Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kakusek rozumiem Twoje rozgoryczenie, bo sama też desperacko szukałam właściwej działki (czyt. taniej i w fajnym miejscu). Jednak najbardziej sprawdza się metoda własnie rozwieszania ogłoszeń w upatrzonych wioskach.

Nie wiem czy się nie narażę "północy" :lol: ale jest więcej działek widokowych na południu niż na północy. Ja też kierowałam się bliskością rodziny, ogólnie już zorganizowanym życiem zawodowo-szkolno-przedszkolnym właśnie w północnych rejonach. Jeśli chodzi o dojazd to szczerze mówiąc zima w tym roku słaba jakaś i nie mieliśmy okazji sprawdzić czy drogi przejezdne w wielkiej śnieżycy... Pan od którego kupiliśmy działkę twierdzi że odśnieżają intensywnie. Jak będzie - to się okaże. Życzę ci powdzenia w poszukiwaniach!! Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

xanka w mojej gminie w planie zagospodarowania przestrzennego dla naszej działki jest przewidziane, że w razie poszerzania drogi (obecnie też 3 metrowej) to z naszej działki zabiorą pasek szerokości 5m :cry: .Ale kupując działkę wiedzeliśmy o tym i trudno dlatego ew. ogrodzenie będzie nie dokładnie w granicy działki tylko dalej o ten kawałek i dom w związku z tym też bardziej w głębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

lakk szczęściarzu!! takie ceny juz nie wrócą. Druga wycena opiewa na 60 tys więc zaczynam sie poważnie zastanawić nad tą pierwszą :D Chociaż z drugiej strony jeśli bedziemy się zgadzać na takie ceny to budowlańcy się całkiem rozbisurmanią i ci co przyjdą po nas będą płacić jeszcze więcej. No ale z ósmej strony jak nie zdecyduję się na którąś ofertę to co - sama się zabiorę za budowę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radą Renci (w kwestii metodologii poszukiwań działki) jestem od niedawna posiadaczką dzialkii w północnym rejonie (Stary Krasieniec) Rencia dzięki za rady!!!

Chyba o tej porze wszyscy już śpią?

 

 

Proszę bardzo i Bardzo się cieszę będziemy sąsiadkami ze Starego Krasińca do Szczodrkowic jest rzut kamieniem.

 

 

No o tej porze już chrapałam - niestety ostatnio wstaję o 5 rano.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na te mapki mam wrysować orintacyjnie gdzie będzie stał domek - muszę z tym iść do architekta, czy sama moge to sobie zrobić?

 

 

Ja sama orientacyjnie wnosiłam domek - architekt robi to na mapie pod projekt

 

martwi mnie co innego

wiem,że część działki od drogi była budowlana, a reszta rolna, a teraz całość jest w sumie nijaka, bo nie ma planu zagosp. i ja chcę sobie umieścić ten domek na granicy dawnej budowlana/rolna i obawiam się,że mog.a mi dać odmowną decyzję WZ (istnieje coś takiego wogóle?)

 

Nie sądzę żeby Ci odmówili - - a z tym usytuowaniem budynku myślę że nie powinno być problemu - - poczytaj ustawę o gospodarce nieruchomościami - tam jest wszystko zawarte na temat WZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

trzymam kciuki za wszystkich poszukujących działki :) Kakusek na http://www.ferfecki.pl są głównie działki na południe od krakowa. (swgo czasu korzystaliśmy z ich usług, ale koniec końcem, działkę znaleźliśmy bez ich pomocy)

 

Ja tylko odnosnie Firmy P. Ferfeckiego (posrednictwo nieruchomosci).

Nie polecam!

Swego czasu chcielismy kupic dom. To co on nam naopowiadal o tym domu jeszcze w biurze :roll:. Gdy dojechalismy na miejsce dzialka 12 ar zrobila sie 7ar! Okna drewniane zrobily sie oknami z PCW itd...

Jedym slowe naciagacz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A!!!

 

Cennik odbitki z urzędu!

 

 

Mapa zasadnicza syt.-wys. podbita

 

A-4 - 40zł

A-3 - 50zł

A-2 - 65zl

A-1 - 90zł

 

Mapa z ewidencji gruntów

 

A-4 - 10zł

A-3 - 20zl

A-1 - 30zl

 

Wypisy z rejestru gruntów

 

-pełny (z użytkami gruntowymi) 15zł

-skrócony (bez użytków gruntowych) 6zł

 

 

muszę mieć mapki we wszystkich formatach? wystarczy chyba po jednej :-? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakk szczęściarzu!! takie ceny juz nie wrócą. Druga wycena opiewa na 60 tys więc zaczynam sie poważnie zastanawić nad tą pierwszą :D Chociaż z drugiej strony jeśli bedziemy się zgadzać na takie ceny to budowlańcy się całkiem rozbisurmanią i ci co przyjdą po nas będą płacić jeszcze więcej. No ale z ósmej strony jak nie zdecyduję się na którąś ofertę to co - sama się zabiorę za budowę?

Jak chcesz mieć zrobione dokładnie i po Twojej myśli, to najlepiej samemu budować. Wybrać jakąś łatwą technologię i jak ma Ci kto pomóc, to do dzieła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko odnosnie Firmy P. Ferfeckiego (posrednictwo nieruchomosci).

Nie polecam!

