Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

pytanie do wykańczających się oraz ostatnio wykończonych :wink: :

 

ile za robociznę metra2 ocieplenia dachu (dach b.prosty) : 1 warstwa wełna + folie + montaż płyt GK przygotowanych do malowania (szpachla itp.) ???

 

rozrzut cen jest spory - mam propozycje:

od 24 zł za m2 do 43 zł za m2 (+ trudno policzalne listwy w mb)

 

Boję się, że ten za 24 zł jest tani bo kiepski, a ten za 43 zł .............. :-?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a zapomniałam w poprzednim poście,

dla osób poszukujących działek do kupienia

- pojawiała się w Ochojnie tabliczka informujaca o chęci sprzedaży takowej - na oko kilkanaście arów.

Działka - i tabliczka oczywiście - przy drodze do Ochojna, ok. 300m za tablicą Ochojno, jadąc od strony Krakowa po prawej stronie.

 

Działka jest na wzniesieniu - widok jest, ale i spory spadek.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłam w moich przepastnych zbiorach muratorów płytkę instruktażową jak ocieplić fachowo poddasze i tak myślimy z mężem , że sami pomalutku a dokładnie to sobie zrobimy. Wełnę ciąć jesteśmy się chyba w stanie nauczyć, a do płyt może się kogoś znajdzie.

 

hej, hej

w cenie ocieplenia ułożenie GK to znacząca kwota (20 -25 zł m2).

Ja nie bardzo mogę liczyć na męża (pracującego w systemie 24/24, 7 dni w tygodniu), a sama to chyba nie dałabym rady :o dzieci natomiast świetnie przeszkadzają - gorzej z pomaganiem...

Ale wiem, że wiele osób samodzielnie ociepla wełną poddasza - chyba Agduś tak zrobiła, ale z nią jakoś ostatnio nie ma kontaktu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo mogę liczyć na męża (pracującego w systemie 24/24, 7 dni w tygodniu)...

 

...dzieci natomiast świetnie przeszkadzają

 

Coś mi tu nie pasuje... :D:D

 

no dobra, 24/24, 7 dni w tygodniu, ale tylko 364 dni w roku, w latach przestępczych natomiast 365, i tak od 15 lat, z tym, że dzieci mamy tylko 3. Ale ostatnio wspominał coś o urlopie 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka a ja myślałam, że jak się ma już swój własny ogródek to nie trzeba psa wyprowadzać tylko piesek się sam oprowadza po ogrodzie :) czy się mylę? Co do działki obok to chyba najlepiej samemu ją odkupić od sąsiada:) Kurcze ja już się nie mogę doczekać "śniadania na trawie"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jk69 a mialabys mozliwosc odpisania tego nr telefonu odnosnie dzialki?Wiem ze powinnam sama za tym polatac ale nie ma mnie w Krakowie a znajomy ktory ewentualnie zadzwonilby w moim imieniu o cene itd nie ma samochodu wiec watpie zeby mi sie tam "ruszyl" :(

 

jutro postaram się donieść co tam jest napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

My jesteśmy na samym początku- gromadzimy dokumenty i trudno powiedzieć, ile nam to zajmie czasu.Co do ekipy to rozsyłamy wici,ale z nikim jeszcze konkretnie nie rozmawialismy.

Jeśli się nie mylę, to na tych terenach też jest plan zagospodarowania, więc biurokracja idzie dość szybko.

Z firmami proponuje już rozmawiać bo niektórzy każą czekać na wycenę miesiąc :o więc czas sie kurczy, chyba, że nie planujecie zaczynać w tym roku. Zakładam, że projekt macie juz zaadoptpwany :roll: :wink:

Na pocieszenie - ja chciałem ruszyć w kwietniu, ale ekipy wybranej wciąż nie mam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bietka9 oddaliśmy do wyceny 3 ekipom. Wyceniły juz dwie, trwało to ok miesiąc Sail ma rację. Pierwsza na 40 tys druga na 60. Przy czym ta druga trochę większy zakres prac między innymi położenie dachu w całości, droga dojazdowa itd. A drugiej trzeba by zapewnić nocleg ( typu jakaś pakamera na działce - tak twierdzą ) bo są spoza Krakowa. 3 ekipa trzyma juz projekt 2 miesiące i ciągle nie znajdue czasu, więc właściwie odpada w przedbiegach. Szczezre mówiąc lekko mnie te ceny przeraziły :o i dlatego rzpuściliśmy wici wśród znajomych bliższych i dalszych. Ale niektórzy straszą, że w tym roku możemy nie znaleźć nikogo tańszego.

Sail a jak u Ciebie? Dlaczego nie wybrałeś jeszcze. Też wątpliwości natury ekonomiczej czy jakieś inne względy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka a ja myślałam, że jak się ma już swój własny ogródek to nie trzeba psa wyprowadzać tylko piesek się sam oprowadza po ogrodzie :) czy się mylę? Co do działki obok to chyba najlepiej samemu ją odkupić od sąsiada:) Kurcze ja już się nie mogę doczekać "śniadania na trawie"...

