Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jedno pytanie do tych, co już dalej są w wyścigu do własnego domku :)

 

Parapety wewnętrzne:

kiedy je zakładaliście ?

 

Mam tynki wewnętrzne.

Założyłem stolarkę okienną i tynkarze wrócą żeby dorobić obróbki otworów okiennych.

Powinni mieć już założone parapety wewnętrzne ? Czy najpierw tynki do końca, a dopiero potem parapety ?

 

I rozwijając temat. Parapety które się u Was sprawdziły. Tylko nie marmur, granit lub inny kamień :)

 

Wyszły dwa pytania :lol:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie po chwilowej nieobecności.

Nareszcie mam (chyba) komplet papierów do złożenia wniosku o PnB.

Jeszcze architekt potrzebuje paru dni na opracowanie ostateczne i w przyszłym tygodniu składam papiery. Ciekawe ile potrwa oczekiwanie na PnB w Wieliczce.

Może się uda wystartować wiosną.

Zaczynam szukać rozsądnej ekipy. Pewnie wszystkie lepsze już pozajmowane.

Mam na razie dwie wyceny z firm. Ceny jak z kosmosu. Stan surowy otwarty to przedział od 170000 do 180000 brutto (powierzchnia użytkowa 134m2 + garaż).

 

 

P.S.

Jakby ktoś szukał architekta do adaptacji to mogę dać namiar na mojego.

Nie robiłem prawie żadnych zmian w projekcie. Skasował mnie na 1200 zł.

Jedyny minus to taki że musiałem sam biegać za wszystkimi papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie narażę "północy" :lol: ale jest więcej działek widokowych na południu niż na północy.

 

 

ravik3 - właśnie w Starym Krasińcu jest takie miejsce i przepiękna działka z której jak jest dobra przejrzystość powietrza pięknie widać Tatry.

 

Pólnoc, południe :)

I tak zawsze najpiękniejsze jest to co własne :)

 

Wiem, że widokowe działki są fajne. Moja też nie jest najgorsza (ale bez cudów)

 

Tylko zastanawiam się na ile jest to tak naprawdę istotne.

Oczywiscie widok autostrady z okna, albo huty jest czymś co budzi mój natychmiastowy sprzeciw i tu sprawa jest jasna.

 

Ale tak uczciwie powiedzcie jak często macie czas żeby usiąść przed domem i delektować się pięknym widokiem ?

Czy potraficie z pamięci odtworzyć co widać z okien Waszej sypialni, albo salonu ?

 

Pytam, bo wiem że świadomość posiadania pięknego widoku za oknem jest fajna, ale czy tak naprawdę cieszymy się często tym widokiem ?

 

Jeden z moich znajomych stwierdził, że woli mieszkać blisko centrum niż na wsi, bo ze wsi jest za daleko do teatru. Więc spytałem kiedy ostatni raz był w tym teatrze. Nie odpowiedział :oops:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie za często, ale czasami podziwiam widok z okna, czy balkonu, a nawet uwieczniam to na zdjęciach. Mam nienajgorszy widok, choć w okolicy sa dużo ładniejsze, ale ....... "darmemu koniowi ....... itd".

Kupiłem lornetkę - nie dla "Bernadetki", tylko właśnie dla widoków :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wojuje z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków , mam 'przyjemność mieć działkę w obszarze archeologicznym kat.II. Wysłałem do nich prośbę o nadzór budowlany to mi przysłali że opiniują pozytywnie moją budowę (ufff) pod warunkiem wystąpię do nich o pozwolenie na prace budowlane.

Wystąpiłem o pozwolenie to mi przyszła odpowiedz (po 3 tyg) że muszę złożyć jeszcze raz ale na formularzu. Złożyłem na formularzu..... ciekawe co teraz wymyślą . A jakie macie doświadczenia z pozwoleniem budowlanym w Krzeszowicach (teraz tam się składa a nie w Zabierzowie) Złożyłem 02.02.07 i mówią żeby najwcześniej z końcem lutego się pytać jak leci co Wy na to ??

