Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

czy ktoś może polecic sensownego (myślacego) i oczywiście solidnego szklarza do montazu szyby na scianie w kuchnii ? Najlepiej południe Krakowa :wink:

 

 

Przy Cechowej w Krakowie jest solidny warsztat szklarski. Ogłaszają się od kilku lat. Niestety nie znam adresu. Ale jak poszukasz to znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

czy ktoś może polecic sensownego (myślacego) i oczywiście solidnego szklarza do montazu szyby na scianie w kuchnii ? Najlepiej południe Krakowa :wink:

 

 

Przy Cechowej w Krakowie jest solidny warsztat szklarski. Ogłaszają się od kilku lat. Niestety nie znam adresu. Ale jak poszukasz to znajdziesz.

 

Znam robił szkło w łazience w ub r., 3 razy sie umawiał i nie dojechał, nie ma teraz robotników i ogóle nie zorganizowany.

:evil: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madd, ratkovitz zazdroszczę wam! Rozumiem, że nie macie do czynienia z wydziałem budownictwa w Wieliczce? Jedna wizyta tam może wyleczyć z miłości do urzędów :( .

 

 

W Krzeszowicach. Ale nauczylam sie jednego. Do urzednikow grzecznie i jescze na dodatek udawac debila. To co moj chlopo opowiadal tym babom... Do tej pory sie smiejemy.

Ale najlepsza byla taka mloda siksa w starostwie. Pytam sie kiedys czy szambo wymaga pozwolenia na budowe. A ona do mnie oburzona

- Czy chodzi pani o zbiornik na nieczystosci?????

Nastepnym razem przychodze i od progu wolam ze ja przyszlam po papierzyska.

A ta znowu oburzona i rzecze w te slowa

- To jest prosze pani DOKUMENTACJA PROJEKTOWA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madd, ratkovitz zazdroszczę wam! Rozumiem, że nie macie do czynienia z wydziałem budownictwa w Wieliczce? Jedna wizyta tam może wyleczyć z miłości do urzędów :( .

 

 

W Krzeszowicach. Ale nauczylam sie jednego. Do urzednikow grzecznie i jescze na dodatek udawac debila. To co moj chlopo opowiadal tym babom... Do tej pory sie smiejemy.

Ale najlepsza byla taka mloda siksa w starostwie. Pytam sie kiedys czy szambo wymaga pozwolenia na budowe. A ona do mnie oburzona

- Czy chodzi pani o zbiornik na nieczystosci?????

Nastepnym razem przychodze i od progu wolam ze ja przyszlam po papierzyska.

A ta znowu oburzona i rzecze w te slowa

- To jest prosze pani DOKUMENTACJA PROJEKTOWA!

 

dzięki temu ona sądzi, że ma przewagę nad Tobą. I wszystko jest na czas.

Ja też lubie ten urząd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madd, ratkovitz zazdroszczę wam! Rozumiem, że nie macie do czynienia z wydziałem budownictwa w Wieliczce? Jedna wizyta tam może wyleczyć z miłości do urzędów :( .

 

 

W Krzeszowicach. Ale nauczylam sie jednego. Do urzednikow grzecznie i jescze na dodatek udawac debila. To co moj chlopo opowiadal tym babom... Do tej pory sie smiejemy.

Ale najlepsza byla taka mloda siksa w starostwie. Pytam sie kiedys czy szambo wymaga pozwolenia na budowe. A ona do mnie oburzona

- Czy chodzi pani o zbiornik na nieczystosci?????

Nastepnym razem przychodze i od progu wolam ze ja przyszlam po papierzyska.

A ta znowu oburzona i rzecze w te slowa

- To jest prosze pani DOKUMENTACJA PROJEKTOWA!

 

dzięki temu ona sądzi, że ma przewagę nad Tobą. I wszystko jest na czas.

Ja też lubie ten urząd. :D

 

A najgorszy jest wydzial drog. Siedzi tam taki jeden co ma z metr dziewiedziesiat i ulubionym jego powiedzeniem jest LITERA PRAWA.

I nic sie nie da obejsc przepisow, bo on jak stara katarynka, ze: Wedlug LITERY PRAWA...i wyciaga jakies papierzyska i czyta ustawy, ustepy i inne rozporzadzenia. Jaja panskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temat już był poruszany, ale nie znalazłem w moim przypadku odpowiedzi. Chodzi o przyłacze energetyczne przed uzyzskaniem pozwolenia na budowę. ZE wydał wrunki na przyłacze dla celów budowy i drugie docelowe. Przed rozpoczęciem prac budowlanych chciałbym zapewnić na działce prąd. Technicznie no problem, bo słup mam na działce. Tylko nie wiem, czy ZE może wyprzedzająco wykonać przyłącze ( oczywiście w jakiejś zamykanej skrzynce !). Jeśli ktoś zna tmat, to proszę o rozjaśnienie mnie.

 

Nasz kochany Enion (z ktorym walcze n-ty miesiac) owszem podlaczy ci prad budowlany, ale musisz miec wykonawce i zaplacisz okolo 2 tysiecy. Zeby ci dwa tysiace nie poszlo w bloto to dogadaj sie z jakims facecikiem co robi przylacza i startuje w przetargach, niech ci zrobi projekt docelowy, wedlug tego projektu przylaczy prad budowlany, potem niech wygra przetarg, Enion da ci juz prad docelowy i sprawa z glowy. Tylko to troche grubymi nicmi szyte. I zalezy na ile planujesz budowe. Bo mi prad na 4 miesiace budowlany nie byl potrzebny. Pomyslalam ze nie bede wywalac w bloto 2 tysiecy, pociagne od sasiada. I tak juz ciagne pol roku na jakis gownianych kablach, spadki napiecia jak cholera, a Enion wcale sie nie spieszy z przylaczeniem pradu. Cholerny swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian, a nie wolisz kupić prądu na budowę od sąsiada albo agregat, a Enion przyłączy Ci już docelowy.