Swego czasu chcielismy kupic dom. To co on nam naopowiadal o tym domu jeszcze w biurze :roll:. Gdy dojechalismy na miejsce dzialka 12 ar zrobila sie 7ar! Okna drewniane zrobily sie oknami z PCW itd...

Jedym slowe naciagacz i tyle.

 

Ja tez serdecznie odradzam to posrednictwo!!!

To byl wlasnie ten posrednik ktory "zapomnial wspomniec" o smierdzacym problemie (swiniarni) w Konarach. Prawie tam dzialke kupilam... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo w ofercie biur nieruchomości jest na porządku dziennym. Koło mnie była (a może dalej jest) działka opisana: z utwardzonym dojazdem, mediami w pobliżu i słupem średniego napięcia. Prawda jest taka, że drogi utwardzonej nie ma, słup jest wysokiego napięcia, w pobliżu (ale na sąsiedniej działce) tylko kanalizacja, innych mediów brak , a działka to kicha 14x85m. Dziwię się, że potencjalni kupcy (nie tylko tej działki), nie rozmawiają pierwsze z sąsiadami i nie dopytują się o więcej szczegółów, można się dzięki pośrednikom, wpuścić w maliny. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuższej przerwie :lol:

tzn. czytam forum codziennie ale wpisów brak :(

dzisiaj wywołana do odpowiedzi :D nie omieszkam przestrzec przez biurem Państwa F .... :evil: :evil: :evil:

latem 2005 roku znaleźliśmy się troszkę w innej sytuacji niż poprzednicy ale również uważamy, że to biuro nie powinno mieć licencji

otóż - chcieliśmy sprzedać dwie działki budowlane w Myślenicach, dalismy ogłoszenie do gazety ufając, że bez problemu sprzedamy atrakcyjne działki nie dając zarobić pośrednikom....

pewnego dnia Pani F. przyjechała obejrzeć działki, oczywiście zaproponowała pośrednictwo, oczywiście spotkała się z kategoryczną odmową, zaproponowaliśmy im kupno ale nie pośrednictwo....

co sie okazało - bezczelnie pokazywali naszą działkę swoim klientom!!!!! bez naszej zgody!!!!, za kilka dni dzwonią,że mają dla nas chętnych na zakup??, my na to, że jakim prawem????, oni, że my nic nie płacimy za pośrednictwo, tylko kupujący

koniec końców poszliśmy - okazało się, że oni od kupujących wzięli kasę za rezerwację naszej działki 1000 zł, nie mając w ogóle pewności, że dalej chcemy je sprzedać???

sprzedaliśmy bo żal nam było kupujących....

szczyt bezczelności jednym słowem :evil: :evil: :evil:

ostrzegajcie wszystkich przed nimi!!!

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

ja już kupno działki mam "chwilę" za sobą, ale może przyda się kilka sposobików jakie swego czasu stosowałem sam lub sprzedali mi je znajomi:

 

- zaprzyjaźnić się z geodetą w gminie :) - oni mają bardzo dobry wgląd co się dzieje w ich okolicy (podziały i inne takie)

 

- pogadać z proboszczem bo on też dużo wie, a jak się uda, to uzyskać jego zgodę na powieszenie ogłoszenia w okolicach kościoła

 

- można podejść metodycznie to zagadnienai - wybrac teren który Was interesuje. Podjechać do gminy i uzyskać mapę terenu z zaznaczonymi działkami i ich danymi ich właścicieli. A potem za telefon

 

i sposób nietypowy ale podobno skuteczny - smakosze taniego wina i piwa spod sklepu gminnego podobno też są skarbnicą wiedzy w temacie "kto co chce sprzedać, albo może i nie chce ale by chciał"

 

A jak już macie tę wymarzoną działkę w akceptowalnej cenie, to koniecznie pogadajcie z sąsiadami, na temat działki i jej ostatniego właściciela (ta inforamcja może mieć kapitalne znaczenie, bo jak właściciel robił wszystkim "pod górkę", to istnieje niebezpieczeństwo że wraz z działką kupicie bagaż niechęci sąsiadów i np wpięcie się w wodę z sąsiedniej działki będzie Was drogo kosztowało)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kaszojadek!!

I czego ciekawego się dowiedziałeś? Styropian czy wełna :lol: Bo ja na razie jestem na etapie rozstrzygania czy 40 tys za stan surowy bez dachu dużo to czy mało :roll:

 

Witaj Raviku

 

Wełna :)

dach 15 cm między krokwiami + w poprzek 5 cm przykrywające krokwie od środka

dodatkowo 15 cm ma suficie między poddaszem użytkowym, a nieużytkowym

 

Ściany zewnętrzne:

chyba wełna 15cm, ale wtedy muszę zrezygnować z czegoś innego, bo jednak cena jest brrrrr.... Ale jeszcze to muszę przeliczyć, żeby potem na drzwi wejściowe nie zabrakło, bo będzie zimno :)

 

Dlaczego chciałbym wełnę ? Powodów wiele, a jeden z mniej istotnych to ten o myszach :)

Słoneczko ma rację - źle zabezpieczony styropian jest świetnym siedliskiem dla myszy: sieć kanałów w scianie to wbrew pozorom nierzadki widok przy remoncie kilkunastoletniej ściany z ociepleniem ze styopianu. Ale przed tym tez można się nienajgorzej zabezpieczyć.

 

40 tys bez dachu ? Zależy jaki duży dom. I co w tej cenie ma być.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...