Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kaszojadek

 

Widzę ,że Twoja budowa rodzi się w ogromnych bólach i z przykrymi wydarzeniami (jak pewnie większość budów).

Przykre jest to ,że bardzo duży odsetek ludzi to takie kreatury ,które lubują się w tym ,aby innym uprzykrzyć życie .

Tak długo,jak będzie złodziej miał zbyt na kradzione ,tak długo będzie kradł . :evil:

 

Jak budowałam poprzedni dom ,to zwinęli mi cały blaszak z zawartością .Nikt nic nie widział i nic nie słyszał .Rumor musiał być niezły .

Ale za to jak zrobiłam parapetówę ( i to wcale nie jakąś wielką imprezę )to wezwali policję -moi głusi sąsiedzi -.

Ale jak ich psy drą mordy całą noc ,to jest ok.

Ot ,taki ten naród jest. :evil:

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Czy ktoś robił w okolicach Krakowa badanie geotechniczne.

Wszelkie info o kosztach i namiary na kompetentych ludzi mile widziane?

 

PS. Czy ktoś wie jak można "efektywnie" przeszukiwać to forum. Wyświetlenie że informacja o badaniu geotechnicznym znajduje się w tym wątku na niewiele się zdaje bo jest tu ponad 20 tys postów !!!!!!

 

ADMINIE zrób coś z tym - please :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Podam namiary tutaj, to może ktoś jeszcze skorzysta :wink: :

Namiar na geotechnika, który dostałem od jednego z użytkowników tego forum:

Sebastian Jurczak 501 493 883 i Michał Russocki tel 503 098 023.

 

Mi robili badania i jestem zadowolony.

Drobna sugestia: zarezerwuj sobie dzień i bądź przy badaniach, ja byłem i wszystko OK. Robili też znajomym i jak ich przez chwilę nie było to coś im badania przyspieszyło.... Twierdzili, że to dlatego, że maja skałę pod ziemią......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no a u nas dzisiaj w nocy mieliśmy wizytę "fachowców"

Dwa okna połaciowe odfrunęły w siną dal.

Fachowo wykręcone razem z kołnierzami, dachówka poukładana.

Pewnie mieli zamówienie na montaż razem z materiałem.

Niech to....

pozdr

 

Odpukać ...

Zanim wbiłem pierwszą łopatę zainwestowałem w porządny system alarmowy z powiadamianiem i ekipą interwencyjną. Zabezpieczam wszystko, nawet stertę desek po szalunkach. Przed zainstalowaniem systemu miałem 6 wizyt złodzieja i jedno podpalenie. Po zainstalowaniu była jedna wizyta - ekipa interweniowała "bezpośrednio" i na tym się wizyty skończyły. Wszyscy w okolicy wiedzą, że do mnie się nie przychodzi ... Sądzę, że zainstalowanie systemów alarmowych sporo w takich sytuacjach pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpukać ...

Zanim wbiłem pierwszą łopatę zainwestowałem w porządny system alarmowy z powiadamianiem i ekipą interwencyjną. Zabezpieczam wszystko, nawet stertę desek po szalunkach. W nocy ekipa pojawia się po 4 minutach - cichutko, na wyłączonych światełkach. W dzień około 10-15 minut. Przed zainstalowaniem systemu miałem 6 wizyt złodzieja i jedno podpalenie. Po zainstalowaniu była jedna wizyta - ekipa interweniowała "bezpośrednio" i na tym się wizyty skończyły. Wszyscy w okolicy wiedzą, że do mnie się nie przychodzi ... Sądzę, że zainstalowanie systemów alarmowych sporo w takich sytuacjach pomaga.

Dodam, że mam alarm cichy. Nic nie widać, nic nie słychać. Mało inteligentny złodziej nie wie, że jest zauważony i pracuje sobie spokojnie. Na tych bardziej inteligentnych alarm ni pomoże ...

 

Dzięki Wszystkim za wyrazy współczucia :):)

 

Ged, mam pytanie o Twój system alarmowy.

Chciałem już dawno założyć u siebie alarm i podpiąć grupy interwencyjne SOLIDa.

Ale gość od nich stwierdził, że dopóki nie mam zamontowanej stolarki i wiatr hula po domu, to nie ma sensu zakładać alarmu, bo czujki będa się samowzbudzały.

Jeszcze po kradzieży dzwoniłem do nich i ponownie potwierdzili mi to co usłyszałem u nich wcześniej.

Jak to jest rozwiązane u Ciebie ? I jeżeli to nie tajemnica, to z którą firmą podpisywałeś umowę ?

 

W pewnym momencie nawet miałem taki pomysł, że wydziergam sobie z drutu stalowego swoje nazwisko i będę wypalał żywym ogniem mój "podpis" na stolarce.

