Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grupo Krakowska Droga

Podzielcie sie ze mna doswiadczeniami lub uwagami na temat ochory domu. Czy ma sens taka opcja

- 2 x dziennie "wizyta" kontrolna kolo domu panow z jakiejs firmy ochraniarskiej? Taka proponuje jedna z firm w Zabierzowie.

- czy lepiej alarm i spac spokojnie ale czy do konca?

- czy lepeij pogadac z sasiadami i sami dla siebie byc ochraniarzami?

Przyzmam, ze gubimy sie w tych opcjach. Za jakies 2 miesiace bedziemy zwozic do domu rozne rzeczy i co wtedy? Kupic stado rotweilerow? Czy spac na betonie ze srzelba pod glowa?

Pzdr all OxzkoM

 

A za jaką kasę miesięcznie ta wizyta ochrionirzy - 2 razy koło domu?

 

Ja osobiście wybrałbym opcję ze firma ochroniarska zakłada w domu nadajnik i przyjeżdza jak dostaje sygnał. ma 10-15 minut na przyjazd.

Założyc czujki ruchu i czujniki otwarcia okien oraz nadajnik GSM (albo inny o podobnej zasadadzie działania połaczony z firmą ochroniarska) i z mojego punktu iwdzenia wystarczy.

Nie wiem co może dać 2 razy dziennie taka wizyta ochroniarzy ?

Chyba by mi było szkoda kasy.

 

Słyszałam gdzieś o czujnikach, które nie dają sygnału dźwiękowego, ale uzbrojone (gdy nie ma nikogo w domu) alarmują firmę ochroniarską i ta od razu jedzie na akcję.

Myślę, że takie coś byłoby najlepsze :)

 

Ja mam właśnie taki fajny alarm. szczegółów wszystkich nie moge podać, ale jedna z zasad - to np wysyłanie smsa na dowolny telefon ze alarm się uruchomil lub własnie wysylanie informacji do firmy ochroniarskie. w krakowie taki monitoring kosztuje okolo 50-60 zł miesiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie zobaczyć nasz poziom zerowy? To ta różowa kropka na siatce :D:D

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/poziom_zero.jpg

 

:lol: :lol:

dobrze rozumiem, że właśnie tyle podsypaliście? :)

 

Szczepek tak tak, już oglądałam Twój dziennik budowy :) super działka i faktycznie sprytnie to wyszło. Z tym że u nas spadek jest w przeciwną stronę niż u Ciebie i wjazd tak jakby z górki. I jakoś nie mogę się przekonać do poziomów.. chciałabym, żeby było prosto jak na lodowisku :wink: (gdzie mieliśmy oczy jak kupowaliśmy działkę.. aha już wiem, patrzyliśmy na widoki a nie na spadek :evil: :wink: )

 

btw czy przy wyrównywaniu terenu, to najpierw trzeba nawieźć tej ziemi - wyrównać i dopiero kopać fundamenty? czy kopać w gruncie macierzystym - zrobić fundamenty(pewnie schodkowe) i podnieść na odpowiednią wysokość ściany fund. i później przysypać ziemią? :roll:

 

Otrzymanie pozwolenia na budowe wymaga dostosowania projektu waszego do warunków miejscowych. W planie zagospodarowania lub WZiZt powinniście miec informację ile wolno wam nadsypać a ile wykopać.

Fundamenty MUSI w wasza działkę wprojektować architekt.

Mnie wyszły właśnie fundamenty schodkowe.

NIe sypei się ziemi przed kopaniem. najpierw kopie się i buduje a potem najwyżej obsypuje :-) - ziemią z wykopów.

NIe ma sensu przywozić ziemi skoro potem bedziecie musieli coś zrobić z ziemią z wykopów.

Ja do tej pory mam na działce jakieś 100-150 m3 ziemi z wykopów, bo dopiero po zrobieniu wszystkich prac ziemnych (tarasy, oczyszczalnia, ścieżki itp) będzie wiadomo ile tej ziemi trzeba wywieżć a ile zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymanie pozwolenia na budowe wymaga dostosowania projektu waszego do warunków miejscowych. W planie zagospodarowania lub WZiZt powinniście miec informację ile wolno wam nadsypać a ile wykopać.

Fundamenty MUSI w wasza działkę wprojektować architekt.

 

tak tak, w ogóle z konstruktorem muszę pogadać.

btw w naszej wzt nie ma słowa o nadsypywaniu czy wykopaniu :-?

