Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

wreszcie podpisalismy umowe z ekipą budowlaną.

48 tyś.zł od ściągniecia humusu po zrobienie dachu wraz z używanymi maszynami. Co Wy na to?? Domek ma 219m kw powierzchni całkowitej.

 

Cena jest dobra, albo naprawdę bardzo dobra :)

Zależy co w niej jest oprócz czystej surowizny (bo definicje podawane przez różne ekipy są różne).

Najważniejsze różnice interpretacyjne :) to:

 

- z zagęszczaniem podsypki podłogi i chudziakiem czy bez ?

- z ścianami działowymi, czy tylko nośne ?

- z drenażem (jeżeli jest konieczny) czy nie ?

- dach z orynnowaniem ?

- spawanie elementów głównych zbrojenia fundamentu i dołaczenie do nich uziomu, lub położenie bednarki obwodowej jako uziomu

- otynkowanie lub obłożenie wykończeniowe wystających ponad dach fragmentów kominów (inaczej potem jest kłopot z ponownymi obróbkami blacharskimi na połaczeniu komina i pokrycia dachu)

 

pozdr

 

Witam,

cena obejmuje-zagęaszczenie podsypki podłogi z chudziakiem,bez scian działowych,drenaż nie konieczny, dach z całkowitym orynnowaniem, spawanie elementów zbrojenia fundamentu.

Co do otynkowania lub obłożenie wykończeniowe wystających ponad dach fragmentów kominów to nie wiem ale zwróce uwage

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszojadek

baaaaaaaaaaaardzo dziękuję za świetny kontakt do Pana Leszka - jesteśmy już po słowie :D !

 

ceny na ocieplenie poddasza, montaż ścianek GK - nadal poszukuję!

 

Pozdrawiam,

 

Nie ma za co :) Cieszę się, że fachowiec Ci "spasował".

 

Oferty cenowe na robociznę od sprawdzonych ekip :

 

Ocieplenie dachu nad nieużytkowym poddaszem (wełna 2 warstwy, folia, OSB lub sklejka) 22-28 zł/m2

 

Ocieplenie dachu użytkowego poddasza (wełna x2, folia, płyty gk, szlif, szpachla) 28-35 zł/m2

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do krasienca starego i drogi to:

 

krasieniec jest ok 6 kilometrow dalej w strone iwanowic od kozierowa naramy. do kozierowa jade od 29 listopada dokladnie 13 kilometrow 15 min superodnowiona droga z pieknym asfalcikiem.pozniejsze pare kilometrow to troszke problem.oczywiscie mozna przez michalowice i na iwanowice a potem do krasienca glownymi drogami ale to troszke dalej .

reasumujac

3/4 drogi jest super i bez wiekszych problemow ,potem troszke schody ale maja droge robic wiec jest szansa a droge do nas zrobili w poltora miesiaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krasieńca można też inną drogą np. przez Zielonki a poźniej okoliczne wioski (na pewno trasa jest mniej ruchliwa zwłaszcza w godzinach szczytu niż ta warszawska) Ja jeżdzę z Białego Prądnika i z ul. Mackiewicza mam dokładnie 15 km. Ale dróżki kręte i nie jedzie się zbyt szybko. A Kozierów - bardzo ładne miejsce!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oferty cenowe na robociznę od sprawdzonych ekip :

 

Ocieplenie dachu nad nieużytkowym poddaszem (wełna 2 warstwy, folia, OSB lub sklejka) 22-28 zł/m2

 

Ocieplenie dachu użytkowego poddasza (wełna x2, folia, płyty gk, szlif, szpachla) 28-35 zł/m2

 

pozdr

 

dzięki, wydaję mi się, że to są rozsądne ceny - spotkałam się z takimi co chcą i 50 zł i więcej. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jk69 to wiem......., że budujesz w Ochojnie. Jak załatwiasz coś w gminie, musisz koło mnie przejeżdżać :D

 

 

a wiem, wiem! Przejeżdżam wolno (ograniczenie do 40!) i kontempluję!

UG lubię - głównie ze względu na oszałamiający widok z piętra II. Z powodu tych widoków rozważałam kupno działki w Świątnikach (skierowanej na południe oczywiście). ALe jakoś nie wyszło. Zostało Ochojno, z mojej działki widoki znacznie gorsze, za to bliżej do Krakowa.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krasieńca można też inną drogą np. przez Zielonki a poźniej okoliczne wioski (na pewno trasa jest mniej ruchliwa zwłaszcza w godzinach szczytu niż ta warszawska) Ja jeżdzę z Białego Prądnika i z ul. Mackiewicza mam dokładnie 15 km. Ale dróżki kręte i nie jedzie się zbyt szybko. A Kozierów - bardzo ładne miejsce!!

 

widze ravik3 ze ty mieszkasz koło mnie - przynajmniej na razie

Białoprądnicka pozdrawia Mackiewicza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail jak czytam ilu ekipom oddałeś do wyceny projekt to my chyba jesteśmy w takim razie na początku drogi :D No ja własnie odwrotnie poszukuję firmy, która zajmie się tylko budowaniem a my zajmiemy się dostarczneim materiału. Chociaż nie wiem skąd mój optymizm w kwestii czasu (bo teraz nie mamy go za wiele raczej nic się nie zmieni w najblizszym czasie). Ale za taką opcja przemawiają oczywiscie względy finansowe. :D Gdybyś miał na zbyciu jakies namiary na sprawdzoną i oczywiście Tobie już "nie potrzebną" ekipę to nie krępuj się :D

 

 

Ja jestem na takim samym etapie.Też poszukuję ekipy bez materialu i chętnie skorzystam z czyjegoś polecenia.

Szukam też architekta do adaptacji projektu,który poprowadzilby sprawę aż do pozwolenia na budowę najchętniej z gminy Wielka wieś bo zależy mi na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...