Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oświetlenie - pochwalcie się


mk3

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc.

W salonie ok 30m2 planujemy zainstalować lampki ledowe (tak jak halogeny zamontowane bezpośrednio w suficie)

moje pytanie:

w jakich odległościach najlepiej je rozmieścić i jakiej mocy założyć ledy.

W tym pomieszczeniu bedziemy najwięcej przebywac.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

musi się wypowiedzieć kto już ma ledy. ja niestety mam zakupione ale nie zamontowane więc jeszcze nie mam sprawdzonych mocy. wiem tylko że w kuchni jeden z reflektorków wyposażyłam w żarówkę led i po prostu zero światła z niej.

dziękuję za odpowiedź....poczekam cierpliwie na doświadczenia użytkowników :)

w hurtowni nie potrafił mi gość odpowiedzieć....niestety

ale za to ma bardzo dobra cene na oprawy itak sobie pomyślałam,że kupię je teraz- tylko właśnie problem- ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam i mi zżarło :lol:

 

Doświadczona nie jestem, ale mam punktowe oświetlenie, salon połączony z holem ok 45-50 m i 14 oczek w suficie. Na początku były zwykłe 40, było ok, choć może ciut za jasno, teraz mam energooszczędne - jest dobrze do siedzenia, zabawy z dzieciakami, przejrzenia prasy, ale z książką bym na dłużej nie usiadła. Nad tv mam 3 ledy a na całej ścianie jeszcze 3 i jest idealnie do oglądania i jasno na tyle, żeby się nie zabić o psa leżącego na środku. Moim zdaniem, nie pogodzisz ledów z "przyzwoitą" :lol: ilością oczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam i mi zżarło :lol:

Moim zdaniem, nie pogodzisz ledów z "przyzwoitą" :lol: ilością oczek.

a co znaczy przyzwoita ilośc ledów-oczek?

Nie znam się na tym kompletnie,ale tak sobie wyobrażam- podział oświetlenia na takie ogólnoużytkowe- gdzie być moze większość będzie działała i na takie np do oglądania tv. Do czytania książek to- jeśli czas będzie- a będzie tylko wieczorem- to w sypialni będa odpowienie lampki...a tu na dole chcę takie oświtlenie nazwijmy to życiowe. W kwestii "robienia nastroju" jeszcze się nie zastanawiałam- być moze będą to małe lampki podswietlające ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "przyzwoita" ilość jest to kilka, do 10 oczek. Wątpię, żeby 10 oczek dostatecznie oświetliło Twój salon :wink: Generalnie to jest tak, że gdy np przyjdą goście, czy rodzina na święta, czy inna tego typu impreza to warto mieć dosyć jasne światło, czego LED-y nie gwarantują choćby ich było 30...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarantują. ale w ilości hurtowej. u nas jedno biuro jest oświetlone wyłącznie ledami - ale to wielkie rastry na pół sufitu są.

 

niemniej jednak widzę że się potwierdza moja teza - ledy nie powinny służyc jako oświetlenie główne zwłaszcza w części 'dziennej'

 

my mamy led (w formie taśmy) jako oświetlenie sypialni. ale oprócz tego będą dwa zwisy przy łóżku i kinkiety nad tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monah dzieki:)

wymieniłam tapicerke na czarna jest jeszcze lepiej, ale nie mam fotek :D

 

to jeszcze łązienka:

[list=]http://images50.fotosik.pl/207/1a509d4a32238bd5med.jpg

 

Wiem, ze nie w temacie, ale interesuje mnie to srebrne na ścianie u góry w prawym rogu- prawdopodobnie wentylator?? Co to za model, nazwa, firma???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monah dzieki:)

wymieniłam tapicerke na czarna jest jeszcze lepiej, ale nie mam fotek :D

 

to jeszcze łązienka:

[list=]http://images50.fotosik.pl/207/1a509d4a32238bd5med.jpg

 

Wiem, ze nie w temacie, ale interesuje mnie to srebrne na ścianie u góry w prawym rogu- prawdopodobnie wentylator?? Co to za model, nazwa, firma???

 

M@gda, nie w temacie - ale jaki masz kolor ścian (chodzi mi o tę szarość)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to zabrzmi jak żart ale wszędzie

 

to oprawy firmy Italux - seria nazywa sie sople.

 

jak w internecie to polecam sklep http://www.lumina.sklep.pl/ - kupowałam i jestem zadowolona. ale znajdziesz wszędzie wystarczy wpisać w wyszukiwarce (oczywiście jak już się wie jak to się nazywa :) )

 

nie wiem czy plafon ale widziałam też tą serię w marketach. na pewno w castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...