Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pierwszy krok dokumentacyjny zrobiony - wczoraj złożyłem papiery z wszelkimi uzgodnieniami niezbędnymi do wydania WZiZT na podstawie której będe mógł coś wybudować, gdyż w mojej części świata nie ma planu :(, korowód się zaczął mam nadzieje uporać się z tym przez zimę i na wionsę - start :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwo ci mowic zebym wyluzowala. Prad od sasiada jest taki slaby ze pralki nawet wlaczyc nie moge, wiec dymam raz w tygodniu z praniem do siostry. Ogrzewanie podlogowe tez nie idzie. Suszarka czasami dobrze, czasami nie. Przeciez do do cholery nie jest zycie. Enion jest krzeszowicki, ale i tak wiekszosc sie w Krakowie zalatwia przeciez. I po co te ZUDPy caly czas do cholery

Nie wyluzowuj się, tylko siadaj do kompa i pisz, gdzie się da. Samyj glawnyj ENION w Krakowie, urząd antymonopolowy, rzecznik praw konsumenta, URE w Wawie, gazety, biura poselskie, rada gminy, powiat i co Ci jeszcze przyjdzie do głowy. U nas po takim zmasowanym ataku trochę ruszyło i mają podłączac już niedługo. Przestraszyłaś mnie jednak tym czekaniem już po wykonaiu linii. Naiwnie myślałam, że potem już bedzie z górki. Coś czuję, że zaraz po Twoich pismach, te same instytucje zostaną uraczone naszą twórczością. A w razie czego, to i z panią Jaworowicz chętnie pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krok dokumentacyjny zrobiony - wczoraj złożyłem papiery z wszelkimi uzgodnieniami niezbędnymi do wydania WZiZT na podstawie której będe mógł coś wybudować, gdyż w mojej części świata nie ma planu :(, korowód się zaczął mam nadzieje uporać się z tym przez zimę i na wionsę - start :).

Powodzenia!

Aczkolwiek stwierdzenie, że "z wszelkimi uzgodnieniami" może być trochę na wyrost. Dopiero się dowiesz, czy już są "wszelkie". Przepraszam za nutkę pesymizmu, ale tak jakoś mi się porobiło po kontaktach z urzędami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pesymistów i optymistów ! :D

 

Załatwianie przez rok wz nauczyło mnie pokory .Nie mam nerwów dlo mającej się bardzo dobrze biurokracji .Pozwolenie na budowę załatwiać będzie w moim imieniu architekt .

Już raz w 1993 załatwiałam pozwolenie na budowę sama i tylko mój,łagodnie usposobiony małżonek,uratował życie pewnemu durnemu urzędasowi! :evil:

A ja naiwna myślałam ,że się coś zmieniło. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj merrit

 

 

Po swoich negatywnych doświadczeniach z załatwianiem pozwolenia przez architekta, doradzam być czujną! Ostatecznie wzięliśmy sprawy w swoje ręce i lada dzień ma być wreszcie pozwolenie. Oby!!! Dodam tylko, że ciągnie się to od kwietnia.

 

Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj merrit

 

 

Po swoich negatywnych doświadczeniach z załatwianiem pozwolenia przez architekta, doradzam być czujną! Ostatecznie wzięliśmy sprawy w swoje ręce i lada dzień ma być wreszcie pozwolenie. Oby!!! Dodam tylko, że ciągnie się to od kwietnia.

 

Pozdrawiam gorąco i trzymam kciuki. :p

 

Witaj Wieniu.

 

Dziękuję za podpowiedz. Jak na razie wszystko jest w porządku ,ale -masz rację-czujności nigdy nie za wiele.Trzymam rękę na pulsie ,często dzwonię i ponaglam ,bo bezwzględnie MUSZĘ zacząć budować na wiosnę.

Daj Wieniu znać jak będziesz szczęśliwą posiadaczką pozwolenia na budowę. :D

 

Ja też Cię pozdrawiam i czekam na wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merit jestem na etapie wykończeniówki, ta jak wiesz, nie jednego inwestora wykończyła, a że działam sam, to i trwa to długo.

