Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Majeczko czy Zbigu????? !!!!!!

Zabierzow - nad Rudawa. jutro leja strop - musze jechac raniusienko zeby cos posprzatac bo chlopaki moze potrafia budowac domy ale chyba drapaka z galazek na oczy nie widzieli :-)

Zanim przyjedzie grucha i cala reszta + chlopaki to bedzie blysk ;-)

A Ty gdzie rezydujesz a moze budujesz?

Madd - co prawda nie wiem dokladnie gdzie Ty jestes ale jutro rano mapka okolic i juz wiem gdzie mam sasiada :-) mieszkasz tam juz?

Pzdr all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponieważ jestem niejako w podróży, to pomimo obietnic nie byłem w stanie w tym tygodniu zaktualizować mapki GK. :oops: Postaram się to zrobić na początku przyszłego tygodnia. Wtedy to na mapce pojawią się następujące osoby:

Plento - Kostrze

majamp - Gołuchowice

Marioosh - Brzezowa

Ilona&Andrzej - Rzozowo

M@g - Gaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki :-)

Mam juz strop !! Jak tylko naucze sie wklejac foto to cos umieszcze zeby Ci co przejezdzaja kolo mnie mogli trafic. Moj domek jest z keramzytu i jest rozowy wiec zanim go otynkuja (a to wiosna bedzie) to latwo bedzie mnie znalezc.

Teraz czekam az betonik sobie troszke polezy sam a potem walniemy mu poddasze i daszek :-)

Pzdr all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pięknie chłopaki styropianik z podłogówka oraz siateczkami położyli. Czas na wylewki. :) Tylko gdzie są moje ultra rustykalne schody z desek nie obrobionych zrobione? Drabinę mam na półpiętro. a tak z innej beczki jak daleko od wlotu do komina może znajdować się kominek? 2,5 metra to dużo? Rura by szła pod kątem 45 - 60 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przeglądam to forum dopiero od kilku dni, działkę mamy w rejonie wróblowic swoszowic :-) Nikt tu chyba nie buduje. Od września mam złożone o WZ i czekam :-( Ale to jest miasto Kraków, więc czekamy !

Aha, z ważnych rzeczy :-) projekt chyba indywidualny, tz. na pewno, ale na bazie mojej i męża koncepcj. Domek parterowy z poddaszem użytkowym :-) Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przeglądam to forum dopiero od kilku dni, działkę mamy w rejonie wróblowic swoszowic :-) Nikt tu chyba nie buduje. Od września mam złożone o WZ i czekam :-( Ale to jest miasto Kraków, więc czekamy !

Aha, z ważnych rzeczy :-) projekt chyba indywidualny, tz. na pewno, ale na bazie mojej i męża koncepcj. Domek parterowy z poddaszem użytkowym :-) Pozdrawiam :-)

witaj, tam też budują, w Swoszowicach, również we Wrząsowicach, a i ja niedaleko, popatrz na mapkę Grupy krakowskiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Krakowską :)

 

Witam i mam nadzieję, że już niedługo (może jeszcze w tym półroczu) uda mi się napisać, że "zaczynamy budowę!"

Działka jest w Sułowie (gm.Biskupice). Przeglądając forum odkryłam, że jadąc na naszą działkę mijamy ewikS'owy kawałek ziemi :)

 

Póki co jesteśmy w trakcie załatwiania wstępnych warunków dla mediów i pracujemy nad projektem.

Sprawa o tyle problematyczna, że działka ma spadek ok 14%(do tej pory myślałam, że bardzo mały..)i spędza mi sen z powiek. Może niepotrzebnie (?) Chyba nie ma problemu z nadsypaniem ziemi, przy 1,5m różnicy w terenie? Bardzo nie chciałabym mieć dwóch poziomów na parterze, czy też schodów do salonu :roll: .

Mam milion pytań i wątpliwości (chyba nie ja pierwsza ? :wink: )

więc oddam się lekturze forum, póki co..

 

pozdrawiam

xanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Krakowską :)

 

Witam i mam nadzieję, że już niedługo (może jeszcze w tym półroczu) uda mi się napisać, że "zaczynamy budowę!"

Działka jest w Sułowie (gm.Biskupice). Przeglądając forum odkryłam, że jadąc na naszą działkę mijamy ewikS'owy kawałek ziemi :)

 

Póki co jesteśmy w trakcie załatwiania wstępnych warunków dla mediów i pracujemy nad projektem.

