Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My tez mielismy, ze rozpoczniemy budowe w pazdzierniku, a tu zycie samo zdecydowalo za nas :x tzn. ciagle nie mamy Pozwolenia na budowe, bo tak wszytsko nam sie przeciaglo :evil:. Dzisiaj odwiedzilismy Wydzial Architektury w Krzeszowicach i Pani obiecala 'szybszym okiem' na nasza teczke spojrzec. A zreszta i tak nam sie juz nie spieszy, bo ekipa umowiona na marzec, ale chcielibysmy papiery miec juz wszytskie zalatwione.

 

Teraz bedziemy podciagac wode i prad na dzialke i zastanawiamy sie jeszeszcze na ogradzanie dzialki.

 

Acha, wczorajzadzwonil do nas wlasciciel firmy, ktora bedzie nam budowac dom. Stan surowy (dom 170m2 powierzchni uzytkowej + 30m2 garazu i 30m2 piwnic) i drenaz dzialki wyliczyli na 35000zl (robocizna).

 

Pozdrawiam,

 

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytać to pytać co sądzicie o budowaniu w systemie Thermodom (pustaki styropianowe zalewane betonem) może ktos budował albo sie zastanawia nad takim rozwiązaniem albo wręcz przeciwnie jakieś super wady tej technologi

 

Cześć grundig ja też interesowałem się tą technologią i wydawała mi się ok.Ale znajomy który pracuje w nieruchomościach mówił mi że jednak najłatwiej sprzedac dom z ceramiki/nigdy nic nie wiadomo chociaż lepiej by nie - odpukać/.Nie jest to może poważny argument przeciw ale ja się zastanawiam i chyba jednak wybiorę cegłe +styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję sprawdzonej ekipy tynkarzy. Do wykonania są tynki cem-wap. wew. w ilości około 180m2 oraz poprawki tynku zewn (cem-wap.) po ekipie tynkarzy, która uciekła z budowy jak zainkasowała część kasy po wykonaniu tynków zewn. (tam gdzie metry im łatwo poleciały). Przykre to ale prawdziwe. Jeśli ktoś ma kogoś sprawdzonego to bardzo proszę o namiary - budowa w Chrzanowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

ponieważ jestem z Krakowa więc pozwolę sobie dołączyć do Was.

 

Na razie udało nam sie podjąć decyzję, że już nie chcemy mieszkać w bloku a co za tym idzie postanowiliśmy kupić działkę i wybudować na niej dom(ek) ok. 140 m powierzchni użytkowej. Problem w tym, że wogóle się na tym nie znamy oraz nie mamy na to czasu. Działkę już znaleźliśmy, sprawdziliśmy i trzeba tylko podpisać umowę ale zanim to nastąpi mamy szereg dylematów: w skrócie mówiąc "czy sobie poradzimy"?

Moglibyśmy budować tzw. systemem gospodarczym ale dopiero od pewnego czasu, poczynając od dachu. Mamy doskonałego cieślę i fachowców, którzy wykończą ten dom. Jednak abyśmy mogli ich zaangażować to muszą powstać fundamenty i mury - i tu nie wiemy jak to zrobić?

 

Czy moglibyście polecić mi jakąś firmę budowlaną, solidną, rzetelną no i najlepiej nie drogą, która postawiłaby nam te mury? Dodam, że chcielibyśmy budować z ytonga i rozpocząć na wiosnę/lato 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rencia działkę mam (a raczej zastanawiam się wciąż na jej zakupem) w okolicy Brzozówki, więc to chyba już Twoje strony. no i może bedziemy sąsiadkami? :p

projekt nie wybrany, bo zawsze jest coś na nie, ale na pewno coś znajdę a jak mi sie nie uda to moze podzielisz sie namiarami na tego Twojego dobrego architekta. Ale ten temat idzie na razie w odstawkę. jak nie ustalę, kto mi wybuduje ten dom to ani projektu ani działki nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...