Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teraz procedura przyłącza energetycznego wygląda tak:

 

1. Bierzesz warunki przyłączenia + pozwolenie na budowę (prawomocne) + kilka innych papierków jak mapki, uzgodnienia w ZUDP itp.

 

2. Podpisujesz w ENIONie umowę o przyłączenie do sieci.

 

3. ENION ogłasza przetarg nieograniczony (niepubliczny) i jakaś firma decyduje się wykonać Twoje przyłącze.

 

4. Czekasz aż się zgłoszą do Ciebie żeby ustalić termin wykonania, itp.

 

Ja już czekam 1,5 miesiąca od podpisania tej umowy - były już 2 przetargi (to można zobaczyć na ich stronie www) ogłoszone ale w żadnym mnie nie było dlatego zapodałem pytanie na forum ile to mniej więcej trwa.

 

 

--

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz procedura przyłącza energetycznego wygląda tak:

 

1. Bierzesz warunki przyłączenia + pozwolenie na budowę (prawomocne) + kilka innych papierków jak mapki, uzgodnienia w ZUDP itp.

 

2. Podpisujesz w ENIONie umowę o przyłączenie do sieci.

 

3. ENION ogłasza przetarg nieograniczony (niepubliczny) i jakaś firma decyduje się wykonać Twoje przyłącze.

 

4. Czekasz aż się zgłoszą do Ciebie żeby ustalić termin wykonania, itp.

 

Ja już czekam 1,5 miesiąca od podpisania tej umowy - były już 2 przetargi (to można zobaczyć na ich stronie www) ogłoszone ale w żadnym mnie nie było dlatego zapodałem pytanie na forum ile to mniej więcej trwa.

 

 

--

Pozdrawiam,

Grzesiek

 

No to kolejno:

 

1 Jeżeli to tylko przyłącze, to nie ma problemu. Robisz tak jak napisałeś + pkt 4 :)

 

2. Jeżeli potrzebna jest rozbudowa sieci, to potrzebny jest projekt i normalne pozwolenie na budowę. Wtedy, szczególnie jeżeli Ci zależy na czasie, a do realizacji inwestycji potrzebujesz zgody innych włascicieli działek, to lepiej wziąść projektanta, który na stałe współpracuje z ENIONem i zrobić projekt a potem jako inwestor wystąpić o pozwolenie na budowę.

 

3. Jak już masz pozwolenie to zasuwasz z nim i z projektem do Enionu i oni kierują projekt na przetarg

 

4. Doradzono mi, że jak chcę przyspieszyć procedurę przetargową, to nalezy napisac do Enionu prośbę o przyspieszenie wykonania inwestycji, bo bez prądu nie możesz zasiedlić budynku. Z reguły odpowiadają pozytywnie i Twoja inwestycja jest w pierwszej kolejności kierowana na przetarg.

 

5. Wg umowy mają 6 miesięcy na wpięcie do sieci od momentu podpisania umowy.

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Musze się pochwalić, że pod choinkę Pan Architekt przyniósł mi POZWOLENIE NA BUDOWĘ !. Tak więc po 2 latach i 9 miesiącach zmagań mam wreśzcie ten "miły " etap za sobą (no jescze muszę z tydzień poczekać na uprawomocnienie).

Za radą forumowiczów wcześniej rozglądałem się za budowlańcami. Na razie mam 2 wyceny - różnice w kosztach stanu surowego około 15%. Teraz wycenę robi trzecia firma. Trochę się martwię bo dokoła chodzą słuchy, że od wiosny wszystko t.j materiały i robocizna ostro pójdzie w górę. Materiał mógłbym w zasadzie już kupić, ale nie chcę go zostawić na pustej działce bez dozoru, bo do wiosny musiałbym go kupować pewnie jeszcze ze dwa razy. Ciecia przecież nie zatrudnię, bo nie miałby gdzie nocować. Takie to właśnie są dylematy inwestorów na każdym etapie budowy. Ale przecież nikt mnie do tego nie zmuszał, więc pewnie sobie jakoś poradzę. Teraz juz muszę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Musze się pochwalić, że pod choinkę Pan Architekt przyniósł mi POZWOLENIE NA BUDOWĘ !. Tak więc po 2 latach i 9 miesiącach zmagań mam wreśzcie ten "miły " etap za sobą (no jescze muszę z tydzień poczekać na uprawomocnienie).

Za radą forumowiczów wcześniej rozglądałem się za budowlańcami. Na razie mam 2 wyceny - różnice w kosztach stanu surowego około 15%. Teraz wycenę robi trzecia firma. Trochę się martwię bo dokoła chodzą słuchy, że od wiosny wszystko t.j materiały i robocizna ostro pójdzie w górę. Materiał mógłbym w zasadzie już kupić, ale nie chcę go zostawić na pustej działce bez dozoru, bo do wiosny musiałbym go kupować pewnie jeszcze ze dwa razy. Ciecia przecież nie zatrudnię, bo nie miałby gdzie nocować. Takie to właśnie są dylematy inwestorów na każdym etapie budowy. Ale przecież nikt mnie do tego nie zmuszał, więc pewnie sobie jakoś poradzę. Teraz juz muszę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz procedura przyłącza energetycznego wygląda tak:

 

1. Bierzesz warunki przyłączenia + pozwolenie na budowę (prawomocne) + kilka innych papierków jak mapki, uzgodnienia w ZUDP itp.