 

dzięki za podpowiedzi :)

 

OczkoM nie mam doświadczenia przy wyborze ochrony domu.. ale tak sobie myslę, że ta wizyta 2xdziennie to chyba oprócz jakiegoś systemu alarmowego.. bo co z tego, że przejadą koło domu 2 razy dziennie? akurat mogą przyjechać wcześniej lub później niż domniemani "nieproszeni goście" (czego nie życzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odnosnie czekania na WARUNKI ZABUDOWY w Krakowie Podgórzu -myśmy chyba pobili rekord -czekalismy 2,5 roku, ale faktem jest że mielismy problemy z ustaleniem miejsca zamieszkania właścicieli sąsiednich działek. W księgach wieczystych widniały nazwiska osób z początku XX wieku. No cóż o ile prościej byłoby gdyby właściciele działek dbali o aktualizacje wpisów do ksiąg. Jednak pomimo wszystko należy gnębić urzędników, chodzić, dopytywać się, mordować swoja osobą. Gdyby nie to to ostatni etap naszej WZtki pewnie by jeszcze trwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek - dzieki za info. Bardzo prosze - jesli mozesz - to podeslij namiar na sprawdzona firme na priv [email protected] - to taka sasiedzka przysluga - z tego co widzialam na mapie :-)

Wiem, ze te wizyty 2 x dziennie to kicha ale to pierwsze moje rozeznanie w temacie. Znalazlam firme w drodze na moja dzialeczke wiec zadzwonilam.

Chyba teraz bedzie dobry moment na montaz takiego rozprowadzenia czujek bo za jakies 2 - 3 tyg "zamykamy" dom.

Xanka - dzieki za potwierdzenie moich przypuszczen.

Pzdr all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek - dzieki za info. Bardzo prosze - jesli mozesz - to podeslij namiar na sprawdzona firme na priv [email protected] - to taka sasiedzka przysluga - z tego co widzialam na mapie :-)

Wiem, ze te wizyty 2 x dziennie to kicha ale to pierwsze moje rozeznanie w temacie. Znalazlam firme w drodze na moja dzialeczke wiec zadzwonilam.

Chyba teraz bedzie dobry moment na montaz takiego rozprowadzenia czujek bo za jakies 2 - 3 tyg "zamykamy" dom.

Xanka - dzieki za potwierdzenie moich przypuszczen.

Pzdr all

 

mam namiary na dwóch fachowców.

 

1. pierwszy tani - robi po prostu działające instalacje. trudno się przyczepić, ale be żadnych fajerwerków - i jeśli wymyślicie coś nowego - on moze nie zrobić

2. drugi fachowiec ale średnio o 50-70% drozszy w robociżnie, ale za to wszystkie wasze pomysły - zrobi - elektronik w 100%.

wiec ktorego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą GK!

 

 

Dawno mnie tu nie było ale za to byłam u siebie na włościach - zdobyłam też namiary na brukarzy.

 

Wiem że kilka osób było chętnych.

 

Jest tylko jedno ale - z tego co moja druga połowa z nimi gadała to zdaje się że kładą tylko kostkę granitową.

 

Szczerze - widziałam zdjęcia z ich robocizną i widziałam jak kładli jesienią u moich przyszłych sąsiadów kasteczkę granitową!

 

Robią i kładą piękne rzeczy z tej kostki - nie znam cen ich robocizny ale jak wyżej pisałam niezłe fachowce z nich są.

 

 

Jak kto chce namiary prześlę na priv'a.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Agacka zapadła w sen zimowy :cry: -trochę przydługi, może Majka wie, co u Niej nowego? albo zrobić Jej "nalot forumowy" :lol:

 

 

Nie zapadła ale zawzięła się ostro - piknie wykańcza domeczek a ostatnio nieżle agackowo przymroziło.

 

Piknie tam u niej jest. Co masz na myśli pisząc "nalot forumowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą GK!

 

 

Dawno mnie tu nie było ale za to byłam u siebie na włościach - zdobyłam też namiary na brukarzy.

 

Wiem że kilka osób było chętnych.

 

WItam Rencię .

poprosze o namiary - Z nieba mi spadłas:-))

 

A ja sie czuję jak bym dzisiaj miał dyżur na grupie. Siedze i przeszukuję wszerz i wzdłuż forum - kominki wodne z plaszczem - dziaij są u mnie na topie. musze podjać decyzję czy montować toto czy nie... a ta wcale nie ułatwia mi życia i jak na razie mi się wyślizguje jak wąż .. co post to inna opinia o sensowności i ekonomi kominków z płaszczem...

 

chyba zapytam żony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepek - jest klub płaszczowców tutaj w klubie 8)

 

To się dopisuję !!!

 

czy ktoś z was - płaszczowców badał pomysły firmy makroterm?

 

opisali patent który sobie wymyśliłem - kominek z płaszczem , piec gazowy kondensacyjny (bee .. fuj) i solary

 

jestem ciekaw czy ktos z naszej grupy taki zestaw od nich instalował.

 

Szczepek - przy naszych zimach kominek z płaszczem to musowo - ja jestem na 90% zdecydowany - ale mam jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji.

 

 

climber - niedługo będziemy siedzieli w tych łazach i wspominali dobre czasy, kiedy siedzialo się w ciepełku w bloku :D :D :D :D

 

WIecie , ze wczoraj bylem - w dolinie bedkowskiej - taki śliczny śnieg leży !

Prawdziwa zima !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...