Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oświetlenie - pochwalcie się


mk3

Recommended Posts

jakby ktoś jeszcze poza nielotem poszukiwał wstropowych opraw na żarówki energooszczędne to takwoe ma massive w swojej ofercie

 

http://sklep.kim-jaroslaw.pl/galerie/o/oczko-sufitowe-massive-m_1667.jpg

 

cena ok. 220 zł za oprawę z żarówkami w komplecie

 

 

efilo, po testach LEDów zaczynam się skłaniać ku Twojej propozycji :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam,

czy ktos miał okazję widzieć żyrandol z serii Tito (GustavLamp)

http://www.superlights.pl/index.php?comment=add&products=product&prod_id=4739

 

Intersuje mnie, czy abażurki są nakładane na żarówkę (na szkło zarówki) czy maja taki jakby stelaż, który mocuje się do żyrandola w momencie wkręcania żarówki, jasniej nie potrafię ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
jak ci będzie blokowała przejście to będzie przeszkadzać. zazwyczaj tego typu lampy stawia się z dala od komunikacji. tak naprawdę nikt Ci jednoznacznie nie odpowie na Twoje pytanie bo to Twoja przestrzeń i Ty sie w niej najlepiej orientujesz. ja bym sobie takiego bydlaka nie montowała jak już od początku nazywasz go zawalidrogą. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część pierwsza naszych typów (jeszcze nie wszystkie kupione). Tytułem wstępu - wnętrza będą utrzymane w stylu skandynawskim (białe drewno na podłodze, skosach, białe ściany, gdzieniegdzie białe boazerie; do tego stalowe, cynowe, dodatki, szarości i biele na ścianach, dużo naturalnego bielonego drewna, brak firan, zasłon etc., trochę rattanu).

A teraz lampy według pomieszczeń:

 

hall: Ikea oczywiście ;)

 

0093764_PE231357_S4.JPG

 

korytarz lampa "widoczna":

 

016520118n1p0_cmyk_300dpi.png

 

oraz niewidoczna:

 

hall%20mayor.jpg

 

kuchnia 6 takich lamp nad blatami + lamki z okapu, powinno być ok, lampy nie będą bardzo rzucały się w oczy:

 

oprawa-downlight-kanlux-nikor-dlp-75-w-75-wat-7211.jpg

 

żyrandol na klatkę schodową:

 

carme.jpg

 

oraz nad stół w jadalni (jeszcze nie na 100%):

 

sparta.jpg

 

Ciąg dalszy nastąpi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czy ktoś z Was widział na żywo/użytkuje żyrandol mantra, którego zdjęcie (wyguglane ze sklepu z oświetleniem) wrzucam poniżej? Trafiłam na to przypadkiem i zastanawiam się :)

 

http://photos02.redcart.pl/templates/images/thumb/647/295/295/pl/0/templates/images/products/647/1b7e438ffac086a1170e060a69f943ba.png

 

Niestety, nie znalazłam zdjęcia z innej pozycji, więc nawet nie wiem, czy te klosze są podłużne czy okrągłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

czy wie ktoś może, gdzie mogę zakupić takie mocowanie lampy jak na zdjęciu? nie to główne tylko to przesunięcie właśnie, nie wiem jak to fachowo się nazywa :(

 

http://img717.imageshack.us/img717/7126/productthumbphpn.jpg Uploaded with ImageShack.us"]http://img717.imageshack.us/img717/7126/productthumbphpn.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

odradzałabym ci oświetlenie tego typu, bo ono daje światło punktowe, nie bardzo rozprasza światło - nadaje się nad stół, bar, gdzieś gdzie oświetlane miejsce jest stosunkowo blisko żródła światła.

 

ty masz natomiast bardzo wysokie pomieszczenie, które musisz oświetlić światłem równomiernym, może niekoniecznie bardzo jasnym, ale rozmówcy siedzący na kanapie nie mogą mieć wrażenia półmroku czy oślepienia. dodatkowo - te zaproponowane przez ciebie lampki są moim zdaniem "za chude" na takie przestrzenie, znikną po prostu.

osobiście jestem fanem dużych lamp i wydziałabym w takim salonie coś długiego, pączkowatego, jak Taurus czy Acrylio z Azzardo (ostatnio nabywałam od nich lampę, więc akurat chwilowo z tą firmą jestem za pan brat, ale bardzo podobne alternatywy znajdziesz również u innych producentów). jeśli marzą ci się proste zwiski, to pięknie wygląda Stylo 5 choć ona chyba też by trochę u ciebie zniknęła (no i jeśli salon ma być miejscem do oglądania tv - mogłaby trochę utrudnić widoczność). mója piękna Cosmo Clear czy jej nieco większy odpowiednik, Bruno, też by tam pasowały (Bruno ma boską stojącą wersję, która niewątpliwie mogłaby pomóc doświetlić "poziom oczu".

 

wszystko tak naprawdę zależy od stylu i budżetu

 

nie wiem, na jakim jesteś obecnie etapie, ale moim zdaniem z kupnem lamp warto się wstrzymać do momentu aż będzie kanapa, aż wybierzesz inne meble do tego pomieszczenia itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam bardzo wysoki sufit w salonie (salon jest z antresolą) i zastanawiam się jak go oświetlić. Wnętrza utrzymane będą w stylu hmmm... sama nie wiem jak go nazwać - wzorujemy się na zamieszczonej poniżej fotce i generalnie tak to będzie wyglądać. Na tym zdjęciu widoczny jest właśnie żyrandol na kole. Może ktoś widział coś takiego w sklepach, albo wie czy i jak można taki żyrandol zrobić, a może widzieliście coś podobnego, co też będzie pasować??? Z salonem połączona jest bezpośrednio jadalnia - może macie jakieś pomysły na lampy nad stół pasujące do drewniano-ceglastego wnętrza?

10a.jpg

Edytowane przez humant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...