 

własciwie powinieneś mieć rację :roll: Ale nasza Pepe lubi sie pochwalić, że spacerownie dalo jakis skutek :lol: Mąż rozpuścił bestię.

Odkupić się nie da, jakos nie moge trafić w totka. A faktycznie z jednej strony 50 arów bedzie sprzedawane jako budowlane /chcieliby, tylko że postepowanie spadkowe jest nieprzeprowadzone od lat 20stu/ z drugiej strony - ziemia nalezy do pewnego kamieniarza, ktory ojcowizny nigdy sie nie pozbedzie i coś kombinuje. Mam nadzieję, że nie postawi tam zakładu kamieniarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail jesteś optymistą :) architekt zacznie adaptację, gdy będziemy mieć wszystkie dokumenty wymagane do pozwolenia na budowę.Jak w takiej sytuacji prowadzić z ekipami konkretne (terminowe) rozmowy?

ravik3 jak porównuję ceny,które podałaś, z cenami jakie padały na forum w ubiegłym roku,to jest różnica.Ale tamte nie wrócą,trzeba oswajać nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail a jak u Ciebie? Dlaczego nie wybrałeś jeszcze. Też wątpliwości natury ekonomiczej czy jakieś inne względy?

Bo nie mam z czego wybierać :lol:

Pierwsza wycena jest zabujcza, druga jest OK, ale potrzeba jej jakiejś konkurencji :wink: , trzecia jest na robociznę bez materiałów, a to mnie nie do końca przekonuje, czwarta - potrzebowali 5 tygodni, żeby powiedzieć, że nie są w stanie mi wycenić :o :evil:, piąta jest niby OK, ale gość coś mota, albo nie rozumie co ja mówię (no chyba, że ja nie rozumiem co on mówi) .....

Teraz jeszcze czekam na trzy - firmy, która remontuje teściowi - porządnie, ale nie mam pojęcia jacy są cenowo, firmy z którą rozmawiałem we wrześniu zeszłego roku :lol: i na którą już straciłem nadzieję, a tu sie gość odezwał :D , no i kolejnej firmy, która miała wycenić w dwa tygodnie a mija już chyba piąty....

Oczywiście wszyscy spóźnialscy nie raczą nawet zadzwonić :evil:

My chcemy firmę z materiałem, a to też nie wszystkim sie podoba... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail jesteś optymistą :) architekt zacznie adaptację, gdy będziemy mieć wszystkie dokumenty wymagane do pozwolenia na budowę.Jak w takiej sytuacji prowadzić z ekipami konkretne (terminowe) rozmowy?

ravik3 jak porównuję ceny,które podałaś, z cenami jakie padały na forum w ubiegłym roku,to jest różnica.Ale tamte nie wrócą,trzeba oswajać nowe.

Aha :wink:

Mi wszystkie dokumenty załatwiał architekt, więc adaptacja biegła jakby równocześnie - polecam :wink:

O terminy tylko pytam, czy maja w tym roku. Konkretnie sie nie umówie, bo musiałbym wpłacić np. 30% zaliczki na materiały, a nie mam bez kredytu, a kredyt dostane jak będę miał prawomocne pozwolenie itd. A więc będę się umawiał na termin jak wybierzemy firmę i będziemy mieć pozwolenie.... Na razie wszystkie firmy wyceniające nie widzą przeszkód, aby postawić dom w tym roku w stanie powiedzmy deweloperskim ;), więc rozmawiam konkretnie co i za ile ;)

A ceny faktycznie zwariowały......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail jak czytam ilu ekipom oddałeś do wyceny projekt to my chyba jesteśmy w takim razie na początku drogi :D No ja własnie odwrotnie poszukuję firmy, która zajmie się tylko budowaniem a my zajmiemy się dostarczneim materiału. Chociaż nie wiem skąd mój optymizm w kwestii czasu (bo teraz nie mamy go za wiele raczej nic się nie zmieni w najblizszym czasie). Ale za taką opcja przemawiają oczywiscie względy finansowe. :D Gdybyś miał na zbyciu jakies namiary na sprawdzoną i oczywiście Tobie już "nie potrzebną" ekipę to nie krępuj się :D

Majka zakład kamieniarski na działce obok? To by było dosyc hałąśliwe towarzystwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałam w poprzednim poście,

dla osób poszukujących działek do kupienia

- pojawiała się w Ochojnie tabliczka informujaca o chęci sprzedaży takowej - na oko kilkanaście arów.

Działka - i tabliczka oczywiście - przy drodze do Ochojna, ok. 300m za tablicą Ochojno, jadąc od strony Krakowa po prawej stronie.

 

Działka jest na wzniesieniu - widok jest, ale i spory spadek.

 

Pozdr.

Przejeżdżałem dzisiaj koło tej działki i muszę powiedzieć, że mnie nie zachwyciła :wink:

A Ty w gdzie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...