Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Ale tu ciiiiiiisza :) Chyba wszyscy budujący rodo 5 na swoich budowach siedzą.

U mnie tynki schną i muszę umówić ekipę od wylewek. Może ktoś z Was się orientuje, czy , w okolicach Warszawy, 14 zł za m2 za samą robociznę (w cenie jest też ułożenie folii i styropianu) to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich Rododendrowiczów tych wybudowanych i tych budujących.

Powoli kończę stan "0" (mam nadzieję jeszcze tydzień), jak ktoś będzie chciał to podzielę się kosztami.

Mam prośbę do już wybudowanych, ile i jakich rur i kolan potrzeba do kanalizacji rozprowadzonej pod posadzką oraz czy ktoś łączył rury spustowe z rynien i wprowadzał je do studzienki, jeżeli tak to również bym potrzebował ilości rur i kolan i jakich średnic.

Pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich serdecznie

Zdecydowalem sie na projekt w rododendronach 5 z podwojnym garazem i mam pytanie do budujaczych czy ktos zmienial (powiekszal) okna w projekcie. Frontowa elewacja z czterema oknami 90 cm wydaje sie troszku maloatrakcyjna, czy poprostu tak to wyglada tylko na projekcie. Zanim zdecydowalem sie na ten projekt dlugo myslalem o projekcie Gracjan http://www.extradom.pl/projekt-domu-gracjan-wrw1008.aspx . Na tym projekcie stolarka wydaje sie bardziej ciekawa.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam wszystkich serdecznie

Zdecydowalem sie na projekt w rododendronach 5 z podwojnym garazem i mam pytanie do budujaczych czy ktos zmienial (powiekszal) okna w projekcie. Frontowa elewacja z czterema oknami 90 cm wydaje sie troszku maloatrakcyjna, czy poprostu tak to wyglada tylko na projekcie. Zanim zdecydowalem sie na ten projekt dlugo myslalem o projekcie Gracjan http://www.extradom.pl/projekt-domu-gracjan-wrw1008.aspx . Na tym projekcie stolarka wydaje sie bardziej ciekawa.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

 

Witam,

 

My zlikwidowalismy balkon od strony frontowej - zmienilismy uklad scianek dzialowych na pietrze i tak nam pasowalo. Na dole okna zostawilismy takiej samej wielkosci, ale wiem ze czesc budujacych poszerza je.

 

...chyba nikt juz nie zaglada na to forum a ja spiesze doniesc że za 2 tygodnie przeprowadzka !

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam wszystkich serdecznie

Zdecydowalem sie na projekt w rododendronach 5 z podwojnym garazem i mam pytanie do budujaczych czy ktos zmienial (powiekszal) okna w projekcie. Frontowa elewacja z czterema oknami 90 cm wydaje sie troszku maloatrakcyjna, czy poprostu tak to wyglada tylko na projekcie. Zanim zdecydowalem sie na ten projekt dlugo myslalem o projekcie Gracjan http://www.extradom.pl/projekt-domu-gracjan-wrw1008.aspx . Na tym projekcie stolarka wydaje sie bardziej ciekawa.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

 

my na dole zrobiliśmy pierwotnie 120x120 ale ... ostatnio powróciliśmy do projektowego 120x90 - ta przeróbka nie przypadła nam do gustu. widziałem kilka rododendronów bez zmian na froncie i wyglądają ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowalem sie na okna jezierskiego. Okna na 90% bede zamawial w firmie Salamandra z Rzeszowa, ktora miesci sie na ul. Hetmanskiej 13a.

 

Mial ktos moze stycznosc z ta firma????? Wszelkie opinie, na temat ich serwisu mile widziane.

