Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość wieliczka

Hej, bede wdzieczny na namiary na jakas ekipe murarska, ktora podejmie sie roboty w Wieliczce od polowy maja.

Ludzie moga byc z calej Polski, zapewniam nocleg. Zalezy mi na dobrych, polecanych fachowcach.

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć wszystkim,

 

Buduję w Bolechowicach. Pozwolenie w trakcie (urząd w Krzeszowicach). Myślę że pod koniec kwietnia wbiję pierwszą łopatę :-). Jesli ktoś szuka geologa, geodety, archtekta, lub ma problem z doborem projektu służe pomocą. Mój projekt jest typowy jednak trochę powiększony. Nie jest taki jak jak sobie wymarzyłem ale taki jaki pasował na daną działkę. Dzięki programowi komputerowemu Arcon wiem jak będzie wyglądał w środku i moge się po nim wirtualnie przespacerować. Aktualnie poszukuję ekipy wykonawczej do stany surowego (silikaty). Jak na razie tragedia, sami naciągacze.

 

 

Witaj,

 

ja też obecnie rozmawiam z różnymi ekipami, ale jeszcze nie doszłam do takich smutnych jak Ty wniosków; raczej jest problem terminów :( lub po prostu brak kontaktu

 

jeśli trafiłeś na takich prześlij mi namiary na nich - nie chciałabym się naciąć

 

lub umieść w naszym małopolskim rankingu ku przestrodze

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65420&postdays=0&postorder=asc&start=60

 

Słoneczko podawała mi namiary na firmę domartic

http://domartic.pl/index.php

ale Pan po pierwszym kontakcie - umówił się na odebranie kopii projektu, ponieważ nie mają stałej siedziby (???) - w ogóle się nie pojawił

więc nie kontynuowałam rozmów

 

a jak byś mógł przesłać mi lub wkleić tutaj namiary na architekta - może będzie bardziej komunikatywny, niż ten, z którym teraz walczymy :evil:

 

pozdrawiam

Baśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko podawała mi namiary na firmę domartic

http://domartic.pl/index.php

ale Pan po pierwszym kontakcie - umówił się na odebranie kopii projektu, ponieważ nie mają stałej siedziby (???) - w ogóle się nie pojawił

więc nie kontynuowałam rozmów

 

Heh, nie polecałam Ci tej firmy.

 

Napisałam Ci tylko, że przysłali mi dość szybko rzetelny i wyczerpujący kosztorys, ale że byli zbyt drodzy, zrezygnowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko, tak też to potraktowałam, nawet taki namiar jest cenny, a określenie rzetelny było kuszące, dlatego go sprawdziłam

 

żeby było wszystko jasne - opisałam swój kontakt z firmą domartic, ponieważ wielu ludzi szuka tutaj namiarów na firmy wykonawcze, a ja zobowiązałam się napisać coś na ten temat

nawet nie komentowałam tej sytuacji, bo może ja miałam pecha, a firma jest OK

 

nie mam żadnych pretensji, jeśli tak to czytasz, to przepraszam

zastanawiałam się nawet czy nie zmienić swojego poprzedniego postu, ale sama nie wiem jak

 

mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłam

proponuję :D :D :D

 

Baśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedziłeś mnie o długość łopaty ?

U mnie chudziak i działówki.

Okna i drzwi zewnętnrze oraz brama garażowa się robią.

Lada miesiąc będą montowane.

właśnie szukam instalatora co - rslusarczyk się odezwał, wiec moze cos z tego bedzie :-)

rozumiem ze osobna ekipa kładzie ci papy , fole i styropiany a osobna instalacje podłogówki robi czy tak?

 

A tych panow od tynków wew ocieplen podłogi i wylewek i instalatora co to polecic mógłbys? - jesli tak - to moze daj namiary !

 

A instalatora jakiego masz? jakiś fajny pewno, ze sobie sam styropian chce układac. poważnie

 

Witaj,

u mnie brama i okna już są. A najważniejsze że wreszcie jest alarm wpięty do agencji ochrony :)

Mój instalator, to własnie p.Grzesiek, ten który udziela się na forum. Na razie jesteśmy na początku naszej wspólnej drogi :D , ale pierwsze kroki są bardzo pozytywne (mam kupiony kocioł i ściany ślicznie pocięte przez p.Grzegorza)

Do papy i wylewek mam inną ekipę.

Jak nie znajdziesz namiarów na p.Grześka na forum, to Ci wyślę na priva.

Namiary na tynkarzy Ci zaraz wyślę.

 

Kurcze, ależ te materiały budowlane drożeją !!! Normalnie szaleństwo jakieś...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich nowych jak i " starych " ;) dluższych stażem na GK

 

czy ktos buduje moze w thermomurze??

 

przystawiam sie do tego ale jestem chyba samotny w oklicach Kraka ;( a potzrebuję jeszce jakiś argumentów na takkkkk

 

Też rozważałem ten system, nawet przeszedłem odpowiednie szkolenie w Żorach.

W moich okolicach widziałem dwa domy w tym systemie, sam jednak zdecydowałem się na Max plus wełna - nie chciałem mieć termosu, a i cena, po dokładniejszej analizie, nie okazała się konkurencyjna.

