Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[b]Rencia[/b] a do WZ potrzebna jest jakaś mapka oprócz tych dwóch gotowych z urzędu geodezji czy jakoś tak?

 

Nie - wystarczą mapki zasadnicze z urzędu.

Potem robi się mapkę pod projekt.

Akurat w tym miejscu gdzie kolega kupił działkę nie ma w urzędzia mapy zasadniczej tzn. syt-wys. - dlatego trzeba było ją zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rencia to są jakieś dwie mapki i jeszcze wypisy dla "swojej" działki i skrócone na sąsiadów-i dostane to z kopa? Aha a jeśli działaka graniczy z dwoma drogami (gminnymi) to na nie wypis też się bierze z geodezji? Pytam, bo chce tam wysłać mojego małża, a on w te sprawy nigdy nie chciał się mieszać :evil: A cy to coś kostuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rencia to są jakieś dwie mapki i jeszcze wypisy dla "swojej" działki i skrócone na sąsiadów-i dostane to z kopa? Aha a jeśli działaka graniczy z dwoma drogami (gminnymi) to na nie wypis też się bierze z geodezji? Pytam, bo chce tam wysłać mojego małża, a on w te sprawy nigdy nie chciał się mieszać :evil: A cy to coś kostuje?

 

W urzędzie są dwie mapy :

 

- jedna mapa zasadnicza inaczej sytuacyjno wysokościowa

- druga mapa ewidencyjna ( na niej są zanaczone granice działek , klasy gruntów np. RIIIa , użytki i domy.

 

Do swojej działki do uzyskania WZ musisz mieć ksera mapy zasadniczej i ewidencyjnej oraz wypisy skrócone z rejestru gruntów do swojej działki i działek sąsiednich także do tych drogowych gminnych i jeszcze odpis z KW do swojej działki.

 

To coś kosztuje tyle, że nie pamiętam dokładnie ile - orientacyjnie ( zależy ile wypisów ) 100 - 150zl za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bierzesz mape sytuacyjnow-wysokosciowa czyli inaczej zasadnicza oraz mape ewidencyjna (to jest mapa z nr dzialek i granicami)Oprocz tego musisz wziasc wypis pelny dla swojej dzialki oraz skrocone dla wszystkich dzialek sasiednich.Powinnas to dostac od reki (przynajmniej tak w Krakowie wydaja) i oplata tez jest.Nie wiem ile teraz dokladnie w Krakowie koszt syt-wys byl ok 30 zl mapy ewidencyjnej 12 zl a wypis pelny tez jakos 12 zl plus skrocone (tansze).Najlpeiej na wstepie powiedz ze potzrebujesz te materilay do wz i niech ci babka sprawdzi czy masz wszystko pobrane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co mój małż jutro załatwi :roll:

aha a do WZ potrzebne są jeszcze zapewnienia o mediach: woda, gaz, prąd i czy po to mam osobiście iść do nich i potrzebuję coś ze sobą mieć? wszystko jest na działce lub w granicy :wink:

 

Można złożyć wniosek o Wz a potem donieść warunki przyłączenia do mediów- czyli wodno-gazowo-prądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze o takiej możliwości nigdzie nie wyczytałam, ale obawiam się że w "naszej" gminie może to nie przejść :cry:

a na te mapki mam wrysować orintacyjnie gdzie będzie stał domek - muszę z tym iść do architekta, czy sama moge to sobie zrobić? aha i jeszcze mam dołączyć elewacje, czyli wydruki z netu gotowego projektu wystarczą?