 

2. Podpisujesz w ENIONie umowę o przyłączenie do sieci.

 

3. ENION ogłasza przetarg nieograniczony (niepubliczny) i jakaś firma decyduje się wykonać Twoje przyłącze.

 

4. Czekasz aż się zgłoszą do Ciebie żeby ustalić termin wykonania, itp.

 

Ja już czekam 1,5 miesiąca od podpisania tej umowy - były już 2 przetargi (to można zobaczyć na ich stronie www) ogłoszone ale w żadnym mnie nie było dlatego zapodałem pytanie na forum ile to mniej więcej trwa.

 

 

--

Pozdrawiam,

Grzesiek

 

Witam .

 

Bardzo dziękuję za informację .

Wszystkie możliwe etapy budowy to jedna wielka droga przez mękę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakku

nazwijmy rzecz po imieniu, to nie ekstrawagancja, tylko grzech :oops:

ale do zgromadzenia w jednym miejscu, czyli na naszej działce było kilka osób, łącznie z właścicielem sąsiedniej działki, do tej pory nam nieznanym, któremu uszczknęliśmy co nieco z tradycyjnie uznawanej za jego części pola, i nie dało się znależć innego terminu. Też mnie to uwierało :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie moge w końcu pochwalić 3 stycznia odebrałem Pozwolenie na Budowe. Oczywiście jak juz tu ktoś przytoczył nie obyło się bez opoznien bo mialo byc w listopadzie wiec bardzo dobra rada - zakładany termin + 2 miesiące = bezpieczny i realny termin:) Teraz uzbrojenie i na wiosne ruszamy z murami:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie moge w końcu pochwalić 3 stycznia odebrałem Pozwolenie na Budowe. Oczywiście jak juz tu ktoś przytoczył nie obyło się bez opoznien bo mialo byc w listopadzie wiec bardzo dobra rada - zakładany termin + 2 miesiące = bezpieczny i realny termin:) Teraz uzbrojenie i na wiosne ruszamy z murami:D

 

Gratulacje...

Ale z tym "teraz uzbrojenie i na wiosnę ruszamy..." to mnie strasznie rozbawiłeś :)

Życzę Ci żeby się oczywiście spełniło, ale z moich doświadczeń wynika, że załatwienie pozwolenia to mały "pikuś", w porównaniu z podłączeniem się do wszelkiej maści "sieci"...

Chyba, że masz wszystko w granicy działki, to faktycznie uzbrojenie jej ma szansę być bezproblemowe, chociaz i wtedy zdarzają się miny ...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszojadek - wybacz nie chcialem rozbawic. Co do podlaczania to mam w zasadzie sprawe prosta bo podlaczam tylko prad i wode a tu: enion mam juz projekty, pozwolenia itp (PNB bylo z przylaczami - w wypadku energii wchodzi tu rozbudowa sieci ale niewielka bo 1 slup) a woda jest 20m i tez juz z proektem i pozwoleniami. W obu wypadkach rozmawialem z "kerownikami" i nie ma problemu. Wiec odrobina optymizmu chyba nie zaszkodzi?

 

Czy ktoś ma może namiary na jakąs sprawdzoną firmę która wykonuje drogi z tłucznia? Czy ktos zgłebiał generalnie ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszojadek - wybacz nie chcialem rozbawic. Co do podlaczania to mam w zasadzie sprawe prosta bo podlaczam tylko prad i wode a tu: enion mam juz projekty, pozwolenia itp (PNB bylo z przylaczami - w wypadku energii wchodzi tu rozbudowa sieci ale niewielka bo 1 slup) a woda jest 20m i tez juz z proektem i pozwoleniami. W obu wypadkach rozmawialem z "kerownikami" i nie ma problemu. Wiec odrobina optymizmu chyba nie zaszkodzi?

 

Czy ktoś ma może namiary na jakąs sprawdzoną firmę która wykonuje drogi z tłucznia? Czy ktos zgłebiał generalnie ten temat?

 

Witaj,

to faktycznie masz miodzio z mediami :) Pozazdrościć.

U nas drogę z tłucznia robiła, razem z wodociągiem i kanalizacją firma ROSA z Wielkiej Wsi. Było OK.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to faktycznie masz miodzio z mediami :) Pozazdrościć.

U nas drogę z tłucznia robiła, razem z wodociągiem i kanalizacją firma ROSA z Wielkiej Wsi. Było OK.