Sprawa o tyle problematyczna, że działka ma spadek ok 14%(do tej pory myślałam, że bardzo mały..)i spędza mi sen z powiek. Może niepotrzebnie (?) Chyba nie ma problemu z nadsypaniem ziemi, przy 1,5m różnicy w terenie? Bardzo nie chciałabym mieć dwóch poziomów na parterze, czy też schodów do salonu :roll: .

Mam milion pytań i wątpliwości (chyba nie ja pierwsza ? :wink: )

więc oddam się lekturze forum, póki co..

 

pozdrawiam

xanka

 

Powitać miło !

 

nie przerazaj się spadkami - naprawdę świetnie urozmaicają dom, jeśli ktoś oczywiście tego chce. Ja mam 4 poziomy w swoim domu z poddaszem i mi się to bardzo podoba. o nadsypywaniu ( na szerokości 16 m powinienem nadsypać 2m ze zachować poziom) mogłem zapomnieć bo w WZiZT dostałem warunek, ze nasypy do 0,5 i wykopy do 0,5 (bez oczywiście zasypywanych)

wiec - nie mart się - super to bedzie wyglądać - albo syp skarpy na sanki ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta strona krakowa nie jest tak popularna! Czy ktoś kto buduje w rejonie swoszowic mógłby podpowiedzieć ile czekał na WZ ? Dziś kolega mnie podłamał w Podgorzu podobno czeka się 15 miesięcy :-(

 

Nasza działka też ma spadek i to w dwóch płaszczyznach :-( nie ciesz mnie to zbytnio, ale za to ma piękny widok na zagajnik i zakole Wilgi :-)

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego nie można kupić materiałów budowlanych :evil: :

tylu nowych forumowiczów na GK czyli budujemy na potęgę :D

 

Przy okazji mam dwa pytania (zanim spytałem, przeszukałem chyba dość dokładnie forum i nie znalazłem odpowiedzi :) ).

Oba dotyczą podłogi na gruncie.

 

1. Fachowcy piszący na forum muratora sugerują żeby ocieplenie podłogi układać w 2 warstwach (co jest dość logiczne), ale już nie w trzech (czego akurat nie rozumiem). I tu pytanie: kładąc podłogówkę kładzie się też ekran systemowy, czy on jest liczony jako "warstwa ocieplenia" ? Czy pod nim powinny być 2 warstwy styropianu czy jedna ?

 

2. Papa zgrzewalna do położenia na chudziaku. Typowe rozwiązanie to papa V60 S30 lub V60 S35. Facet z hurtowni namawia mnie na papę modyfikowaną (większa wytrzymałość i elastyczność). Tyle że ten wynalazek jest 2 razy droższy. Warto ładować pieniądze ? Podłogę mam bez uskoków i innych cudów. Papa i tak pójdzie pod styropian i jastrych. To w sumie co się jej może stać ?

 

pozdrowienia dla Nowych i Starszyzny GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie zobaczyć nasz poziom zerowy? To ta różowa kropka na siatce :D:D

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/poziom_zero.jpg

 

:lol: :lol:

dobrze rozumiem, że właśnie tyle podsypaliście? :)

 

Szczepek tak tak, już oglądałam Twój dziennik budowy :) super działka i faktycznie sprytnie to wyszło. Z tym że u nas spadek jest w przeciwną stronę niż u Ciebie i wjazd tak jakby z górki. I jakoś nie mogę się przekonać do poziomów.. chciałabym, żeby było prosto jak na lodowisku :wink: (gdzie mieliśmy oczy jak kupowaliśmy działkę.. aha już wiem, patrzyliśmy na widoki a nie na spadek :evil: :wink: )

 

btw Czy przy wyrównywaniu terenu, to najpierw trzeba nawieźć tej ziemi - wyrównać i dopiero kopać fundamenty? czy kopać w gruncie macierzystym - zrobić fundamenty(pewnie schodkowe) i podnieść na odpowiednią wysokość ściany fund. i później przysypać ziemią? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo Krakowska Droga

Podzielcie sie ze mna doswiadczeniami lub uwagami na temat ochory domu. Czy ma sens taka opcja

- 2 x dziennie "wizyta" kontrolna kolo domu panow z jakiejs firmy ochraniarskiej? Taka proponuje jedna z firm w Zabierzowie.

- czy lepiej alarm i spac spokojnie ale czy do konca?

- czy lepeij pogadac z sasiadami i sami dla siebie byc ochraniarzami?

Przyzmam, ze gubimy sie w tych opcjach. Za jakies 2 miesiace bedziemy zwozic do domu rozne rzeczy i co wtedy? Kupic stado rotweilerow? Czy spac na betonie ze srzelba pod glowa?

Pzdr all OxzkoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...