Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no właśnie, :p chociaz z drugiej stroony jak pomysle o korkach na Kobierzyńskiej :evil: :x :wink: , lepiej wybierajcie droge przez Kampud UJ :wink: ( nie przed moimi oknami) :wink: 8)

 

hehehe to okazuje się, że jesteśmy cały czas sąsiadami, bo ja dwa razy dziennie się przez kobierzyńską przeciskam ;) swoja drogą z mapki myślałam, że bardziej w kierunku centrum mieszkasz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim z grupy krakowskiej :D

 

Na wiosnę zaczynamy budowę w Głogoczowie. Jak widzę na mapce to jeszcze mało aktywny teren, ale podobno coraz więcej działek się tutaj sprzedaje :D

 

Od razu prośba do ZbyszkaP - dodaj nas proszę na swoją MAPKĘ - dokładnie w miejscu gdzie znajduje się "2" kolegi garbus2 :D

 

Mamy juz wyczekane pozwolenie na budowe - jesli ktos ma jakies pytania jak to zalatwic szybko i sprawnie w gminie Myślenice niech śmiało pyta - generalnie większość spraw załatwiałem sam i sporo się nauczyłem :D :D :D

 

Fotki naszej działki można zobaczyć w DZIENNIKU BUDOWY.

 

--Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzajac - witaj. Ciesze sie ze w koncu jakis bliski sasiad na forum sie pojawil. Ja zaczynam na wiosne i wlasnie dzis architekt zlozyl mi wszystkie dokumenty w starostiwe wiec jeszcze 2 tyg i bedzie PnB. U mnie troche sie poprzeciagalo bo doszla kwestia rozbudowy sieci energetycznej gdyz chcac przyoszczedzic na czasie zwiazanym z uzbrajaniem dzialki poszedlem po opcji PnB z przyllaczami wod i energ.

Ponoc w powiecie jest teraz projekt zbierajacy chetnych do zalozenia pomp ciepla i jesli sie uda to bedzie mozna dostac sporo kosztow inwestycji z powrotem ze srodkow unijnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Garbus2 :D

 

Tak czytalem o tym projekcie Energii Odnawialnych dla powiatu myślenickiego. Były jakieś ankiety do wypełnienia ale nie wypełniłem bo czasu mi zabrakło niestety. Nie orientujesz się może czy ten program będzie dotyczył także nowo wybudowanych budynków czy tylko modernizacji instalacji w już istniejących? Generalnie fajnie byłoby się na to załapać - pompa ciepła za 10-15 tys PLN to super sprawa :D :D :D

 

Ja na PnB czekałem po złożeniu papierów okolo miesiąca - dobrze że zadzwoniłem i zapytałem jak idą postępy bo sie okazało po 3 tyg. że brakuje im w projekcie zagospodarowania 1 zdania!! ("projektowana inwestycja nie stanowi zagrożenia dla środowiska i życia ludzkiego"). Trochę się zdenerwowałem ale już po dopisaniu tego zdania 3 dni i miałem papier w ręku :D

 

W zeszłym tygodniu podpisałem umowę na przyłączenie energii w ENION rejon Podgórze i podobno w marcu już ma być skrzyneczka na działce z prądem :D

 

--Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w 2007 zamierzam budować dom w Marszowicach.

Ile was kosztowała adaptacja projekty ?

Własnie stoje przez tym krokiem - jeden z architektów zaproponował mi budowanie z cegły ceramicznej a nie z betonu komorkowego w projekcie jest - bloczki silikatowe SILKA E18 + ocieplenie wełną

- nie wiem czy sugerować sie jego zdaniem?

Zmiana materialu zwieksza koszty adaptacji. ( 2000 - 2500 zł )

Czy ktos z was sie zdecydował na centralny odkurzacz ?

Czy juz przy adaptacji musze podjąc ta decyzje , czy jest mozliwość w pozniejszym czasie zainstalować centralny odkurzacz ( w momencie budowania scian)

pozdrawiam

 

Zalezy co masz w kwocie adaptacji, jesli projekty przylaczy to nie duzo, jesli bez nich tylko architektura i konstrukcja to znam taniej. Dobor materialu na sciany powienien wynikac z Twoich doswiadczen lub przekonan. Raczej nie cegla tylko pustak.

Lokalizacje centr. odkurzacza lepiej przewidziec na etapie adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim z grupy krakowskiej :D

 

Na wiosnę zaczynamy budowę w Głogoczowie. Jak widzę na mapce to jeszcze mało aktywny teren, ale podobno coraz więcej działek się tutaj sprzedaje :D

 

Od razu prośba do ZbyszkaP - dodaj nas proszę na swoją MAPKĘ - dokładnie w miejscu gdzie znajduje się "2" kolegi garbus2 :D

 

Mamy juz wyczekane pozwolenie na budowe - jesli ktos ma jakies pytania jak to zalatwic szybko i sprawnie w gminie Myślenice niech śmiało pyta - generalnie większość spraw załatwiałem sam i sporo się nauczyłem :D :D :D

 

 

 

 

To w sumie niedaleko od nas :) my na pln-zach od Glogoczowa chcemy sie budowac. Ale gmina inna bo Skawina - szkoda bo chetnie bysmy skorzystali za rad :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzajac - to mnie pocieszyles. Tez mam nadzieje ze mi do marca zaloza skrzynke na dzialce. Co do projektu to ja wyslalem znkiete w piatek i jak rozmaiwalem z gosciem z powiatu to mowil ze mozna jeszcze dosylac. Ponoc na chwile obecna maja jakies 3000 chetnych. Co s wiecej bedzie wiadomo w lutym i wtedy sie tez rozstrzygnie na jakich warunkach bedzie i czy wogole bedzie to funkcjonowac. Ja sie nie martwie co do terminow w powiecie bo archotekt robiacy adaptacje o wszystko dba i to w cenie projektu za adaptacje dzialki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam grupe krakowską.

My tez mam nadzieje zaczniemy budowe w przyszłym roku w powiecie myslenickim. Teraz szukam geodety i architekta bo jestesmy na samym początku....

Moze ktos ma namiary ? Pieknie prosze :lol:

 

polecam "atrium" w myślenicach. Maja normalne ceny i zalatwiaja wszystko do PnB w cenie planu zagodpodarowania dzialki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbus2 - z czystej ciekawosci zapytam - jesli to nie tajemnica - ile zaplaciles za kompletną usługę w tym Atrium? U mnie wszystkie dokumenty przygotowywał teść a po urzędach chodziłem sam. W sumie sporo się można dowiedzieć i przerazić ile tych papierów i dodatkowych dokumentów jest! :D

 

--Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...