Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jeśli ktoś planuje wybudować Rododendron 5 i zamieszkać za 200 tys. pln to życzę z całego serca zdrowia i pogody ducha w trakcie wznoszenia domu. Okna kosztują ok 20 tys. tak więc musisz wiedzieć że dom w którym okna kosztują 10 % budowy to nie jest dom. Jeśli nadal upierasz się że zamieszkasz za 200 tys to z całym sumieniem nie dam Tobie żadnych rad. Bo takowe nie istnieją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Ścianki działowe poddasza...

 

Jako że posiadałem dziurawkę to po sobocie 2100szt cegły mam w nogach ... mam nadzieję że wystarczy

 

Jeżeli jesteście na etapie dachu to sprawdźcie położenie trzech drewnianych słupów piętra U mnie jeden ekipa przesunęła ok 7 cm i wypada mi że ścianę mam w oknie wykusza

Jeżeli słupów nie przymocujecie u dołu potrafią się skręcić u mnie o ok 15 stopni dołem i nie wygląda to efektownie

 

Lepiej te słupy zamienić na prostokątne wtedy chowają się w ścianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Czy ktoś ma możę koszotrys dla banku do mojego rododendrona 5w, Jeśli tak to proszę o podesłanie :)

 

 

Obecniemam prawie skonczone fundamenty koszty:

 

Stopa

1000 drut

2100 beton 10 m3 b20

sciana fundamentowa

2000 bloczki szalunkowe

1680 beton 8 m3

2000 izolacja drenaż ocieplenie (miałem żwir)

1400 zł brakująca część piasku

2000 koparka

 

Moze to sie komus przyda wiec kontynuje koszty na dzien 21 wrzesnia

na dzien dzisiejszy rozpoczynam dach:

A dotychczas Fundamenty zamknięte kwotą 15000

bloczki termalica + nadproza + scianki dzialowe + kominy 20 000

Beton na plyte 17 m3 3900

Beton na wieniec + schody 7 m3 1600

Więźba dachowa 7000

Dachówka Brass 150 m2 + gąsiory i boczne dachowki 7000

Wszystko robię sam jedynie byli panowie powiązać zbrojenie 1500

 

Razem 42500

 

Więc całkiem niezły wynik

Edytowane przez macek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam, ja wchodzę na forum czasem poszukać jakichś rozwiązań i akurat trafilam na te wpisy :)

 

jeśli chodzi o koszty budowy (z mężem budujemy Rododendron 5N) to zgadzam się z Tobą macek_ - nie jest tak z tymi kosztami źle :)

 

fundamenty trzeba faktycznie liczyć jakieś 30 tys. - nieunikniony wydatek jeśli chcesz mieć dobrze zrobione fundamenty i ocieplone - My na początku przeraziliśmy się kosztami ale później stwierdziliśmy że były konieczne - my fundamenty budowaliśmy na zasadzie: ławy fundamentowe + bloczki betonowe (sporo ich było bo 10 szycht) + zaprawa na fundamenty żeby "czarne" dobrze trzymało :) + styropian + folia kubełkowa

 

jeśli chodzi o materiał na ściany parteru i poddasza to nas wyniosło ok. 20 tys

 

strop nad parterem + schody: beton + robocizna(częściowa, bo większość szalunków robiliśmy sami, bardzo pomogły nam płyty szalunkowe) ok. 7 tys.

 

stal na fundamenty, strop i wieńce to koszt ok. 7 tys. z czego nam i tak zostało jakaś 1 tona z 3 zamówionych ton

 

drewno mieliśmy własne, ale wszystkiego wyliczyć się nie da, domawialiśmy 2xpłatew (a płatew jest ogromna bo ma bodajże 16x21 czy jakoś tak i jedna waży 500 kg) i jakieś dodatkowe krokwie

 

na dach wybraliśmy dachówke antracyt z Robena i myślę że to dobry wybór za cały komplet + orynnowanie z Galeco zapłaciliśmy ok. 21 tys.

jeśli chodzi o dachówki to bardzo fajna jest dachówka ceramiczna z Brasa i tu CIEKAWOSTKA jest wypalana w całości w kolorze dlatego jak się ją tnie czy odpryśnie kawałek nie widać glinianego koloru no ale niestety droższa jakieś 3 tys. na 200 m2 dachu.