 

pozdr

 

Witam

Właśnie zadzwoniłem do tej firmy i Pan powiedział, źe owszem ale najwcześniej w kwietniu, bo do tego czasu maja zawalone terminy :(

pozdrawiam

Wojmon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Grupie Krakowskiej!

 

pozwolcie, ze dolacze do Was i w kilku slowach przedstawie moja budowe. Buduje w okolicy Niepolomic dom 420m2 na dzialeczce 87-arowej. W sezonie budowlanym 2006r postawilam stan surowy otwarty. Jestem wlasnie na etapie wyboru okien i drzwi wejsciowych, czyli - ogolnie - zamykania domu. Zdecydowalam sie na okna pcv, drewnopodobne, ale co do firmy i opcji wyposazenia okien, to ciagle nie moge sie zdecydowac... Prosze o Wasze opinie o dwoch firmach produkujacych okna z pcv: oknoplus http://www.oknoplus.com.pl/ i ms http://www.ms.pl/index.php/pl/home/

Chyba zdecyduje sie na profil Salamander D3. Baaardzo mi sie podoba!

Moze ktos ma okna z profilami D3 Salamander? Moze ktos moglby rowniez polecic firme produkcyjna oraz napisac, na jakie opcje okien zdecydowala/ -l sie we wlasnym domu (np. antywlamaniowe, potrojne szyby, etc.). Bede szczerze wdzieczna za Wasze opinie!

 

Pozdrawiam serdecznie,

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to faktycznie masz miodzio z mediami :) Pozazdrościć.

U nas drogę z tłucznia robiła, razem z wodociągiem i kanalizacją firma ROSA z Wielkiej Wsi. Było OK.

 

pozdr

 

Witam

Właśnie zadzwoniłem do tej firmy i Pan powiedział, źe owszem ale najwcześniej w kwietniu, bo do tego czasu maja zawalone terminy :(

pozdrawiam

Wojmon

 

No to smuteczek :(

Ale fakt, że teraz ciezko znaleźć w dowolnej dziedzinie budownictwa dobrą ekipę "z dnia na dzień". Jeżeli mogę coś doradzić, to zarezerwuj ich i szukaj dalej. Jak nie znajdziesz do kwietnia, będą jak znalazł :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ma okna z profilami D3 Salamander? Moze ktos moglby rowniez polecic firme produkcyjna oraz napisac, na jakie opcje okien zdecydowala/ -l sie we wlasnym domu (np. antywlamaniowe, potrojne szyby, etc.). Bede szczerze wdzieczna za Wasze opinie!

 

Pozdrawiam serdecznie,

G

 

Witaj,

 

Nie mam zamiaru przekonywać Cię do okien drewnianych, jeżeli już zdecydowałaś się na PCV.

 

Ale jeżeli masz duże drzwi balkonowe od południa lub zachodu, to tylko upewnij się u producenta jak zachowa się wybrany profil przy silnym nasłonecznieniu. Szczególnie dotyczy to profili w ciemnej okleinie drewnopodobnej, które silnie się nagrzewają, a gdy są długie lubią się deformować pod wpływem temperatury.

 

Na temat potrójnych szyb nie mam zdania, natomiast co do zabezpieczeń antywłamaniowych to powtórzę Ci opinię którą potwierdziło kilka firm gdy szukałem okien do swojego domu.

 

Najpierw zastanów się przed czym mają Cię zabezpieczyć okna antywłamaniowe. Jeżeli przed włamaniem podczas Twojej nieobecności, to nie ma sensu wydawanie dodatkowych pieniędzy.

Stosowanie szyb antywłamaniowych i innych tego typu zabezpieczeń w oknach, nie zmniejsza wcale ryzyka włamania. Jak ktoś chce się włamać, to się i tak włamie, tylko sforsowanie okna zajmie mu zamiast 10 sekund, powiedzmy 2 minuty. Efekt końcowy jest taki sam, tyle że okno antywłamaniowe po takich przejściach nadaje się do wyrzucenia, a zwykłe, spokojnie przywrócisz do stanu używalności.

 

Stosowanie tych zabezpieczeń ma sens w dwóch przypadkach:

1. Okna narażone na spotkania np z piłką, czyli wychodzące np na plac zabaw - wtedy stosowanie szyb antywłamaniowych jest zalecane, bo wychodzą taniej niż częste szklenie :)

2. Jeżeli chcesz się zabezpieczyć przed napadem we własnym domu, a zostajesz często sama i dom jest bardzo na uboczu. Gdy włamywacz/napastnik idzie na całego i nie przejmuje się, że ktoś jest w domu, wtedy masz więcej czasu na wezwanie pomocy, lub podjęcie innych działań chroniących Ciebie.

 

Mnie te argumenty przekonały. Zamiast w okna antywłamaniowe zainwestuję w dobry alarm.

A Ty musisz sama podjąć decyzję.

 

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...