Z gory dziekuje

Edytowane przez wojtek Sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Witam! My mamy już dom zamknięty, otynkowany i na wiosnę ruszamy z ociepleniem, hydraulika i wylewanie podłóg- takie są nasze plany. Mam pytanie do tych co już mieszkają- gdzie wy macie poustawiane szafy na kurtki, buty- czy w wiatrołapie ??? Bo jak się tak przyglądam, to stwierdziłam, że w tym domu nie ma dobrego miejsca na porządną, dużą szafę :( Mam nadzieję,że się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem tu nowa. Przymierzam się do budowy domu w rododendronach 5 N. Czy ktoś z Was budował/buduje ten dom? Chciałabym prowadzić prace systemem gospodarczym, umawiać się na kolejne etapy budowy.

Proszę o podanie orientacyjnych kosztów budowy tego domu (woj. małopolskie). Stan surowy zamknięty i pod klucz. Chciałabym jakoś zaplanować sobie koszty.

Będę wdzięczna za wszystkie uwagi, porady, pomoc i wsparcie.

serdecznie zapraszam do rozwijania tego wątku - architekt powiedział, że jest to dość popularny projekt, więc teoretycznie powinno nas być sporo :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę nikt nie buduje tego domu? A może w rododendronach 5 tradycyjny?

 

My planujemy budowac ten domek, koszty za stan surowy otwarty ale z pokryciem dachem i obróbkami blacharskimi, schody wylewane, kominy to od 46 tys netto- w cenie były ścianki działowe (ale Pan wydał nam się z kategori ecie pecie- sami nie wiemy, nie był zpolecenia ale z ogłoszenia, jak zadzwoniliśmy do osoby u której budował to powiedział, że powiedzmy poleca go ale trezba pilnować) do 66 tyś- wtedy Pan chciał kupowac materiały na siebie zyskując tym samym rabaty na siebie, jak powiedział musi na czymś zarobic.Jedną ofertę dostaliśmy na 57 tyś bez ścianek działowych,ale z polecenia bardzo dobry budowlaniec, mamy zamiar jeszcze negocjowac tą cenę, przynajmniej 2 tyś.

Jesli chodzi o okna..wycene robiłam w jezierskim tak jak jest w projekcie (ilosć okien i rozmiar), kolor obustronny, z montażem, pakiet trzyszybowy wyszło niecałe 30 tyś brutto z montażem, ten sam zestaw okien w firmie Avante , obustronny kolor, trzyszybowe z montażem cena niecałe 25 tys brutto. Najdroższy jest szklany wykusz wychodzi cenowo napewno od 6,500 do 7300 netto. Jeśli intesresuja cie koszty stolarki to mogę podesłać na meila moje wyceny. Podaję swojego [email protected]

Planuję modyfikacje okien- w grarażu mniejsze 90x90, pojedyncze wyjście na taras zsalonu zastąpie oknem 90x140 lub wogóle go nie dam.

Planuje budować z ytonga 24cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Mam do sprzedania nowy i w pełni kompletny projekt z pracowni ARCHON.

 

Zestaw zawiera:

- 4 oryginalne projekty domu w rododendronach 5 w wersji 2G, wszystkie egzemplarze są opatrzone hologramem Archonu, są czyste, nie zawierają wypełnionych metryczek ani jakichkolwiek śladów używania

- zestawienie materiałów do budowy

- obrys budynku na folii

- obszerną listę możliwych zmian wystawioną przez biuro Archon

- fakturę VAT

- oryginalne opakowanie (teczkę) na wszystkie w/w elementy

- dodatkowo dodaję kosztorys na CD oraz kolornik

- cena 1500 zł

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-g2/m4796f9713c754

 

Zakupiłem go w marcu 2011. Sprzedaję ponieważ minął miesiąc od zakupu i niemożliwy jest już zwrot. Natomiast przez 2 miesiące możliwa jest wymiana na dowolny inny projekt firmy Archon. Mogę również takiej wymiany dokonać osobiście, jeżeli ktoś ma upatrzony inny projekt Archonu i chciałbym go kupić o połowę taniej.

Kontakt: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...