Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Paula, nie Krakowska ( u góry wysoko, koło Kopalni, tam są szeregówki) Krakowska to ta która wjeżdza się od Łapczycy chyba?

 

No mniej więcej... :wink:

Najpierw musisz wjechać na ul. Kazimierza, potem ewentualnie na krakowska. Mniejsza o to.

Ale genrealnie wiemy o co chodzi :D

 

Kopalnia od krakowskiej jest blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich starych starszych nowych nowszych forumowiczów.

 

Muszę się pochwalić!

 

Od wczoraj jestem pełonoprawną wieśmenką a raczej wieśgerlką.

Albo jak kto woli małorolną mieszczanką?

 

No dobra pełnoprawnym właścicielem działki .

 

 

Witaj Renciu!

 

Dołączę się do gratulacji .Teraz dopiero zacznie się wszystko na serio ,bo jak jest ziemia to będzie dom ,ogród ,pewnie nieuniknione problemy .Ale jest pięknie ,bo jak wiesz marzenia się spełniają !!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich starych starszych nowych nowszych forumowiczów.

 

Muszę się pochwalić!

 

Od wczoraj jestem pełonoprawną wieśmenką a raczej wieśgerlką.

Albo jak kto woli małorolną mieszczanką?

 

No dobra pełnoprawnym właścicielem działki .

 

 

GRATULECJE! Ziemniaki wykopane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O MATKO! - Dzięki wielkie.

Może w przyszły weekend będziemy robić wielkie ognicho i oblewanie - więc...........

 

Jak tylko pogoda się utrzyma.................

 

Grupo krakowska - rezerwujcie sobie wstępnie wolne na przyszły weekend bo jeszcze furtki na działce nie ma więc hm.... jak to napisać?

Wstęp wolny :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chielibysmy sie budowac, ale martwi nas pewno niedogodnosc z tym zwiazana - czas. Na budowie trzeba by byc w zasadzie tak ze 2x dziennie ("strzezonego Pan Bog strzeze", "Panskie oko konia tuczy", itd.).

Wiarze sie to z czasem, ktorego nie mamy w nadmiarze. Efekt bylby taki, ze pracowalbym, jezdzil na budowe, a rodzine ogladal w weekendy ... :(

 

Tak se mysle, ze w takiej sytuacji dobrze by bylo miec generalnego wykonawce, ktory takie codzienne kontrole by robil, a my moglibysmy bywac na budowie tylko w weekendy i na odbiory kolejnych etapow prac. W tym rozwiazaniu jednak pojawiaja sie 2 kwestie: zaufanie do tego wykonawcy i jego "dola".

 

Ktos wie ile cos takiego moze dodatkowo kosztowac? 5%? 10%? (kosztow budowy) - wiecej?

 

A moze macie pomysl, jak inaczej rozwiazac problem - nie tracic kontaktu z rodzina, a miec kontrole nad budowa?

 

pomozcie! nie wytrzymam dluzej w bloku :(

 

Magus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zastanawiałem czy zobaczę znajome nicki, czy już nie. Nie w takiej intensywności jak kiedyś, ale jednak są :) Bardzo stara gwardia - Majka i Pitbull oraz troszkę młodsza - Sonika.

 

Już się chyba pytałem, ale było to baaaaaardzo dawno - jest w Krakowie jakieś miejsce do potańczenia. Potańczenia a nie podskakiwania :wink: Interesuje mnie więc jakaś muzyczka z lat 80-tych lub inna rytmiczna do tańczenia w parach. No wiecie - taki light sex 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zastanawiałem czy zobaczę znajome nicki, czy już nie. Nie w takiej intensywności jak kiedyś, ale jednak są :) Bardzo stara gwardia - Majka i Pitbull oraz troszkę młodsza - Sonika.

 

Już się chyba pytałem, ale było to baaaaaardzo dawno - jest w Krakowie jakieś miejsce do potańczenia. Potańczenia a nie podskakiwania :wink: Interesuje mnie więc jakaś muzyczka z lat 80-tych lub inna rytmiczna do tańczenia w parach. No wiecie - taki light sex 8)

 

witaj :D

jest taki club na ul Wielopole, c hyba łubudubu sie nazywa. Na każdym piętrze inna muzyka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - na Kazimierzu jest "Drukarnia" i tam leci tak a muza, a jak sie troche pokrecisz po okolicy to znajdziesz 2-ga knajpke z taka muza ale nie pamietam nazwy - drukarnia jest w okolicy "okrąglaka" ;)

 

I news do wszystkich jak chcecie sie pozbyc ziemi z wykopow to zapraszam - przyjme kazda ilosc w okolicy Gaju kolo Liberowa.

 

Jutro wchodzi ekipa i zaczynaja roboty - koparki, zbrojenia, deski.... :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :wink:

Ma ktoś namiary na jakiegoś solidnego architekta? Potrzebuję zmienić rodzaj materiau na ściany + niewielkie przeróbki parteru i poddasza + podpiwniczenie :roll: Mam na razie wstępne koszty od jednego Pana i potrzebuję porównać.

 

Przy okazji: podczas starania sie o pozwolenie załatwialiście w urzędach wszystko sami czy robił to architekt? Za załatwienie wszystkich formalności w urzędach "mój" architekt chce 5 stów... Jak na razie to dla mnie sporo grosza, ale może warto to zlecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm..............

 

Mój za adaptacje i wszystko do pozwolenia bierze tysiaka :evil:

 

Powinnaś sie cieszyć, bo ja na razie usłyszałem 2,5-3 tyś. jeden(z załatwieniem w urzędach), następny poniżej 2 tyś. ja załatwiam wszystko sam. Dzwonię dalej :lol:

 

Hmm, zostałem poinformowany, że zmiany technologi nie musi robić architekt - może to zrobić Kierownik Budowy :o - informacja od biura architektonicznego... Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba architekt się też musi pod tym podpisać????

 

Hmmm, z rozmowy wynikało, że nie :roll: . Jak już kupię wkońcu projekt to do nich podjadę i pogadam konkretnie. Pan stwierdził, że wielu architektów robi takie zmiany kasując kasę, podczas gdy po zmianie przepisów nie ma takich wymagań i wystarcza wpis Kierownika w dzienniku budowy. Oczywiście może polecić sprawdzonych kierowników wraz z ich ekipami :lol:

Cóż zobaczymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...