Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas (3 km na północ od Krakowa i 2 km od Nowej Huty) sąsiad ma do sprzedania 68 a działkę budowlano-rolną.

 

Zainteresowanym mogę podać tel. na priv. Przed chwilą dzwoniłam i jest aktualne :)

 

 

Można prosić o namiary.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Szczepek krajanie pewnie sie spotkaliśmy nieraz na spacerze w d okolicach dworku. O ile budujący mają czas na jakieś spacerki :) A wnisokując z Twojego dziennika to w tym roku opuścisz nasze strony. Czytuje Twój dziennik od czasu do czasu żeby się nawąchać tych widoczków pięknych :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-tka ekipy na razie nie mogę polecić Ci żadnej bo sama szukam więc polecać lub nie polecać będę dopiero w przyszłym roku. :lol: My oddaliśmy projekt pracowni na Dobrego Pasterza (nazywa się A-projekt chyba) i jest godna polecenia głównie cenowo :) Pan jest bardzo rzeczowy aczkolwiek trochę nieśmiały. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ravik3 za namiar.

A z bardziej zaawansowanych budujących nikt nie ma ekip godnych polecenia?

 

Co do dzialek w okolicy Zabierzowa to proponuję się rozejrzeć w miejscowości Siedlec(zaraz za Pisarami) lub poszukać w ogloszeniach gdyż jakiś czas temu bardzo dużo dzialek ok.30 kupil ktoś na sprzedaż i teraz zaczyna je sprzedawać.

Cena z tego co się orientowalam od 6 do 8 tyś za ar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szczepek krajanie pewnie sie spotkaliśmy nieraz na spacerze w d okolicach dworku. O ile budujący mają czas na jakieś spacerki :) A wnisokując z Twojego dziennika to w tym roku opuścisz nasze strony. Czytuje Twój dziennik od czasu do czasu żeby się nawąchać tych widoczków pięknych :D

 

taka jest kolej rzeczy :-)

W dworku biąłoprądnickim z 4 letnim synkiem jestem dość często , jak tylko pogoda dopisuje.

prądnik biały opuszcze mam nadzieję najpóźniej na wiosnę 2008 , ale mieszkanie zostawiam na białoprądnickiej bo to jest w tych nowych bloczkach jest ochrona i inne udogodnienia itp, wiec szkoda się go pozbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.... :o :o a co to? dzisiaj nikgo jeszcze nie było?

To może j;, czytam forum regularnie, tylko ostatnio wpisów brak :roll:

Mapki już mam :D , wnioski o przyłącza złożone - teraz czekać na odpowiedzi :D

Aczkolwiek nie wszystko takie piękne, jak się wydaje-w Zabierzowie w enionie pow. mi,że prund będę miec odmownie, bo MY MAMY sobie za WŁASNĄ kase wybudowac nowy transformator, który... uwaga potrzebny będzie dla zasilenia obecnie 5 domów (które mają prund od hooo na 3 fazy), w najbliższej przyszłości jeszcze 5, a późnoej pozostaje tutaj zaledwie 3 działki i las. Oczywiście słup z prądem mam po drugiej stronie ulicy :p jacyś nienormalni :roll: :roll: :roll:

Do tego facet w wodociągach pow. że skoro już 4 osoby zgłaszały sie po zapewnienia, to Mamy (znowu :evil: ) sobie poprowadzić wodę jakieś 150m z końca dużżej działki sąsiada (nie zgodzi się na kopanie), bo gość któy ma dom letniskowy za moją działką nażeka na spadki ciśnienia (nie wiem czy wody????) pomimo,że w granicy mam "grubą rure" a ten letniskowiec poprostu odtąd poprowadził sobie cieńszą coby przyoszczędzić :-? Mój tato zgodził się na rycie tej działki przez letniskowca, tylko pod warunkiem zostawienia trójnika w granicy i takowy jest (w wodociągach twierdzą,że nie ma :roll: ), a "ciśnienia" podobno dla nie wystarczy :p :p :p więc....... mam ich gdziełś, tylko jak długo????

 

aż dostane odmowne pisma :(

 

człowiek ma uzbrojoną działkę, aż tu takie patałachy denerwują ciężarną :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek nie wszystko takie piękne, jak się wydaje-w Zabierzowie w enionie pow. mi,że prund będę miec odmownie, bo MY MAMY sobie za WŁASNĄ kase wybudowac nowy transformator, który... uwaga potrzebny będzie dla zasilenia obecnie 5 domów (które mają prund od hooo na 3 fazy), w najbliższej przyszłości jeszcze 5, a późnoej pozostaje tutaj zaledwie 3 działki i las. Oczywiście słup z prądem mam po drugiej stronie ulicy :p jacyś nienormalni :roll: :roll: :roll:

 

 

człowiek ma uzbrojoną działkę, aż tu takie patałachy denerwują ciężarną :evil: :evil: :evil:

 

Witaj,

 

jak już jesteś "bardzo ciężarna", to może ich postrasz, że będą musieli odebrać poród, jak Cię zdenerwują :wink:

 

A poważnie.

