Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie. Jestem pierwszy raz na forum i od razu mam nieskromne pytanie dotyczące działki budowlanej w okolicy Krakowa, a dokładniej, interesują mnie działki położone w gminach: Mogilany, Świątniki G., Skawina. Może któryś z Waszych sąsiadów czy znajomych chciałby sprzedać takową, niedużą (10-15a). Jako, że jesteśmy z daleka mamy ogólne trudności z wyborem tej odpowiedniej. Powoli zaczynamy być zdesperowani. Nie mieliśmy pojęcia, że będzie tak ciężko.

Będziemy wdzięczni za każde info.

Mieszkam i buduję w Świątnikach, jest kilka działek do sprzedania, ale ceny i położenie nieatrakcyjne, więc nie polecam, :( chociaż ruch na działki ostatnio przeogromny i ceny poszły conajmniej o 100%. Trochę późno zaczęliście szukać, mimo to życzę owocnych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy mogę się wprosić do Waszej Grupki? Mam zamiar zbudować domek ok. 40 km. od Krakowa, na razie czekam na podpisanie umowy o darowiźnie, działka więc za (prawie) darmo, za mną koszty podziału- 1400 zł., jeszcze notariusz, też pewno coś koło tego... Ale to nic w porównianiu z cenami działek w terenach podmiejskich, prawda? Więc buduje domek na wsi. Kupiłam już projekt, czekam na geodetę, aby zrobił mapke do celów projektowych, złożyłam wniosek do enionu o warunki przyłaczenia, z wodociągów już mam, a o kanalizacji nie mam co marzyc :wink: Aha, domek bedzie budowany siłami własnymi i rodzinki.. Pozdrawiam całą Grupę Krakowską i licze na ciepłe przyjęcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja Ola ma 3 lata nie chodzi jeszcze do przedszkola.

 

 

Dlatego odradza - gdyby moja córcia nie chodziła do przedszkola pewnie by nie chorowała a przynajmniej tak było do momentu pójścia do w/w instytucji, i pewnie też bym nie myślała o szczepionce.

 

Ponieważ od pąździernika choruje średnio co dwa tygodnie, chodzi do przedszkola i jest po przebytym zapaleniu uch środkowego - będę ją chciala w najbliższym czasie zaszczepić - dziś po południu kontaktuję się ze swoją piediatrą - posłucham jeszcze tylko jej opini - jeśli będzie na tak to zaraz tą szczepionkę kupuję i za jakiś tydzień idę szczepić małego zbója - mam tylko cichą nadzieję że do tego czasu nie zlapie kolejnej infekcji.

 

Moj tez odradza ta szczepionke, mowi ze akcja marketingowa firmy farmaceutycznej zrobila swoje...

I corka i syn chodza do przedszkola. I zadne z nich do tej pory nie mialo antybiotyku (corka ma 5,5l, a syn 2,5l). Czeste chorowanie to nie kwestia dodatkowych szczepien tylko leczenia bez antybiotyku, poniewaz leczenie z antybiotykiem stwarza bledne kolo (to slowa mojego pediatry, ktoremu bardz ufam, w kwestii leczenia moich dzieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie.... Dziś się wprosiłam do grupy i już Ktoś się do mnie odezwał.. :D

Troche się boję powiedzieć, jaki projekt wybrałam, bo domek jest chyba najmniejszy z możliwych.

Moja działka położona jest na północ od Krakowa.

A to projekt:

 

http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-85.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pilnie potrzebuje stolarza- wykonawcy schodów , bo poprzedni przepadł z zaliczką ,Możecie polecić jakiegoś ?

 

Moj ostatni stolarz również przepadł z zaliczką :-))) - więc chyba ci go nie będę polecał...

 

Ja własnie dzisiaj wpłaciłem zaliczkę za więźbę, gość wydaje się soildny i schody też robią:

http://bwi.pl/gorczyca/index2.htm

Tylko , że to nie w Kraku ale mówił,że czsami coś też tam robi. Zadzwonić, umówić się, polecił mi go mój architekt.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie.... Dziś się wprosiłam do grupki i już Ktoś się do mnie odezwał.. :D

Troszke się boję powiedzieć, jaki projekt wybrałam, bo domek jest chyba najmniejszy z możliwych, ale na swoją obronę powiem, że dużo ludków to w nim mieszkać nie będzie, jak na dziś to stan 1+ewentualnie 1 :wink: ) Nie jestem niestety geniuszem komputerowo- netowym, więc spróbuję wkleić stronkę z moim MIŁKOWEM, ale nie wiem, czy się uda... Aha, moja działka położona jest na północ od Krakowa, w pobliżu trasy E-7 ( w bardzo dalekim POBLIŻU powiedziałabym :wink: )

 

http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-85.html

 

Pozdrawiam cieplutko Wszystkich,

a teraz się bedę uczyć wklejać zdjecia, napisano tu już o tym duuuużo, więc może jakos podołam :wink:

 

Ale fajnie malusi domek :)

Patrząc na ceny materiałów, to też bym chciał taki. Ale jakoś mi kurcze "troszkę" większy wyszedł...

