Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz kakusek, jak przejeżdżam w okolicach krakowa i widzę tyle pustych przestrzeni, niezabudowanych działek i potencjalnych miejsc na wybudowanie domu, to się zastanawiam skąd takie ceny i dlaczego tak trudno znaleźć kogoś kto chce sprzedać chociaż 5 arów. Dlaczego jest tak mało ogłoszeń "sprzedam działkę", a na tablicach ogłoszeń same ogłoszenia "kupię.."

Eh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

helenka ja wiem chyba dlaczego.Zrobilo sie wielkie bum budowlane i dzialki rozchodza sie jak swieze buleczki-takie osoby jak my (nie na miejscu)maja "ograniczone' pole manewru przy kupnie dzialki-tutaj chyba dziala zasada kto pierwszy ten lepszy-a jak masz ogladnac i zdecydowac sie na dzialke nie majac mozliwosci zobaczyc ja w tym samym dniu kiedy wchodzi ogloszenie?-nie mowiaz o jezdzenieu po okolicy i pytaniu tubylcow.

Ja juz zaczelam szukac 40 km od Krakowa w swojej rodzinnej miejscowosci i tez kicha bo albo ludzie czekaja ze dzialki nadal beda zyskiwac na wartosci albo popodpisywali umowy dostajac dofinansowania z Unii i nie moga ich sprzedac :( Najgorsze jest ze sprawdza sie powiedzenie ze szefc bez butow chodzi bo jestem z zawodu geodeta i pracowalam w takim miejscu ze dziennie kilka osob bylo ogladac mapy zastanawiajac sie czy kupic ta czy inna dzialke(ale przeciez nie bede podkupywac zainteresowanego)-coz ciagle zyje w przekonaniu ze jednak nie jest za pozno i cos w koncu znajde-czego i Tobie zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując znajomości w Głogoczowie szukałem działki budowlanej. I nawet znalazłem. Chciałem 10a z 30 które były do nabycia. Cena nawet atrakcyjna jak na sierpień 2006 tzn 6,5 tys za ar. W tym samy czasie w okolicy Michałowic koleś mi zaśpiewał 14tys. To tak dla porównania. Zwerbalizowałem swoje zainteresowanie pod warunkiem lekkiego obniżenia ceny i postanowiłem poczekać 3 dni w celu zmiękczenia potencjalnego zbywcy. Wracając z lotniska 3 dni później zadzwoniłem do właścicielki wyrażając chęć kontynuowania negocjacji. I jakież było moje zdziwienie kiedy się okazało, ze pani 2 godziny wcześniej sprzedała całe 30a. Niebo mi się zawaliło na głowę. Ale jak wynika z moich poprzednich postów nie ma tego złego co by na jeszcze lepsze nie wyszło. :) Sytuacja niestety na rynku jest taka, że ziemi wbrew pozorom nie ma za dużo, ale ludzie nie mają umiaru w określaniu swoich oczekiwań finansowych. Niektórym to już nawet fantazji nie starcza na wymyślanie cen. Po ubiegło rocznym szaleństwie na mieszkania, ten rok wydaje się być rokiem bumu w dziedzinie domów. Co spowoduje kolejne wzrosty cen. I sądzę, ze ta moja niby przeinwestowana inwestycja, może okazać się interesem życia Już teraz osoby zainteresowane mówią, że to była niezła gratka. A wracając do zakupu ziemi, to trzeba mieć w obecnej chwili dużo szczęścia i refleks. Szukanie działki w rozsądnej cenie do 30km od Krakowa to raczej przedsięwzięcie skazane na niepowodzenie. A jeśli już się znajdzie to trzeba ostrożnie wybadać czy nie kryje się za tą okazją jakaś przykra niespodzianka i liczyć się z tym, że właściciel nagle zmieni zdanie. Znam przypadek gościa który uciekł przez okno z własnej chałupy kiedy przyjechano po niego aby u notariusza podpisać umowę. Dobrzy ludzie mu pomogli. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakk to faktycznie "zaszalales" z ta sprzedaza :) Nie masz jeszzce takich dzialeczek???A moze ta dzialak byla bardzo daleko od Krakowa lub mial ukryte niespodzianki?Ja tez "musialm" sprzedac dzialke ale jak pisalm byla ona wlasciwie bezuzyteczna dla potencjalnego budowniczego dlatego ze obok sasiad mial tam zaklad rozbiorki miesa-chyba nikt nie chcialby miec za plotem odoru zabitej zwierzyny.

Marioosh wychodzi z tego ze jednak udalo Ci sie cos kupic?Wlasciwie to tez bylabym zainteresowana kupic z kims wiekszy kawalek i podzielic go sobie na czesci.

Sloneczko a jaka duza ta dzialka kolo Ciebie i przede wszystkim po ile srednio chodza tam grunty bo boje sie ze na polnocy Krakowa jest duzo drozej niz kolo Wieliczki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko a jaka duza ta dzialka kolo Ciebie i przede wszystkim po ile srednio chodza tam grunty bo boje sie ze na polnocy Krakowa jest duzo drozej niz kolo Wieliczki :(

 

Znalazłam ją na Gratce: http://tiny.pl/c71b. To ta 15 arowa z drzewkiem, poniżej nas.

 

A i dom też jest na Gratce: http://tiny.pl/c7jh. Ten jest prawie na przeciwko, z 10 a działką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo... nareszcie znalazłam ludzi budujących w mojej okolicy :D tzn. Zabierzów, Krzeszowice, Bolechowice, a nawet bliżej, bo Burów się pojawił :) u mnie nie ma planu zagpospodarowania, więc narazie będę się bujać z papierkami, a w międzyczasie może będę mieć okazje oglądnąć jakiś fajny świeżo powstający domek :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

 

Jeśli chodzi o działki i o domki to:

 

Mój kolega z pracy włśnie kupił dużą działkę w Skała Wieś - mijscowość między Rzeplinem a Cianowicami pod Skałą oczywiście.

Dziś skończyłam mu robić mapkę pod projekt i do uzyskania WZ - potem do PnB.

Jego plan zakłada w dalszej części podział tej działki na kilka tzn na 5 działek po 14 - 20 arów, potem uzbrojenie ich i wybudowanie na nich do stanu surowego zamkniętego oddzielnych domów o pow. w granicach 150m2.

Oczywiście potem będzie je sprzedawał.

 

Z budową ma zamiar ruszyć na jesień tego roku.

 

Poza tym działek w okolicach Krakowa jest bardzo dużo tylko zależy jakie ceny w jakiej okolicy itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek -znajdą się jeszcze takie, tylko ludzie w mojej okolicy tak sprzedają,że nawet nie wiem kiedy :roll: . Sąsiadka bujała się z tabliczką pewien czas, po czym jak znalazł się kupiec, to po wstępnych ustaleniach chciał się jeszcze tą cenę targować, więc tabliczka od nowa i kupiec znalazł się w tydzień :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...