Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jesli kupujesz projekt gotowy to pozwolenie na zmiany w nim jest zwykle darmowe i dołączane przy zakupie, zas sama kwestia zaprojektowania tych zmian to juz kwestia negocjacji i uprawnien architekta

osobna sprawa to papierki do pozwolenia na budowe - musisz miec projekt zagospodarowania dzialki plus co najmniej warunki przyłączy (teraz nie ma obowiazku roienia projektu przylacza) - moj architekt zalatwia to wszystko i wraz z zagospodarowaniem bierze tysiac pln, jedyne co im musialem dostarczyc to warunki przylaczy a poniewaz mam rozbudowe sieci energetycznej i zalezy mi na czasie to poprosilem aby do tego doszedl projekt przylacza energetycznego (extra 800pln) i wodnego (extra 500pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz planujesz zmiane materialowa to njalepiej to zrobic przy okazji adaptacji projektu, poniewaz zmiana ta wplywa na obciazenie fundamentow, ktore i tak powinny byc sprawdzone i ewentualnie przeprojektowane. Co projektant to inna kwota adaptacji, podobnie co starostwo to inne priorytety w wymaganiach. Czasami uzyskanie pozwolenia na budowe jest czasochłonne i wiaze sie z licznymi wizytami a czasami to wrecz przyjemnosc. 1000 zł za adaptacje i uzyskanie pozwolenia na budowe to moim zdaniem kwota mala - ja bym za nia nie robil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko! mogę się do Was dolączyć?

Na formum jestem nowa, ale za to fundamenty już stoją:)

 

Co do architekta to moge polecić Panią Annę Taff-Czernik z Wieliczki, ale ona spraw w urzędach Krakowskich raczej nie pozalatwia - tylko adaptacja projektu. Zaplacilam 850zl, ale za to na kazde moje pytanie jest gotowa odpowiedziec, i do tej pory sluzy radą w razie potrzeby.

 

Co do zmian w projekcie m.in. zmiana wielkości okien, zmiana materialów z których chcemy budować, dodanie okien, odjęcie okien, zmiana technologii np. wykonania stropu - wszystko to leży w zakresie dzialań ierownika budowy i powinno być zatwierdzane wpisem do dzienika budowy. Takie informacje mam od Pani Architekt i od mojego Kierownika. Kierownik w swoich uprawnieniach tez ma zapis, że może projektować, czyli obliczenia itp.itd leżą w jego zakresie.

 

Co do knajpy, tej drugiej na Kazimierzu, gdzie można potańczyć przy doberj muzyce z lat 80 to zapewne chodzi o "Stajnię". W czwartki i piątki podobno grają tam salsę i można się dużo nauczyć o wprawionych tancerzy, w sobotę klimaty z lat 80-tych. Wiek tam nie ma znaczenia, przychodza tam wszyscy, nawet "mocno zaawansowani wiekowo", tańczy się jak sie chce - w parach, w pojedynkę... Jest fajnie - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli budujesz w okolicach Wieliczki?

Decyzja co do zmiany lokalizacji okien lezy w gestii projektanta i jest traktowana jako nieistotne odstepstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego. Poniewaz architektowi przysluguje prawo nadzoru autorskiego i ochrona praw niematerialnych moze miec swoje uwagi do proponowanych zmian i nie wyrazic na nie zgody. Przewaznie dotyczy to jednak projektow indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ja też jestem z Krakowa i też zamierzam się budować. Rozpoczęcie planuje na wiosnę 2007 projekt juz wybrany a działka w tragcie wytyczania sprawa u geodety w przyszłym tygodniu jakies graniczniki moze zostaną wkopane.

Będziemy budować ten domek http://www.domdlaciebie.com.pl/CMS/default/default.html?akcja=szczegoly&id_domku=144 w Libertowie (moze ktoś z Was buduje w tych okolicach?)

Mam nadzieję pozostać tu na dłuzej i poznać Was bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biura moja kolezanka już sprawdzał, to tez Aneto. Chodzi jej o prawa strone Wieliczki, nie Śledziejowice, Czarnochowice itp. tylko w strone Gdowa, Myslenic, Dobczyc. Dlatego, moja prosba na forum.

 

Renciu - ile to napisałem od 8-15 ar, a za ile to już zalezy od działki, połozenia, mediów itp. do uzgodnienia z kupujacym. a masz coś do sprzedania 8) :D . To dam jej twoje namiary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...