanie o kolejność robót : czy podciągi i ewentualnie belki części mieszkalnej muszą być wylane przed stropem (i stanowić oparcie dla jego konstrukcji - monolit )czy wylewaliście podciągi i strop w całości ?

 

Dzięki,

Tświrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

powoli zaczynam planować prace na najbliższy rok - stan surowy.

 

mam pytanie o kolejność robót : czy podciągi i ewentualnie belki części mieszkalnej muszą być wylane przed stropem (i stanowić oparcie dla jego konstrukcji - monolit )czy wylewaliście podciągi i strop w całości ?

 

Dzięki,

Tświrek

 

U nas wszystko bylo wylewane w calosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

Jako, że stałęm się szczęśliwym posiadaczem projektu Rodo 5 mam pytanko, czy ktoś może będzie wkrótce startował lub ma już domek w kujawsko pomorskim? a konkretniej w okolicach Bydgoszczy?

Chętnie nawiąze kontakt :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy to forum już całkiem umiera?

Jestem na etapie wyboru centralnego ogrzewania - jakie kotły gazowe zakładaliście do swoich rododendronów??? Zastanawiam się nad piecem gazowym z zamknięta komorą 1 funkcyjny - 24 kw., do tego zbiornik 250 - 300 litrów plus piec węglowy . Pochwalcie się jakie zastosowaliście rozwiązania. Jak dla mnie odpada kominek i solary - nie jestem przeciwny ekologii ale w naszym kraju ceny póki co zaporowe na solar - praktycznie zero dopłaty do solarów. A w kominku nie mam zamiaru palić żeby odciążyć ogrzewanie np. gazowe i brać prysznic w zimnej łazience.

Mnie hydraulik doradził Junkersa Cerapur Acu:

 

http://image.ceneo.pl/data/products/1344593/product.jpg

 

Wbudowany zasobnik 43 l.

Piec jest bardzo wydajny, żadnych problemów.

Błyskawicznie nagrzewa wodę, kiedy akurat nie mam ustawionego programu grzewczego.

Naprawdę jeste zadowolony.

No i zasobnik nie zabiera mi miejsca w kotłowni.

Piecyk mały, zgrabny i sprawuje się na medal.

 

Jednak tak ciepłych słów nie mogę powiedzieć o serwisancie, który mi go uruchamiał...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...