Co do szeroko pojętych urzędów, to widzę prawidłowość, że w gminach podkrakowskich załatwia się wszystko lepiej niż w Krakowie (z tą Wieliczką to nie wiem, bo nie oczywiście nie miałem przyjemności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol:

Jeśli ktoś ma do załatwiania jakieś sprawy w urzędach gminnych, to tylko teraz.

Na trzy tygodnie przed wyborami, urzędnicy dostali takiego zapału o pracy, że wszystko praktycznie załatwiają od ręki. Jestem mile zaskoczony . Niech wybory są conajmniej kilka razy w roku.

 

A to ciekawe bo ja już ponad 2 tygodnie czekam na podbiecie mapek do celów projektowych...............

 

Natomiast Pan w urzędzie gminy powiedział, że jeśli chciałbym aby mi utwardzili drogę to pisać pisma teraz a nie na wiosnę, bo teraz będą ustalać budżet na przyszły rok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasz ENION kochany trzeba by panią Jaworowicz napuścić. Niech znajdzie jednego zadowolonego klienta, który coś u nich tak normalnie załatwił.

 

 

"Realizujemy oczekiwania Naszych Klientów 

poprzez świadczenie kompleksowej 

usługi energetycznej na coraz wyższym poziomie 

przy jednoczesnym rozwoju firmy. 

Dostarczamy Klientom przyjaznej dla środowiska 

energii o najlepszych parametrach i dbamy 

o ich komfort i bezpieczeństwo."

To cytat ze strony Enionu. Zastanawiam sie czy nie wpisac tego w dziale "dowcipy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś

Post Wysłany : Czw, 19 Październik 2006 14:26 Temat postu :

madd, ratkovitz zazdroszczę wam! Rozumiem, że nie macie do czynienia z wydziałem budownictwa w Wieliczce? Jedna wizyta tam może wyleczyć z miłości do urzędów .

 

Agduś nie strasz bo ja tez z nimi będę miał przyjemność :( i licze że pójdzie przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś

Post Wysłany : Czw, 19 Październik 2006 14:26 Temat postu :

madd, ratkovitz zazdroszczę wam! Rozumiem, że nie macie do czynienia z wydziałem budownictwa w Wieliczce? Jedna wizyta tam może wyleczyć z miłości do urzędów .

 

Agduś nie strasz bo ja tez z nimi będę miał przyjemność :( i licze że pójdzie przyzwoicie.

 

 

Pamietejmy, ze urzednik tez jest czlowiekiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie w sprawie przyłącza prądu. Pewnie pociągnę od sąsiada a potem już założę docelową instalację.Zawsze to trochę kasy zostanie. :)

 

Tylko zalatwiej to wczesnie. Ja papierzyska zlozylam do Enionu w sierpniu a do tej pory nie mam pradu. Okazalo sie ze sie nie zalapie na wrzesniowy przetarg :-((( (przyszlam tydzien za pozno) i zalapalam sie dopiero na pazdziernikowy. Spytalam sie uprzejmie dlaczego w okresie budowlanym Enion urzadza przetari raz w miesiacu. Uslyszalam to co zwykle - takie sa przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie w sprawie przyłącza prądu. Pewnie pociągnę od sąsiada a potem już założę docelową instalację.Zawsze to trochę kasy zostanie. :)

 

Ja wystąpiłem o warunki na przyłącz w tym tygodniu, dałem również sobie spokój z tymczasowym biorę jedynie te na przyłącz docelowy. Zobaczymy jak to pójdzie sprawnie naszemu kochanemu Enionowi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś

Post Wysłany : Czw, 19 Październik 2006 14:26 Temat postu :

madd, ratkovitz zazdroszczę wam! Rozumiem, że nie macie do czynienia z wydziałem budownictwa w Wieliczce? Jedna wizyta tam może wyleczyć z miłości do urzędów .

 

Agduś nie strasz bo ja tez z nimi będę miał przyjemność :( i licze że pójdzie przyzwoicie.

 

 

Pamietejmy, ze urzednik tez jest czlowiekiem ;-)

Taaa, ale coraz częściej mam wrażenie, że jakimś odrębnym gatunkiem człowieka... (tu przepraszan tych nielicznych urzędników, których nie miałam na myśli).

Chociaż... w urząd miasta i gminy w Niepołomkach to jakaś enklawa. Tu można porozmawiać z urzędnikiem, który nie daje klientom do zrozumienia, że mu przeszkadzają w BARDZO WAŻNYCH SPRAWACH, nie przewraca oczętami (Boże, z kim ja muszę mieć tu do czynienia?), nie stosuje trzypunktowego regulaminu. Tutaj urzędnicy są ludźmi (aż i tylko, bo nie uważają się za nieomylnych i można z nimi podyskutować, ba, nawet można mieć rację!) Odpowiadają na pytania, tłumaczą, radzą.

Niestety Wieliczka jest tego przeciwnieństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...