sorry, że tak zawalam was pytaniami :oops: :oops: :oops: , ale u nas na WZ czeka się miesiące, więc chce to jak najszybciej złożyć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna ale usytuowanie budynku na mapce syt-wys musisz miec zrobione przez osobe do tego uprawniona czyli wlasnie architekt lub moze kierownik budowy moze to klepnac?Najlepiej zadzwon wczesniej do gminy i zapytaj co wymagaja zeby nie latac tam i z powrotem z papierami.Wg mnie lepiej chyba isc juz z gotowymi warunkami przylaczy i miec wszystkie papiery w komplecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. no to wyśle małża do elektrowni i gazowni, ale nie wiem co musi mieć przy sobie (bo na etapie WZ, to nie trzeba mieć jeszcze planu przyłączy, tylko samo potwierdzenie z tych instytucji-tak wyczytałam)żeby mu to dali od ręki, bądz-jeśli będą tak mili-i prześlą to pocztą w stosunkowo krótkim czasie :-? a z tym wrysowaniem domu-to urzędniczka w gminie mi pow. że jeśli umiem to sobie w skali nanieść to nie ma problemu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie co innego :cry:

wiem,że część działki od drogi była budowlana, a reszta rolna, a teraz całość jest w sumie nijaka, bo nie ma planu zagosp. i ja chcę sobie umieścić ten domek na granicy dawnej budowlana/rolna i obawiam się,że mog.a mi dać odmowną decyzję WZ (istnieje coś takiego wogóle?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Krakowską już chyba po raz drugi :) Chciałabym dołączyć juz na stałe jeśli można? Idąc za radą Renci (w kwestii metodologii poszukiwań działki) jestem od niedawna posiadaczką dzialkii w północnym rejonie (Stary Krasieniec) Rencia dzięki za rady!!!

 

Przy okazji ZbyszkuP czy będzie wielkim nadużyciem prośba o kropka? :D

 

Zamierzam zacząć w tym roku budowę tego domku http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f029d63c71c3 i jestem na etapie papierków i rozmów z ekipami.

Pozdrówka

Chyba o tej porze wszyscy już śpią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravik3 gratulacje z zakupu dzialeczki.Ja do tej pory szukalam wlasciwie na poludnie od Krakowa(bo mniej wiecej znam te tereny)Mozesz mi powiedziec jak jest z dojazdem do Krakowa ze Starego Krasienca?Jaka tam jest droga zima?Czy jest to prosta droga na dojazd czy sa tam jakies pagorki ciezkie do przebycia jak zasniezy?Kiedys bylam u znajomego w skale i trasa byla wlasciwie prosciutka tyle ze sa tam po drodze szczere pola i mowil ze jak pozadnie zawieje to czasami jest ciezko w zimie.Czytajac wasze posty zaczynam sie zastanawaic czy w tych rejonach nie zaczac szukac dzialki-chociaz rodzinke mam po drugiej stronie Krakowa :( zaczynam byc juz troche zrezygnowana i zastanawaim sie czy budowa to cos dla mnie-skoro nie umiem sobie poradzic juz na samym poczatku. :( A moze macie namiary na jakies prezne posrednictwo nieruchomosci w gminie Skala?Bylabym wdzieczna.Niestety najlepsza metoda jezdzenia po tubylca odpada bo jestem daleko od Krakowa-chyba tylko dlatego mam takie trudnosci w znalezieniu ziemi-bo przeciez mam w sobie teteminacje-jeszcze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy wczoraj pismo z gminy, że planowany jest w tym roku remont drogi, która idzie wzdłuż naszej działki, będą asfaltować :lol:

cieszę się jak małe dziecko, a jednocześnie zastanawiam się ile nam "dzięki" temu skrócą działkę.

Musimy podpisać orzeczenie, że zgadzamy się na poszerzenie drogi (ma mieć 6m, teraz ma jakieś 3 i jest bitą drogą podsypaną gdzieniegdzie kamykami) i nie będziemy rościć pretensji za odstąpiony grunt na poszerzenie pasa w celu wykonania nasypu, poboczy lub odwodnienia drogi... :roll:

Zgodzić się zgodzimy, tylko żeby nie okazało się, że mamy asfalt 0.5m od domu :wink: Pan inż z gminy na pytanie jak głęboko wejdą nam w działkę, udzielił wyczerpującej odpowiedzi "niewiele" :wink:

Miał ktoś podobne przygody ?:D

 

trzymam kciuki za wszystkich poszukujących działki :) Kakusek na http://www.ferfecki.pl są głównie działki na południe od krakowa. (swgo czasu korzystaliśmy z ich usług, ale koniec końcem, działkę znaleźliśmy bez ich pomocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...