Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z około krakowskich budowniczych będzie robił:

a) wentylację mechaniczną z GWC lub bez

 

Ja planuje reku+GWC rurowy. Na parterze kanały nawiewne w podłodze, na poddaszu nawiew o dołem a wywiew od góry. Kanały zaczniemy kłaść po zrobieniu tynków wew.

 

GWC z zwykłych rur PCW fi20. GWC na razie jest w postaci przejścia pod fundamentem ale wkrótce koparka będzie robic podjazd towykopie rów na GWC. Planuje 40-60m wspomagane dodatkowym wentylatorem.

 

Ponieważ mam kanały wentylacji grawitacyjnej do czasu zainstalowania reku będę mógł korzystać z wentylacji mechanicznej nawiewnej :) oby nie na zawsze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climber79

 

czy ty już masz pozwolenie? zacząłeś już?

nie moge zbnależć towjego dziennika i już mi się zapomniało na jakim etapie u ciebie ta budowea jest. czy zakonczyles papiery?

 

Moze mi ktos polecic solidnych tynkarzy (tynki wewnetrzne gipsowe)?

 

Czy ktos robil tynki wewnetrzne jeszcze przed wstawieniem okien. My tak mamy, poniewaz okna drewniane i wykonawca sugeruje aby tynki zrobic przed wstawieniem okien. Natomiast rozmawialam z jednym tynkarzem i ten twierdzi, ze nie robi tynkow bez okien. Jak to wygladalo u Was?

 

można tak i tak.

 

Ja natomiast ( też okna drewniane - przed tynkami) okleiłem sobie taśmą okna zanim zrobili tynkit( żeby wilgoć z tynków w drewno sie nie dostała.) po zrobieniu tynków a przed gładziami widoczne odcinki taśmy - obciąłem ładnie nożykiem i już

 

A tą taśmę to użyłeś jakąś specjalną czy malarską? Bo podobno do okien drewnianych trzeba mocniejszą....

 

My też szukamy godnych polecenia tynkarzy wew. Mieliśmy mieć jakichś w tym tygodniu, ale na razie cisza :cry:

 

tak - kupiłem jakąś taką białą w castoramie -nie była papierowa :-)

najpierw sprawdziłem empirycznie, czy przypadkiem po przyklejeniu i odklejeniu nie odchodzi z z lakierem z okna...

 

no bo to już by byla tragedia :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjeżdzaj - będę w sobotę po obiadku (od 15-stej)

zapraszamy

 

byłem po kolacji (20) - za pozno :)

ale anten na dachu to masz tyle że obdzielił byś jeszcze kilku sąsiadów :)

 

synek (4,5 roczku) zmusza do zakończenia wizyty na budowie już o 19.30.

 

a anteny... no hmmm... lepiej więcej niż mniej ... a będzie jeszcze jedna :lol:

 

staram sie żeby być okoliczną wieżą kontroli lotów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie Grupę Krakowską.

Czytamy o Waszych zmaganiach z problemami budowlanymi już od dawna, teraz przyszła kolej na nas. A że obecnie mieszkamy we Wrocławiu, tym bardziej przyda się nam pomoc i rada od "miejscowych". Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę, a budować będziemy się w Jerzmanowicach. Nie mamy niestety pięknej skałki na działce jak Szczepek, ale za to widoki nienajgorsze, m.in. na skałkę 502, zwaną przez miejscowych "wyjrzołem".

Od października mamy zacząć robić fundamenty i piwnice i będziemy potrzebować stempli. A że na drugą płyte i tak będziemy musieli kupić nowe, dłuższe, szukamy obecnie używanych, mogą być krótkie. Jeśli ktoś miałby niepotrzebne stemple na zbyciu to chętnie odkupimy.

Pozdrawiam

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burza była niezła, zobaczę pod wieczór :o

 

Co do wentylacji to robimy ją razem z instalatorem Grześkiem13. Sama centrala przyjdzie później. Na forum jest już sporo informacji o zasadach projektowania a krakowskie firmy wcale do kompetentnych nie należą. Wydaje mi się że bardziej znają się na wentylacjach hipermarketów niż małych domków jednorodzinnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie Grupę Krakowską.

Czytamy o Waszych zmaganiach z problemami budowlanymi już od dawna, teraz przyszła kolej na nas. A że obecnie mieszkamy we Wrocławiu, tym bardziej przyda się nam pomoc i rada od "miejscowych". Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę, a budować będziemy się w Jerzmanowicach. Nie mamy niestety pięknej skałki na działce jak Szczepek, ale za to widoki nienajgorsze, m.in. na skałkę 502, zwaną przez miejscowych "wyjrzołem".

Od października mamy zacząć robić fundamenty i piwnice i będziemy potrzebować stempli. A że na drugą płyte i tak będziemy musieli kupić nowe, dłuższe, szukamy obecnie używanych, mogą być krótkie. Jeśli ktoś miałby niepotrzebne stemple na zbyciu to chętnie odkupimy.

Pozdrawiam

Joanna

 

no to faktycznie bliziutko mnie, bo codzienne przejeżdzam obok niego.

 

 

a tak wogóle to przypomniało mi się jeszcze - mała opowieść przed weekendem

 

skałka 502 faktycznie ma 512 m i jest też zwana Skałka, Grodzisko, WYjrzoł a również intensywnie lansuje się nazwę - "Osrane Skały"

przez wiele osób jest uważana za najwyższy punkt na jurze , chociaż to spraw dyskusyjna.

 

etymologia tej oststniejk nazwy jest inna niż przypadku np skały "DUPNA".

(też w tej okolicy, też nieżle brzmi...ale...)

 

ktoś upatrzył sobie (niby wszyscy wiedąa, ale nikt tematu nie ruszy)właśnie skałkę 502 - zeby rozsmarowywać po niej .. po ringach do wspinaczki - właśnie guano ludzkie..

 

 

no i dość szybko się nazwa przyjęła...

 

 

także przynajmniej jakiś czas temu - nie było na co patrzec i co wąchać :lol: :lol:

 

 

powodzenia i odwiedźcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo Krakowska mam pytanie czy 50 zł za metr bieżący ogrodzenia to dobra cena? Jestem laikiem więc bede wdzieczna za rady.

 

Magda

 

Pytałam w kilku miejscach i usłyszałam podobną cenę

 

Dziękuje

 

 

 

a z czego to ogrodzenie.?

ja za robociznę - słupki metalowe z osadzeniem w stopach betonowych, siatka + podmurówka - płyty betonowe płaciłem w 2005 roku (koniec roku) 30 zł, więc teraz 50 zł nie wydaje się aż tak drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy burza poczyniła Wam spustoszenia?

 

 

Dziś rano dostałem od sąsiada sms:

 

"Wichura w nocy zabrała wasz sracz! Przeniosła do naszych ziemniaków"

 

Jestem załamany :o :lol: :lol:

A na powaznie poza tym nieszczesnym zdarzeniem to dwa domy obok pozbyly sie kilku dachowek a u mnie potwierdziło się ze górale buduja pancerne chałupy - dach nienaruszony choć lecący sraczyk zniszczył kilka słupków stawianego ogrodzenia. Jak zrobie zdjecia to wrzuce na forum. Krakow wyglada generalnie nieciekawie - w szczegolnosci w okolicy plant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...