Z tego co wiem, to jak wystąpicie większą grupą, w jednym piśmie do Enionu o rozbudowę sieci, to jest duża szansa, że potraktują inwestycję jako własną rozbudowę infrastruktury i będzie zero kosztów dla Was.

 

Teraz w ogóle się trochę zmienia. W Wlk.Wsi dotychczas gmina żądała solinego haraczu za podpięcie się do kanalizacji. I jego wysokość nie zależała od tego czy miałeś 5 metrów do rury, czy 50. Teraz się z tego wycofują dla nowych inwestycji. Przypuszczam, że to efekt kilku procesów przegranych przez gminy w powiecie krakowskim.

Nas co prawda nadal chcą skasować (mimo, że nasza rura kończy się 10 cm od gminnej), ale myślę, że się nie damy

 

Angela, powodzenia w załatwianiu papierologii i nie denerwuj dzidziusia

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kaszojadek za wsparcie :lol: :lol:

brzuch już mam przed sobą i tak wł. załatwiałam papiery - może dlatego wnioski wypełniałam od reki :lol:

z kanalizacją u nas jest tak,że każdy na wsi ma wpłacić 2000 za przyłącz (dopiero budują sieć) i jest to niby taka tymczasowa pożyczka dla gminy, która po realizacji zamienia się w jakieś udziały.

A o tym grupowym wystąpiniu do Enionu gość w Zabierzowie pow.,że założyć komitet i starać się-tylko że na tym odcinku, gdzie "podobno" chcą dać nowy transformator jest aktualnie 5 domów, które mają prąd, a starać się o przyłącz prundu będzie ok 4 osób, więc nie wiele nas.....

Czekam na odpowiedź z Krakowa-wczoraj małż złożył wniosek-ma być do 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! Dziwne to z przyłączaniem się do kanalizacji gminnej za kasę!!! Niedawno czytałam, że zgodnie z ustawą gminy nie mają prawa pobierać kasy za przyłączenie do kanalizacji gminnej...Ja akurat nie mam problemu bo nie ma kanalizacji póki co w mojej wsi :lol: więc pozostaje szambo niestety lub oczyszczalnia :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! Dziwne to z przyłączaniem się do kanalizacji gminnej za kasę!!! Niedawno czytałam, że zgodnie z ustawą gminy nie mają prawa pobierać kasy za przyłączenie do kanalizacji gminnej...Ja akurat nie mam problemu bo nie ma kanalizacji póki co w mojej wsi :lol: więc pozostaje szambo niestety lub oczyszczalnia :-?

 

Nie wiesz czasem co to za ustawa ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszojadek, wg tego co znalazłam tutaj:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65006&highlight=op%B3ata+przy%B3%B1cze

 

wystarczy ponoć wysłałać do gminy pismo z prośbą o podanie podstawy prawnej tej opłaty, jeśli gmina nie odpowie w ustawowym terminie jednego miesiąca, skierować sprawę do kolegium odwoławczego które ponoć uchyla opłatę

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie w gminie w grudniu tez była opłata 1300 ale ponowym roku nie ma :lol:

Z nowym rokiem zniesiono m.in. opłaty za podłączenie do wodociągów (w zeszłym roku w mojej gminie to było ok. 2 tyś. zł). Ponoć jest to niezgodne z prawem i gminy wycofują się z tego. Być może kanalizacji też to dotyczy bo tak byłoby logicznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszojadek Mariku mne wyręczył. Ja akurat czyatałam artykuł w Dzienniku Polskim z 19.02 z którego wynikało właściwie to co w wątku cytowanym przez Mariku czyli że gmina nie może żądać opłat za przyłączenie ani odmówić zawarcia umowy o odbiór ścieków tym którzy spełnią ustawowe warunki. Ale też część gmin ima się wszelkich sposobów żeby tę kasę jednak ściągnąć (typu dobrowolny datek w wysokości 2000 zł :lol: lub pożyczka itp.)

Wydaje mi się że po prostu należy domagać się od gminy uzasadnienie dla pobierania takich opłat.

Inna sprawa, że gdyby nie lokalne inicjatywy społeczne czy właśnie pobierane opłaty za przyłącza to część gmin (zwłaszcza te niezbyt majętne) nigdy by się nie skanalizowała (za przeproszeniem) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...