Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to ja mam jeszcze pytanie kolejne, czy ktoś zmieniał kotłownie na koniec za garażem i do tego zmieniał miejsce kominka tak jak na rzytach jest telewizor??

Tzn kominek na scianie miedzy gabinetem a salonem?? Bo my chcemy to zmienić tylko ze trzeba komin dobudować to już byłby 3, a do tego gdyby jeszcze kotłownia za garażem to trzeba i 4 komin robić??

Chyba nie ma sensu już motać z trą kotłownią...

Pytanie do budujących czy ktoś robił albo robił będzie takie zmiany, albo choć którąś z nich??

 

My mamy nadzieje ze w 90 tysiącach z robocizną sie zamkniemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam działke długości 47 metrów a szerokości tylko 25 wiec sami rozumiecie,

garaż powiększony to nie za bardzo mi pasuje ale z drugiej strony jak samochód ma stać w zime na dworzu to też mi sie nie uśmiecha, blaszakami garażami nei chcemy zaśmiecac podwórka a wiate nie wiem czy by dało rade dorobić...

 

Ehh jakiś mały ruch panuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klub miłośników rododendronów.

Z przyjemnością i zainteresowaniem przeczytałam wasze podpowiedzi

odnośnie tego projektu.

Jeśli ktoś ma czas i chęci by odpowiedzieć na moje pytania to bardzo proszę, bo na razie jestem przed zakupem tego pojektu.

1. Coś czytałam że ścianki działowe na górze to KG, czy tak jest faktycznie w projekcie?

2. Jeśli tak to na co mam zwrócić uwagę dając adaptujacemu arhitektowi ten projekt, jesli chcę by były murowane?

3. R5 mają małą kuchnię (według mnie) dlatego pewnie zrezygnuję z tej spiżarni, ale chciałabym mieć takie pomieszczenie w domu. Czy w łazience na dole, pod schodami,jest miejsce aby wybić drzwi i tam ewentualnie zrobić małą klitkę? Czy jest szansa że kabina prysznicowa zmieściłaby się jeszcze w łazience?

4. Czy przeniesienie kotłowni do pomieszczenia za garażem, jak czytałam, że niektórzy robią było trafne? Jak to wyszło?

5. Chciałabym zwiększyć otwory okienne: w kuchni od strony ogrodu i w salonie (może nawet zrobić tam wyjście na tatas) i zrezygnować z otworu w salonie od tyłu.

 

Jeśli ktoś to przeczyta i ma już doświadczenia z R5, to bardzo proszę o poradę, mile widziane wszelkie zdięcia.

Z gury dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klub miłośników rododendronów.

Z przyjemnością i zainteresowaniem przeczytałam wasze podpowiedzi

odnośnie tego projektu.

Jeśli ktoś ma czas i chęci by odpowiedzieć na moje pytania to bardzo proszę, bo na razie jestem przed zakupem tego pojektu.

1. Coś czytałam że ścianki działowe na górze to KG, czy tak jest faktycznie w projekcie?

2. Jeśli tak to na co mam zwrócić uwagę dając adaptujacemu arhitektowi ten projekt, jesli chcę by były murowane?

3. R5 mają małą kuchnię (według mnie) dlatego pewnie zrezygnuję z tej spiżarni, ale chciałabym mieć takie pomieszczenie w domu. Czy w łazience na dole, pod schodami,jest miejsce aby wybić drzwi i tam ewentualnie zrobić małą klitkę? Czy jest szansa że kabina prysznicowa zmieściłaby się jeszcze w łazience?

4. Czy przeniesienie kotłowni do pomieszczenia za garażem, jak czytałam, że niektórzy robią było trafne? Jak to wyszło?

5. Chciałabym zwiększyć otwory okienne: w kuchni od strony ogrodu i w salonie (może nawet zrobić tam wyjście na tatas) i zrezygnować z otworu w salonie od tyłu.

 

Jeśli ktoś to przeczyta i ma już doświadczenia z R5, to bardzo proszę o poradę, mile widziane wszelkie zdięcia.

Z gury dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów rododendronków!

Ja z moja małżonką zdecydowaliśmy sie na rodo 6 który powstanie w rudzie ślaskiej.

Nasze zmiany:

-fundamenty pod szkody górnicze

- zmiana porotermu z 25 na 30

- powiekszenie garazu na dwa stanowiska

- dodanie jednego okna dachowego w pokoju nad garażem

- zmiana okna w garażu na na 4 okna z lusferów

- likwidacja okna w nowej kotłowni

- likwidacja środkowego okna na duzym balkonie

- przeniesienie kotłowni do tylniej czesci garażu ( piec z podajnikiem, może pellet)

- likwidacja gabinetu na dole ( będzie duży salon)

- strop gęstożebrowy i likwidacja słupa nośnego miedzy salonem a byłym gabinetem

- likwidacja ściany miedzy obecnym salonem a schodami ( pozostanie tylko słup przy schodach)

-likwidacja spiżarki ( zostanie przeniesiona do dawnej kotłowni)

wszystkie te zmiany projektowe kosztują nas u architekta 2000 zł

 

Teraz załatwiamy papierki i na wiosnę ATAK! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...