Poza tym szukam nadal ekipy dostałem ostatnio kilka ofert na około 40 - 50 tys za robociznę stanu surowego. Powoli się przyzwyczajam do tej myśli że tyle zapłacę.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbeniek sssuuuper to rozliczenie w Twoim dzienniku budowy :D zwłaszcza dla mnie :D bo planuję budowe w tym samym rejonie (troszkę bardziej dziewicze tereny) i będę miała doczynienia z tymi samymi urzędami :roll: :roll: na razie zbieram papiery do WZ i Zaskakujące jest dla mnie,że tyle to trwa(wg. Twojego rozplanowania)-oznacza to chyba,że w tym roku na pozwolenie nie mam co liczyć :cry: :cry:

 

O pozwoleniach z parków jurajskich na moim terenie słyszałam, ale o konserwatorze zabytków??-pierwszy raz :o :o

 

A na dodatek projekt Twojego domu jest praktyczie idenentyczny, jak ten wg. którego myślę budować 8) 8) tylko ja znalazłam go w "archonie" - dom w rododendronach :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a ja wreszcie uzgodniłem ekipę na stan fundamentów 10-15 marzec

- ściągnięcie ziemi ładowarką i wybranie pod piwnice

- zbrojenie

- zalanie stóp

- izolacja wilgociowa

- zagęszczenie i wylanie chudego betonu

 

Kanlizacjępoziomą z racji wykonywanego zawody chyba wykonam sam :D

 

robcizna około 3000 + cena koparki 500 jaksądzicie??

 

 

dodam jescze ze dach wykonuje ekipa jescze po 30zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbeniek sssuuuper to rozliczenie w Twoim dzienniku budowy :D zwłaszcza dla mnie :D bo planuję budowe w tym samym rejonie (troszkę bardziej dziewicze tereny) i będę miała doczynienia z tymi samymi urzędami :roll: :roll: na razie zbieram papiery do WZ i Zaskakujące jest dla mnie,że tyle to trwa(wg. Twojego rozplanowania)-oznacza to chyba,że w tym roku na pozwolenie nie mam co liczyć :cry: :cry:

 

O pozwoleniach z parków jurajskich na moim terenie słyszałam, ale o konserwatorze zabytków??-pierwszy raz :o :o

 

A na dodatek projekt Twojego domu jest praktyczie idenentyczny, jak ten wg. którego myślę budować 8) 8) tylko ja znalazłam go w "archonie" - dom w rododendronach :wink: :wink:

 

Jeśli to o mnie chodzi to jestem Zefiryn ( a nie Zefiryna) :-)

Konserwator Zabytków będzie Ci potrzebny jeśli masz działkę w obszarze stanowiska archeologicznego kat II a sprawdzisz to biorąc wyrys i wypis z miejscowego planu zagospodarowania terenu. Jeśli jest kat I to budować nie wolno. Ja za to mam spokój z jurajskimi parkami :-) Choć jestem w Bolechowicach to na szczęście kawałek od pasa ochronnego. Natomiast kazali mi się odsunąć od drogi (w ramach ochrony ul.Turystyczna) na odległość 15-20 m. Dobrze że mam dłuższą działkę bo tak to bym się nie zmieścił z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich :D

Czy przyjmiecie nas do swojej grupy ? Kupiliśmy projekt z Muratora- Niewielki M05a.Gromadzimy dopiero dokumenty(pozwolenie na budowę),czytamy Wasze posty i rozglądamy się za ekipą do stanu surowego...

Prośba do ZbyszkaP - możesz nas umieścić na mapce ?

 

Sieborowice (gmina Michałowice),koło Zgórzyc Dworskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich :D

Czy przyjmiecie nas do swojej grupy ? Kupiliśmy projekt z Muratora- Niewielki M05a.Gromadzimy dopiero dokumenty(pozwolenie na budowę),czytamy Wasze posty i rozglądamy się za ekipą do stanu surowego...

Prośba do ZbyszkaP - możesz nas umieścić na mapce ?

 

Sieborowice (gmina Michałowice),koło Zgórzyc Dworskich

 

Witam!

