Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich serdecznie .

 

Wreszcie zainstalowali mi internet i mogę ponadrabiać zaległości towarzyskie.Widzę ,że trwają intensywne poszukiwania ekip .Jak myślicie czy na wiosnę trzeba zacząć szukać już teraz?

 

ja juz od paru osob slyszalem, ze dobra ekipe (tania i solidna przy tym) trzeba rezerwowac rok wczesniej :o . wydawalo mi sie to przesada, ale to co sie czyta na roznych forach i slyszy od ludzi zaczyna mnie utwierdzac, ze cos w tym jest. budowlancy wyjezdzaja do UE zarabiac i sa spore klopoty z terminami.

ja tez zaczynam budowe na wiosne i szukam ekip/firm juz teraz. mam nadzieje, ze umowe bede mial podpisana z wykonawca najpozniej grudzien/styczen.

 

jak masz jakies namiary na sprawdzona ekipe, daj znac :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam. Bardzo sprawnie, dokładnie. Do dachu była druga ekipa - też z Tenczyna. T poprosił ich o zrobienie ofasowania na kominach. Nie ma problemu, w 2 godziny wszystko bylo gotowe :o

Rany, a my tak sie męczylismy :roll:

Niestety nie mam do nich adresu. Trzeba na miejscu popytać pewnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podzielcie się informacją jaką grubość ocieplenia daliście na ściany,dach i podłogę bo mam mentlik w głowie.W Muratorze można przeczytać że niektórzy dają 30 cm.na dach 20 cm.na ścianę a na podłogę 10 -15 cm.Mój architekt mówi że wystarczy max + 12 cm. a dach góra 20 cm. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majeczko !

Nie gniewaj się ,że Cię pomęczę .Oczywiście pojadę wszędzie i popytam ,ale powiedz gdzie mam jechać :do Tęczyna czy w Twoje okolice.Może wiesz chociaż czy jest jakiś znak rozpoznawalny tej ekipy ,może imię majstra ? :D

 

wygląda na to, że musisz przyjechać do nas i :

- wziąc na spytki mego szanownego /może w pamieci mu cos sie ostalo/

- zawiązac nic porozumienia z tymi inwestorami co własnie stan surowy skończyli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Robertto, z racji sasiedztwa 8) zaczne pirwszy, sciany 12 wełna ( max ), dach 25, podłoga , chyba 10 ( piwnica ok. 1,5 w ziemi )

 

Szukam forumowiczów z okolic Michałowic, którzy byli u mnie ogladac Zawilce w sobote. Proszę o kontakt!!! 8) :D

 

a co? łyżeczkę od herbaty ponieśli? 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytać to pytać co sądzicie o budowaniu w systemie Thermodom (pustaki styropianowe zalewane betonem) może ktos budował albo sie zastanawia nad takim rozwiązaniem albo wręcz przeciwnie jakieś super wady tej technologi

 

Cześć grundig ja też interesowałem się tą technologią i wydawała mi się ok.Ale znajomy który pracuje w nieruchomościach mówił mi że jednak najłatwiej sprzedac dom z ceramiki/nigdy nic nie wiadomo chociaż lepiej by nie - odpukać/.Nie jest to może poważny argument przeciw ale ja się zastanawiam i chyba jednak wybiorę cegłe +styropian.

 

Witam wszystkich z okolic Krakowa

Moj ojciec budowal tym systemem ? dom jest cieplutki i wszystko w nim jest ok.

Ja zdecydowalam sie na inna metode ? mianowice bale 25 cale. Zima przede mna, za dwa tygodnie sie wprowadzam

Pozdrawiam Krakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc

Będę zmieniał dach, może nie w tym roku tylko na wiosnę i chciałem kupić dachówkę RuppCeramika, ale okazało się iż w mojej okolicy tylko jedna firma handluje tą dachówką i mają tekie ceny, że szkoda nawet gadać i w związku z tym czy moglibyści mi pomóc znajść jakąś hurtownie, która by sprzedawała rupp-a w okolicach Nowego Sącza, Limanowej, lub Krakowa. Jeżeli macie Państwo jakieś namiary na takie hurtownie, które nie puszczą mnie z torbami to będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mianowice bale 25 cale. Zima przede mna, za dwa tygodnie sie wprowadzam

Pozdrawiam Krakow

 

 

Pokaż zdjęcia madd - jestem bardzo ciekawa bo przede mną budowa w przyszłym roku też bale 24 cm.

 

 

Chetnie wysle na maila na przyklad bo z mojego kochanego Macintosha nie dam rady. Ale to ten co po lewej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...