 

Ale to chyba bez sensu: złodziej zauważy oznaczenie dopiero przy próbie sprzedaży. Zrobię mu może na złość, ale i tak zostanę bez okien.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ged, mam pytanie o Twój system alarmowy.

Chciałem już dawno założyć u siebie alarm i podpiąć grupy interwencyjne SOLIDa.

Ale gość od nich stwierdził, że dopóki nie mam zamontowanej stolarki i wiatr hula po domu, to nie ma sensu zakładać alarmu, bo czujki będa się samowzbudzały.

Jeszcze po kradzieży dzwoniłem do nich i ponownie potwierdzili mi to co usłyszałem u nich wcześniej.

Jak to jest rozwiązane u Ciebie ? I jeżeli to nie tajemnica, to z którą firmą podpisywałeś umowę ?

 

W pewnym momencie nawet miałem taki pomysł, że wydziergam sobie z drutu stalowego swoje nazwisko i będę wypalał żywym ogniem mój "podpis" na stolarce.

 

Ale to chyba bez sensu: złodziej zauważy oznaczenie dopiero przy próbie sprzedaży. Zrobię mu może na złość, ale i tak zostanę bez okien.

 

pozdr

 

Ode mnie też wyrazy współczucia... Naprawde powinni ucinać ręke jak w średniowieczu :evil:

 

Mam projekt w wycenie u jednego potencjalnego wykonawcy. Oni mają umowę z Solidem i teren jest chroniony od samego początku budowy :o Twierdzi, że już nie ryzykują, bo kilka razy zniknął im materiał zanim zaczęli budować. Na moje pytanie jak chronią teren, skoro domu a więc i alarmu nie ma, powiedział, że zatrudniają jakiegoś rencistę lub emeryta i już. Nie wiem w jaki sposób "stróż" powiadamia Solid w razie czego, bo go nie przyciskałem, ale nie sądze, żeby po prostu dzwonił, bo mógłby nie zdążyć.... Więc jakoś to rozwiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie nawet miałem taki pomysł, że wydziergam sobie z drutu stalowego swoje nazwisko i będę wypalał żywym ogniem mój "podpis" na stolarce.

 

Ale to chyba bez sensu: złodziej zauważy oznaczenie dopiero przy próbie sprzedaży. Zrobię mu może na złość, ale i tak zostanę bez okien.

 

pozdr

 

Dlaczego bez sensu? Przecież o to chodzi, że nawet jak już Tobie zaszkodzi to przynajmniej nic z tego nie będzie miał. I zawsze to łatwiej przypadkowo takie okna odszukać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę mam z SOLIDem. (na mojej wsi oni głównie pilnują i znają teren) Zrobiłem do nich dwa podejścia. Za pierwszym razem po ciężkich bojach łaskawie przyjechał do mnie ich handlowiec, ale stwierdził, że pustego nieogrodzonego placu budowy nie da się ochraniać i zniknął. Podejście kolejne było prostsze - jestem elektronikiem więc zrobiłem przegląd systemów alarmowych, zrealizowałem kilka pomysłów, sam wszystko zamontowałem uruchomiłem, przetestowałem i pojechałem do SOLIDu podpisać umowę na monitorowanie sygnału z mojego systemu. Ich nie interesuje co u mnie jest, jak działa i co generuje alarm. Jeśli odbiorą sygnał włamania mają się pojawić i interweniować. System działa, jest stabilny, rozwojowy, czuły i nie generuje fałszywych alarmów. Kosztował około 1500 zł

Jeśli ktoś mówi, że wiatr wzbudzi alarm, to jest głupi. Mój rozróżnia kota, psa i sarnę. Zabezpieczyć można wszystko. Ekipa przyjechała gdy złomiarz próbował zabrać kawałek zbrojeniowego pręta z tej kupki:

 

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/zdjecie025c.jpg Kliknij

 

Na psy, koty, wiatr, kręcących się dookoła robotników alarm nie reaguje.

 

Jeśli ktoś chce to mogę się podzielić moimi doświadczeniami, ale całkiem hobbistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no a u nas dzisiaj w nocy mieliśmy wizytę "fachowców"

 

Dwa okna połaciowe odfrunęły w siną dal.

 

Fachowo wykręcone razem z kołnierzami, dachówka poukładana.

 

Pewnie mieli zamówienie na montaż razem z materiałem.

 

Niech to....

 

pozdr

 

 

Gdzie to było (jaka miejscowość)?

Współczuję, szczególnie że wiem coś o tym, historia zupełnie jak u mnie, tu opisywałem:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88497

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...