To są Zagórzyce Dworskie ;)

 

Kurcze, ja chyba też poproszę Zbyszka o wpisanie mnie na mapkę, a co mi tam :wink:

 

O tu:

http://img215.imageshack.us/img215/5343/mapkaqb0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rencia będziemy sąsiadkami rzeczywiście :) a ten piękny widok to może raczej w Krasieńcu Zakupnym bo Stary to ta raczej w dolinie.:)

Kaszojadek chciałabym być już na etapie "styropian czy wełna" ale powiem szczerze o myszach w styropianie nie słyszałam i jest to pewnie jakiś argument za wełną. Ale ten temat najwczaśniej za rok bedzie dla mnie problemem...

Co do widoków to chyba jest to jeden z powodów dla których ludzie chcą się wyprowadzać na wieś. Teraz nie często wyglądam przez okno (może datego że przed oknem mam blok?) ale nie marzę o niczym innym tylko śniadaniu na własnym tarasie z widokiem na cokolwiek innego niż blok z płyty. Może być jedna sosna.

A widokowe działki... hmm tak na prawdę to nie ma działek które by były jednocześnie: widokowe, w ładnym kształcie, z mediami, z dobrym dostępem do drogi i najlepiej komunikacji, z ładnym sąsiedztwem i na końcu oczywiście w atrakcyjnej cenie

No chyba że ktoś znalazł taką dziłakę!!!??? Przyznawać się tu zaraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w okolicach Krakowa.

Ja już po przejściach związanych z poszukiwaniem dzialki :lol:

Jura mi nie straszna bo jeden domek już tam wybudowaliśmy a teraz mamy zamiar postawić drugi(czlowiek uczy się na blędach)

Sail malo brakowalo a bylabym twoją sąsiadką bo oglądalam tą dzialkę w Luczycach,bardzo ladna i cena przystępna ale niestety mój mąż stwierdzil,że pracowalby tylko na benzynę bo to jednak trochę daleko od centrum a my robimy kilka kursów w ciągu dnia bo mamy dużą rodzinkę :p

Mam nadzieję,że mogę liczyć na wasze wsparcie podczas budowy i przyjęcie do grupy budującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w okolicach Krakowa.

Ja już po przejściach związanych z poszukiwaniem dzialki :lol:

Jura mi nie straszna bo jeden domek już tam wybudowaliśmy a teraz mamy zamiar postawić drugi(czlowiek uczy się na blędach)

Sail malo brakowalo a bylabym twoją sąsiadką bo oglądalam tą dzialkę w Luczycach,bardzo ladna i cena przystępna ale niestety mój mąż stwierdzil,że pracowalby tylko na benzynę bo to jednak trochę daleko od centrum a my robimy kilka kursów w ciągu dnia bo mamy dużą rodzinkę :p

Mam nadzieję,że mogę liczyć na wasze wsparcie podczas budowy i przyjęcie do grupy budującej.

 

Najważniejsze, że znaleźliście Swoje miejsce ;)

Ja tam mam z mieszkania do pracy 15 km, z Łuczyc do pracy mam 18 km. Tyle, że na razie czasem godzina nie wystarcza mi na powrót :o , na wieś nie powinno być takich problemów. Zresztą gdziekolwiek bym się przeprowadził, to przecież nie wiem gdzie będę pracował w przyszłości.... ;)

No i ja leje olej a nie benzyne :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w deszczowy dzionek i ponawiam swoje pytanie, czy faktycznie nikt z krakowiaków nie robił went. mechanicznej? :(

Zatem gdybyście mogli mi pomóc i powiedzieć czy ktoś z Was montował rekuperator w swoim domu z jakąś okoliczną firmą, co to za sprzęt i jakie spostrzeżenia, zalezy mi przedewszystkim na opinii o wybranej przez Was firmie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ją znam 8) , to pewnie sama się odezwie zaraz wywołana do tablicy :lol: 8) :p

 

Obecna :lol:

 

nie robilismy wentylacji mechanicznej, robiliśmy tylko nawiew mechaniczny. Niestety to nie to samo. :roll:

 

Ktoś sie pytał, czy korzystamy z ładnego widoku. Ja korzystam codziennie rano

pijąc kawę. Wieczorem łażąc z psem po ogrodzie. W sobote i niedzielę. Martwi mnie to, że w końcu sąsiad sprzeda działke i cos wyrośnie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...