W piątek i sobotę działkę zruinowała mi koparka, kopiąc pod wodę do mojej i sąsiednich działek, przy okazji zrywając kabel telefoniczny, uszkadzając rurę doprowadzającą powietrze do kominka. Kabel połączyłem (jak widać), ale z rurą w tym błocie, które się zrobiło po deszczu, będzie robota nieciekawa, a do tego zostało jeszcze do dokopania pod wodę 30 metrów i to ręcznie, bo koparka nie dała rady (skarpa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forowiczów! Ja także przyłączam się do grupy krakowskiej. Za rok mam zamiar ruszyć z budową w Gaju k. Krakowa. Od razu pochwalę się moim projektem domku:

 

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=372&usid=1

 

Co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forowiczów! Ja także przyłączam się do grupy krakowskiej. Za rok mam zamiar ruszyć z budową w Gaju k. Krakowa. Od razu pochwalę się moim projektem domku:

 

http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=372&usid=1

 

Co o nim sądzicie?

 

witamy :D

fajny projekt.

Zmieniłabym tylko pare rzeczy.

- Daszek nad wejściem.

- wymieniłabym na poddaszu pokój z łazienką. Tak, aby pokój nie miał okna połaciowego.

- w pokoju rodziców okno balkonowe poszerzyłabym o dodatkowe okno

- to samo w salonie

 

no pieknie, trochę pozmieniałam :roll: Ale może Ty nie pozmieniasz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy :D

fajny projekt.

Zmieniłabym tylko pare rzeczy.

- Daszek nad wejściem.

- wymieniłabym na poddaszu pokój z łazienką. Tak, aby pokój nie miał okna połaciowego.

- w pokoju rodziców okno balkonowe poszerzyłabym o dodatkowe okno

- to samo w salonie

 

no pieknie, trochę pozmieniałam :roll: Ale może Ty nie pozmieniasz :lol:

Popieram.

Na parterze zamieniłabym miejscami klatkę schodowa i przedsionek. Schodów nie robiłabym w klatce, tzn. nie stawiałabym ściany pomiędzy pokojem a schodami. dzięki temu pokój wizualnie robi się większy - poszerza się o schody (które same w sobie moga być ozdobą) i holl. Oczywiście jestem miłośniczką schodów drewnianych i takie bym tu też preferowała, ale wylewane też można tak zrobić. Uprzedzam zarzuty, że nie będzie gdzie postawić telewizora - wystarczy siedzisko przenieść w obecne miejsce telewizora, czyli plecami do schodów.

Automatycznie na górze zamienią się miejscami schody i garderoba. Poniewaz nie jestem przywiązana do idei garderoby, powiększyłabym tę najmniejszą sypialenkę, rezygnując z garderoby.

Zamiana łazienki z sypialnią jest dla mnie oczywista. Zupełnie nie wiem, co kierowało architektem, gdy umieszczał je w ten sposób! Moim zdaniem to pomyłka! Primo: łazienka w miejscu sypialni byłaby w jednym pionie nad dolną łazienka i kuchnią (piony kanalizacyjne i inne). Secundo: rzecz zupełnie oczywista - lepiej mieć normalne okno w sypialni a połaciowe w łzience (położyć sie w wannie i gapić w gwiazdy...). Chyba ten architekt nie lubi dzieci - jednemu zafundował maleńki pokoik, drugiemu większy, ale bez normalnego okna. Taka zamiana pozwoli tez uniknąć tego dziwnego załamania korytarza. Może to i ładne, ale czemu tracić cenne miejsce na komunikację?

No, to się powyżywałam na projekcie...

A poza tym same zalety - domek ładny, bezpretensjonalny i tani w budowie. Prosta forma pozwala zaszaleć przy wykańczaniu z zewnątrz, bo nie wymusza jakiegoś stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem na etapie wyboru projektu i ostatnio się zainteresowałem tym M17 http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=387&IdKolekcji=

 

ma coś w sobie

 

W sumie ciekawy, ale dla mnie i tak juz za późno :wink:

 

Ten dom ma faktycznie tylko 6,76 m w kalenicy? :o

Jak tak, to poddasze to chyba będzie jeden wielki skos? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Maja.

niedawno znalazlam to forum i bardzo zaluje ze nie wczesniej....

my domek mamy juz wybudowany... i juz bym zmienila wiele rzeczy....

mieszkamy Maja niedaleko od siebie. ja rowniez mieszkam w okolicach Krzeszowic. ladne tereny...

a jak Twoj domek? jestes zadowolona?

czy znacie kogos kto robi - obudowuje fajnie kominek? robi sciany z regipsow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...