 

też byłem w żorach - wrażenie OK

 

a co maxa też byłem zdecydowany

alllee

galopujące ceny materiału któtry i tak musze ocieplic min 15cm styropianu + koszty robocizny które ida raczej w góre

 

tak wiec mając na uwadże że bedziemy robić systemem gospodarczym chyba zdecyduje sie na Thermomur

 

bedę maił przynajmniej kłopot z głowy z dwoma ekipami murarzami i od ocieplenia ( dojdzie oczywiście tynk musi ktoś położyć)

 

a efekt termosu jak najbardziej wskazany + odpowiednia wentylacja i może reku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

dopisuję sie do grupy krakowskiej, budujemy a raczej przebudowuje strary dom koło Krakowa w Rząsce,

mam juz za sobą kwestie wszystkich pozwoleń,

w tym tygodniu dostaniemy papiery , a teraz pilnie poszukuje dobrej brygady , no i za przyzwoita cenę,

jesli może ktoś kogoś polecić to poprosze o jakies namiary,

chcemy w pierwszym etapie nadbudować piętro , zbudowac garaż i połozyć dach,

 

pozdrawiam,

mataha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Buduję w Bolechowicach. Pozwolenie w trakcie (urząd w Krzeszowicach). Myślę że pod koniec kwietnia wbiję pierwszą łopatę :-). Jesli ktoś szuka geologa, geodety, archtekta, lub ma problem z doborem projektu służe pomocą. Mój projekt jest typowy jednak trochę powiększony. Nie jest taki jak jak sobie wymarzyłem ale taki jaki pasował na daną działkę. Dzięki programowi komputerowemu Arcon wiem jak będzie wyglądał w środku i moge się po nim wirtualnie przespacerować. Aktualnie poszukuję ekipy wykonawczej do stany surowego (silikaty). Jak na razie tragedia, sami naciągacze.

 

A możesz zdradzić jaki to projekt? :D Mój brat ma dom w Bolechowicach mieszka tam juz dwa lata i jest bardzo zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Renciu, ja tez proszę o namiary na brukarzy 8) Z góry dzięki

 

A pomysł Lakka z najazdem całkiem ...całkiem... :wink: :lol: oby do wiosny :wink:

Aga czyta i nic jej nie zaskoczy :lol:

 

 

Wiem wiem "że czyta" i pewnie się chichra pod nosem jak tu o niej piszemy i różne zamiary snujemy :oops: :roll:

 

Wysyłam Ci oczywiście namiarki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak ja się cieszę.

 

Przed chwilą odebrałem uprawomocnione pozwolenie na budowę.

 

Niecałe DWA lata i już mam !!!

 

Dwa lata - to jest skandal! A w architekturze w starostwie wlasnie mnie wczoraj dyrektor zaewnial ze pozwolenie na bidowe to najwyzej dwa miesiace. Powiedzialam mu skad sie chyba urwal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata - to jest skandal! A w architekturze w starostwie wlasnie mnie wczoraj dyrektor zaewnial ze pozwolenie na bidowe to najwyzej dwa miesiace. Powiedzialam mu skad sie chyba urwal

 

:D Chyba teraz poczekasz też ze dwa lata :D

 

Nie lepiej było się ucieszyć, że tak szybko? Może wtedy jeszcze skróciliby termin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę będę pewnie adwokatem diabła czy innego czarnego luda i nie do końca się z Wami zgodzę.

 

Moi znajomi dostali pozwolenie w kilka miesięcy. A dlaczego nie wcześniej ? Bo w dokumentacji projektowej były braki, albo np zakres wniosku nie pokrywał się z dokumentację. Często jest tak, że projektant który robił Wam projekt, coś zawalił. Ale łatwiej mu powiedzieć, że to urzędnicy się czepiają.

 

Przykład: jak napiszecie że chcecie pozwolenie na budowę domu wraz z przyłączami, to składane dokumenty mają zawierac projekty przyłączy. Jak nie ma, to do poprawki.

A jak napiszecie że pozwolenie na budowę domu wraz z instalacjami takimi i takimi, to musi być projekt tych instalacji.

To są urzędnicy i mają przepisy, których mają się trzymać.

 

Na szczęscie nie ma już wymagań typu: "ta pieczątka powinna być zielona i być przybita w prawym dolnym rogu"

Składasz papiery i jak jest problem, to dostajesz od razu listę wszystkich braków w dokumentacji, a nie informację o pierwszym napotkanym - Ty go poprawiasz, a oni Ci następny (chociaż zdarza się że jednak lista jest niekompletna)

Tez miałem klocki z nimi, bo nie chcieli mi podac swojej interpretacji jakiegoś niejasnego przepisu: "złoży pan dokumenty, to Pan zobaczy"

Ale uwazam, że jest dużo lepiej niż było. Chociaż faktem jest, że uzyskanie pozwolenia na budowę jest dużym przeżyciem :)

Dla mnie będzie większym, jak będę miał już normalny prąd na działce :) Załatwiam to już ponad dwa lata i oczywiście czytając to, można odnieść wrażenie że to z winy ZE. Fakt, że są upierdliwi do bólu, ale tak naprawdę główny kłopot to uzyskanie zgody właścicieli okolicznych działek na elektryfikację (ich działek również).

 

Dlatego jakoś nie wierzę że robertto czekał na pozwolenie 2 lata, przez widzimisię jakiegoś urzędnika w wydziale architektury.

 

Acha, zarówno ja, jak i moja rodzina nie pracowaliśmy, nie pracujemy i nie mamy zamiaru pracować w wydziale architektury :):):)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...