A teraz jak liczę metry tynków, czy podłogi, to brrrrr........

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie.... Dziś się wprosiłam do grupki i już Ktoś się do mnie odezwał.. :D

Troszke się boję powiedzieć, jaki projekt wybrałam, bo domek jest chyba najmniejszy z możliwych, ale na swoją obronę powiem, że dużo ludków to w nim mieszkać nie będzie, jak na dziś to stan 1+ewentualnie 1 :wink: ) Nie jestem niestety geniuszem komputerowo- netowym, więc spróbuję wkleić stronkę z moim MIŁKOWEM, ale nie wiem, czy się uda... Aha, moja działka położona jest na północ od Krakowa, w pobliżu trasy E-7 ( w bardzo dalekim POBLIŻU powiedziałabym :wink: )

 

http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-85.html

 

Pozdrawiam cieplutko Wszystkich,

a teraz się bedę uczyć wklejać zdjecia, napisano tu już o tym duuuużo, więc może jakos podołam :wink:

 

Świetny.:-)

 

Jednego można być pewnym - zamiast kupować mieszkanie w krakowie - tej samej powierzchni - domek wyjdzie na pewno taniej - i jeszcze będzie ogródek - jak myślę, co na pewno lepsze niż balkon !

Powodzenia!

 

po prostu świetny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja Ola ma 3 lata nie chodzi jeszcze do przedszkola.

 

 

Dlatego odradza - gdyby moja córcia nie chodziła do przedszkola pewnie by nie chorowała a przynajmniej tak było do momentu pójścia do w/w instytucji, i pewnie też bym nie myślała o szczepionce.

 

Ponieważ od pąździernika choruje średnio co dwa tygodnie, chodzi do przedszkola i jest po przebytym zapaleniu uch środkowego - będę ją chciala w najbliższym czasie zaszczepić - dziś po południu kontaktuję się ze swoją piediatrą - posłucham jeszcze tylko jej opini - jeśli będzie na tak to zaraz tą szczepionkę kupuję i za jakiś tydzień idę szczepić małego zbója - mam tylko cichą nadzieję że do tego czasu nie zlapie kolejnej infekcji.

 

Moj tez odradza ta szczepionke, mowi ze akcja marketingowa firmy farmaceutycznej zrobila swoje...

I corka i syn chodza do przedszkola. I zadne z nich do tej pory nie mialo antybiotyku (corka ma 5,5l, a syn 2,5l). Czeste chorowanie to nie kwestia dodatkowych szczepien tylko leczenia bez antybiotyku, poniewaz leczenie z antybiotykiem stwarza bledne kolo (to slowa mojego pediatry, ktoremu bardz ufam, w kwestii leczenia moich dzieci).

 

Chyba mamy tego samego pediatre :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę, bo zaczynacie pisać tutaj o kimś dobrym (wykonawca) albo o kimś kto przepadł z zaliczką.

 

Proszę wpisujcie wykonawców w tym temacie -> http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65420&highlight= - na pewno łatwiej będzie wtedy przejrzeć taki wątek niż przedzierać się przez wszystkie strony grupy krakowskiej

 

pozdrw z rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też na ile pomogło szczepienie na pneumokoki :roll: , ale polecamy je wszystkim znajomym, których dzieci chodzą do żłobków czy przedszkoli :wink:

 

 

 

Sail doczytałam się na temat szczepionki przeciw pneumokokom.

Mam jedno pytanie czy Twoje dziciaczki były szczepione szczepionką skoniugowaną o nazwie Prevenar - jeśli tak napisz proszę ile ona kosztuje w krakowskich aptekach - na stronce o szczepionce piszą że jest to koszt rzędu 250 - 350 zł.

 

Dzięki z góry za info.

Ja kupowałam szczepionkę 1,5 tyg temu zapłaciłam 265 zł. W aptece w Wieliczce kosztuje 259,82, a na Krowoderskich Zuchów 14 kosztuje 259zł ceny są bardzo różne nawet do 370zł:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Chciałam się przywitać i poprosić o przyjęcie do Grupy Budujących (obecnych i przyszłych) Małopolan.

 

Zamierzamy rozpocząć budowę na wiosnę, jeśli uda nam się zakończyć papierologię i znaleźć wykonawcę :roll:

A budować będziemy na południe od Wieliczki. Być może za jakiś czas stanie tam podpiwniczona wariacja na temat Delikatnego

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=373&IdKolekcji=41

 

I od razu trochę prywaty - desperacko poszukuję ekipy do wykonania stanu surowego. Możecie coś podpowiedzieć - pliiizzzz :oops:

 

pozdrawiam wszystkich budujących

Baśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...