Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Cieszy mnie ogromnie , że aż tyle osób wybrało podobnie jak ja ten projekt w różnych wersjach.

Ja walczę z wykonawcą, mam zalany strop nad parterem i czekam przebierając nogami kiedy to łaskawie rozpocznie ostatni etap robót pan Cz.

Ale już teraz widać zarys dołu i śmiało mogę powiedzieć że nie żałuje wyboru! Co prawda połączyłam gabinet z pokojem dziennym pozostawiając słupy konstrukcyjne, powstała ogromna przestrzeń - REWELACJA!

 

Pozdrawiam wszystkich na polu bitwy z wykonawcami

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witamy

zaznaczam że nasz domek to pierwsza wersja czyli 102m pow użytkowej, bez garazu.

skąd taka kwota : znależliśmy bardzo tanią ekipe (bez fv tylko na umowe na piśmie) np; koszt stanu surowego zamknietego( fundamęty, sciany nośne i działowe , pierwsza wylewka na podłodze, wylane schody, dach pokryty dachówką i schody wejściowe) za robocizne 13tyś ekipa została z nami do dzisiaj .sami tylko kładlismy panele na górze w sypialniach, malowanie też my, ogrodzenie robiliśmy sami.

tynki ,kafelki wszelkie instalacje ,regipsy wszystko ekipa (fakt mają kilka robót dlatego jak pisalismy wczesniej 1 dzień robią potem przerwa ale i tak czekamy do wiosny na kanalizacje więc damy rede :lol: :lol: :lol:

pozdrawiamy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Potwierdzam wypowiedz piotraf:) Ja z żona tez zdecydowaliśmy sie na roderendrony wersja 102 po likwidacji pokoju na dole wyszło około 103,6.

Troche kombinacji i cena 200tys (bez działki jest realana dla tej wersji.

ja rowniez planuje zmiescici sie w tej kwocie ( wiekszosc rzeczy mam zamówione juz tylko dołozyłem kolektory sloneczne. Z ogólnych wyliczen nie powinnismy przekroczyc mim to 200tys.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Gorąco :lol:

 

Dawno się nie odzywałam, bo zaczęło się u nas dziać i dzieje się, dzieje :lol: :lol: :lol:

Tydzień temu wbiliśmy pierwsza łopatę, tzn. nasza ekipa wbiła :lol: :lol: :lol: a w środę zasypujemy juz fundamenty...

Madziunia85! My z mężem (Boguslaw1) budujemy się na Białołęce. Jesli masz jakies pytania to pisz, tylko, ze ja częściej jestem na grupie Białołęka - Tarchomin, bo tam piszą Ci z naszej okolicy...

 

Wprowadziliśmy troche zmian, mimo postępu prac. Taką najwazniejsza zmianą jest przeniesienie kuchni w miejsce gabinetu. Wpadliśmy na ten pomysl w ostatniej chwili. Jest wiecej argumentow za przeniesieniem jej wlasnie tam.

Pierwszy z nich, to ten, że kuchnia zyska na metrażu (w wersji wcześniejszej miala kolo 9 m, po naszych drobnych zmianach).

Następny argument to jedno okno w obecnej kuchni, czyli latwiej ulokowac szafki kuchenne wiszace.

Trzeci, wazny dla mnie arg. to wyjscie na taras jest teraz blisko kuchni, bo wejscie do kuchni jest od strony okna (nie od schodów) - zostawiamy sciane otwarta na 1,40 m a zamykamy wejscie w miejscu ktorym byl na projekcie.

Czwarty - raczej lepiej, ze kuchnie bedziemy mieli od wschodu a nie od strony zachodniej.

 

Minus tej zmiany, wlasciwie jedyny dla nas zasadny, ze nie bede z kuchni widziec, kto dzwoni do domu - bede musiala wyjsc na korytarz lub wejsc do gabinetu.

 

Ze zmianami wiąze się przeniesienie instalacji, ale zostana pociagniete do lazienki, a potem dalej do kuchni, wiec w tym samym kierunku.

 

Reszta zmian, to takie jakie opisywalismy wczesniej

 

Co sadzicie o tej zamianie?

 

Pozdrowionka,

 

Moniaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

No słuchajcie moi drodzy!

Ten dom to rewelacja, właśnie kryjemy dach, bardzo nam sie podoba!

szkoda że nie umiem założyć albumu:(

Faza bez dachu była nieciekawa, i bałam się o proporcje ale teraz jest super!

A ile tam miejsca.............!

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich budujących.

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...