 

Jeśli chodzi o koszty domu w stanie surowym otwartym to do tej pory (zaczęliśmy budowę w kwietniu 2012 roku) wydaliśmy jakieś 125 tys. łącznie z robocizną. (z czego robocina na moje oko wyniosła nas ok. 34 tys.)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

125 tysi to strasznie mało. My budujemy Rodosa 6 G2 i SSO wyszedł jakieś 190 000 w tym ogrodzenie. więc różnica spora. (Niestety Koszty robocizny wyszły na poziomie 55 000)

Ściany z czego?

Jakie cegły na kominy (cena za cegłe?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 weeks później...
Prosiłbym o rady odnosnie podasza w rodendronie 5 podasze ma 2,57cm co o tym myslicie czy podnosci sciane czy wystarczy na podaszu dziekuje za kazda rade pozdrawiam

 

Ja u mnie nie podnosiłem ściany kolankowej...aktualnie jestem po posadzkach ale przed ociepleniem poddasza i teraz nie wiem czy nie lepiej podnieść 1-2 cegły (ale nie pustaki) np. mam problem z zamocowaniem Geberitów łazienki poddasza ściana jest odsunęła dość mocno aby można było wygodnie korzystać (są pod skosem) mocowane na pręty gwintowane fi12 no i wełny będzie 15+max10 i nie wiem czy to nie za mało

 

Za to wiem ile potrzeba cementu na posadzki góra 6cm dół 7cm i garaż 8 cm

-cement 3palety x 56worków(25kg) zostało 2 worki

-siatka stalowa 210m2 zabrakło 8m2

-piach 1 auto to mało ok. 14m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
No to melduje sie z mojego nowego domku 5w mieszkamy juz dwa miesiace. Wykonczyliśmy tylko parter w średnim standardzie. Góra jest tynkowana. Udało się zmieścić w okolicach 190 tys zł, Dom jest ocieplony otynkowany. Muszę przyznać że kosztowało mnie to dużo zdrowia ale się udało. Może nie mam parkietów i jakuzzi ale własne:) Służę radą, [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Podziwiam osoby które mieszkają w kwocie 170tys;) bo to nie możliwe Jeżeli wszystkie wydatki nie są notowane skrupulatnie są przeoczone

Ja też nie mam wodotrysków i oprócz stanu surowego tynków CW i miksokreta wszystko pozostałe wykonywałem sam i moja kwota bez jakuzzi jest o 100tys wyższa mam nadzieję że już w 2014r będzie max 300tys i przeprowadzka

Kwota zawiera narzędzia, osprzęt (nawet worki do odkurzacza) koszty transportu to ponad 5000 a 12.500 wydałem zanim wbiłem szpadel.

Dodam że działki nie uwzględniam bo takową posiadałem

Z wydatków mogę odjąć max 50tys gdybym oszczędzał na materiale lepsze okna wełna styropian brama na pilota ale teraz to nie wypas mam alarm i całość podłogówka ale to akurat taniej mnie kosztowało niż grzejniki

Nie ma co się łudzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jesteśmy z mężem bardzo zainteresowani projektem rodo 5. Martwi mnie tylko wielkość kuchni. Czy ktoś jest z okolicy Łowicza? Chcielibyśmy bardzo zobaczyć jak prezentuje się ten domek, a w szczególności kuchnia. Ewentualnie czy moglibyście przesłać zdjęcia wnętrza domu? [email protected] Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 months później...

Witam,

 

Rozpoczynam poszukiwania wykonawcy, dzisiaj dostałem pierwszą wstępną wycenę budowy domu bez dachu.

 

-ława fundamentowa 3700zł

-piwnice bloczek betonowy 4900zł

-chudy beton piwnice 700zł

-strop plus chudy garaż 5400zł

-schody żelbet 1600zł

-parter mury 6800zł

-strop2 6200zł

-schody żelbet 1600zł

-ścianka kolankowa 1400zł

-wieniec plus trzpienie 2300zł

-ścianki poddasze 2500zł

-szczyty plus facjata 3400zł

-komin prefabrykat 2300zł

 

Co o tym sądzicie miejsce to woj. śląskie, okolice Dąbrowy Górniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...