Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oświetlenie - pochwalcie się


mk3

Recommended Posts

napisałam i mi zżarło :lol:

Moim zdaniem, nie pogodzisz ledów z "przyzwoitą" :lol: ilością oczek.

a co znaczy przyzwoita ilośc ledów-oczek?

Nie znam się na tym kompletnie,ale tak sobie wyobrażam- podział oświetlenia na takie ogólnoużytkowe- gdzie być moze większość będzie działała i na takie np do oglądania tv. .

 

Tak jak napisała LukaEgon, zależnie od wielkości salonu +_ 10, sprawdziłam, u mnie 10 w salonie, 4 w holu, razem 14, bo pomieszczenia połączone, przy zapalonej połowie, jest dla mnie za ciemno (a to są energooszczędne żarówy) , Przy zapalonych tylko 6 ledach nastrój totalny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

napisałam i mi zżarło :lol:

Moim zdaniem, nie pogodzisz ledów z "przyzwoitą" :lol: ilością oczek.

a co znaczy przyzwoita ilośc ledów-oczek?

Nie znam się na tym kompletnie,ale tak sobie wyobrażam- podział oświetlenia na takie ogólnoużytkowe- gdzie być moze większość będzie działała i na takie np do oglądania tv. .

 

Tak jak napisała LukaEgon, zależnie od wielkości salonu +_ 10, sprawdziłam, u mnie 10 w salonie, 4 w holu, razem 14, bo pomieszczenia połączone, przy zapalonej połowie, jest dla mnie za ciemno (a to są energooszczędne żarówy) , Przy zapalonych tylko 6 ledach nastrój totalny :lol:

 

nasza przestrzeń dzienna- to pokój z kuchnią 39m2. Nad stołem,który będzie rozdzielał to pomieszczenie będą dwie wiszące lampy. Nad całością planuję -nie wiem jak je dokładnie nazwać-żarówki ledowe?-wyglądają jak halogeny. Każda z nich o mocy -w przeliczeniu na moc typowej żarówki-50vat.

10 wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast żyrandol M@gdy dla mnie jest piekny. Boje zapytać, ile to cudo kosztowało...

 

chodzi Ci o żyrandol w sypialni? to odpowiem, bo akurat wiem :D nie jest tak źle...

http://www.allegro.pl/item790155038_zyrandol_top_gold_lampa_wiszaca.html

http://www.allegro.pl/item795974842_planeta_design_zyrandol_lampa_lampy_lampki_white.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza przestrzeń dzienna- to pokój z kuchnią 39m2. Nad stołem,który będzie rozdzielał to pomieszczenie będą dwie wiszące lampy. Nad całością planuję -nie wiem jak je dokładnie nazwać-żarówki ledowe?-wyglądają jak halogeny. Każda z nich o mocy -w przeliczeniu na moc typowej żarówki-50vat.

10 wystarczy?

Jeśli możesz to podaj link do tych halogenów LED, które chcesz kupić. Czy to są takie halogeny? http://allegro.pl/item788471492_zarowka_diodowa_energooszczedna_gu10_80_led_230v.html

Widzisz..tu jest też napisane, że jest to odpowiednik żarówki 50W. Jest to oczywistą bzdurą, bo linijkę wyżej piszą: "Strumień świetlny : 150 lumeny". Patrzę na pierwszą lepszą zapasową żarówkę u siebie.. 40W - 415 lumenów. Dla porównania napiszę Ci, że świetlówka, którą oświetlam 12m2 kuchni ma 1200 lumenów, czyli 100 lumenów na metr kwadratowy i wcale nie jest przesadnie jasno.

 

Sumując te rozważania..10 halogenów LED, o które pytasz wystarczy co najwyżej do zrobienia nastroju i do tego, żeby nie zabić się o coś we własnym pokoju.. :wink: Według mnie do oświetlenia twoich 30m2 salonu trzeba od 16 halogenów wzwyż i żeby to jakoś wyglądało i miało sensowne zastosowanie zrobić 8 na jednym + 8 na drugim przycisku, lub 9+9..jak dla mnie 16 to za duża ilość oczek w jednym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...