Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Zielona,

Podbudowałaś mnie nie co faktem,że nie tylko my mamy poślizg.U nas też tynki i wylewki przechodzą na wiosnę.W tej chwili jest elektryk ,a ja mam ból głowy czy wszystko będzie tak jak chcę.Ciekawa jestem czy wszyscy przez to przechodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika: ta ciągła obawa, że czegoś niedopilnowałaś jest wykańczająca. Ja w pewnym momencie zrozumiałem, że muszę założyć, że nie zbuduję domu idealnego - bez wad. Przyjąłem najczarniejszy scenariusz, że dom będzie miał wady i niedoróbki. Zacząłem się zastanawiać jak poprawić ew. coś, co może być "spieprzone": (jak wprawić na nowo okno, jak naprawić instalację, itd.) Gdy stwierdziłem, że da się to zrobić - ulżyło mi. Powiedziałem sobie: "dobra, najwyżej będę to później naprawiał". Mnie pomogło - buduję i pilnuję dalej, ale już bez tego strachu i stresu na pograniczu psychozy.

 

pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie rację- i tak się nie da wszystkiego dopatrzyć.

Mój mąż ma też bardziej spokojne i wyluzowane podejście do sprawy.Może to cecha mężczyzn?

Próbuję się zdynstansować do problemu budowy i jakoś pchać to dalej.

Pozdrawiam

Monika

P.S.Buduję w okolicach os.Widok.Czy mam może kogoś z Was za sąsiadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu musimy jakoś przez to przejść.

Przy okazji-czy firma RENPOL z Wieliczki jest wiarygodna i czy mają okna dobrej jakości?Zrobili mi wycenę i są chyba raczej drodzy,ale co sądzicie o jakości?

Czytałam gdzieś, że gdy się ma tylko wentylację grawitacyjną w domu najważniejszy jest współczynnik infiltracji okien i gdy wynosi 0.3 to takich okien nie powinno się kupować.

Spotkaliście się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej gacki! Witamy serdecznie, mało nas tu i każda para rąk się przyda.

 

Monika! A propos okien REN-POL, mam u nich zamówione okna i będą montowane w pierwszym tygodniu listopada.

Wiem, że to nie jest duża firma, ale każde zamówienie traktuje bardzo indywidualnie, nie ma kolosalnych dopłat za niestandardy. Robią podobno ok. 6-10 zamówień na miesiąc.

Jak będę miała okna to coś więcej powiem, czy nie było żadnych wpadek. Ale w porównaniu do innych drewnianych, które widziałam te wydały mi się prześliczne. Mam zamówiony kolor ALt Kiefer 073

Rozmawiaj o upustach z szefem, ja dostałam 7%.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Gacki,

stan zero zrobisz w tym roku spoko. Ale może warto sie pokusic o dojście do stropu nad parterem? Pod warunkiem że nie budujesz z betonu komórkowego. Świetna sprawa gdy w zimie odwiedzasz budowe i wchodzisz do domu mając coś nad głową :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek,

napisałeś w Naramie, gdzie to jest? Sorry, ale nie wiem.

 

Kochani krakowiacy :smile: juz troszeńkę "popisałam" na Forum Muratora

tu, jak dotąd, nie zostawiłam swego śladu :???:

Proste, Wy kończycie swoje domy marzeń, my dopiero zaczynamy

więc jakos było mi tak niezręcznie :sad:

Jednak ostatnie wpisy Gackiego, Henzacha, Zbyszka i mi dodały

odwagi by starać się o wpis do tej grupy :cool:

Czy nie za późno? Przyjmiecie?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...