Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Siatka ogrodzeniowa powlekana czy tradycyjna?


Recommended Posts

Witajcie!

Mam taki dylemat - potrzebuję ogrodzić swoją działkę o wymiarach 70x70 mertów. Na tak długą powierzchnię postanowiłam przeznaczyć siatke ogrodzeniową tylko nie bardzo mam doświadczenia z nią związane i nie wiem jaką zastosować. Pojawiła się na rynku siatka powlekana plastikiem, czy ktoś juz ogrodził się taką siatką? Słyszałam ,że podczas mrozów twardnieje pęka i się kruszy? Proszę o wszystkie rady, jaką siatkę możecie mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Musisz wiedzieć, że siatka powlekana jest dużo droższa a przy działce 70x70cm pewnie to odczujesz. Jednakże jeśli cena nie gra roli to nie widzę przeszkód. Sąsiad koło rodziców ma taką siatkę, już pare dobrych lat i nic się nie dzieje. Zapewne zależy to od jakości jak zwykle zresztą.

Co do zwykłej siatki to mają ją moi rodzice. Po dwóch latach /to ważne/ pomalowali ją farbą i również dobrze to wygląda.

tak więc zależy to od twoich fanansów.

Ach jeszcze jedno - zwykłą siatkę możesz pomalować np. na czerwono a siatki powlekane jakie widziałem to tylko zielone.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomalujesz dobrą farbą do powierzchni cynkowanych to nie będziesz malować co dwa lata. Tak na marginesie to wogóle nie musisz amlować ocynku pod warunkiem, że odpowiada Ci ten kolor. W grę wchodzi głownie fakt, iż jeśli masz ocynk i chcesz mieć kolor to musisz ją pomalować i zapewne za kilka lat kolejny raz. I nie chodzi tu o forsę na farbę, bo nie pójdzie jej hektolitry tylko o forsę bądź czas na malowanie. To jest długie ogrodzenie i trzeba mieć to na myśli.

Osobiście dałbym ocynk i za parę lat bym ją pomalował. Nie jest to zła robota - słońce świeci, kostium kapielowy, pędzel w dłoń, muzyczka z radyjka. Żyć nie umierać.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no są milsze sposoby na spędzanie wolnego czasu, ale także musisz wiedzieć, że ciało w ruchu lepiej się opala. Jest to zabieg raz na kilka dobrych lat. To jet twój wybór. Porównaj ceny 1m2 siatki, zapoznaj się z farbami, ich wydajnością i ceną oraz jak długo trzymają swoją jakość i dokonaj wyboru bardzo klasycznego:

większe nakłady początkowe - spokój na lata,

mniejsze nakłady początkowe - zabawa w przyszłości.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego czy ocynk czy powlekana wazne tez jest z jakiego siatka jest drutu : chodzi o grubosc i jego jakosc. Czesto siatka powlekana jest z b.cienkiego, lichego drutu.

Rowniez wazne sa wymiary oczek. Te tansze potrafia miec oczka o wymiarach 70 x 70 zamiast 50 x 50.

Jezeli powlekana to lepiej jak jest z pewniejszej firmy bo jak pomalowac ja gdy pokruszeje PCV ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC - ja na działce mam ogrodzenie ze sztachet, bo nie chcieliśmy mieć siatki to tak na marginesie. Siatkę ma mój ojciec, więc nie powiem Ci czym malował, wiem tylko, że jest juz ponad 2 lata i nie ma z nią problemów.

A co do malowania i kropek. Powiem szczerze - trzeba mieć wyrobioną technikę. malarzem nie jestem, ale już trochę w życiu pomalowałem i mozna to zrobić całkiem zgrabnie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...