Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witeczka wszyscy

 

można mnie dopisać do listy krakowskiej (chyba że wcześniej trzeba coś postawić :p) Niedługo zaczynam się budować w Brzoskwini...

do zefiryna:

ja również składałem o pozwolenie w Krzeszowicach 1.03, kazali dzwonić po miesiącu, zobaczymy jak mi pójdzie z nimi, chociaż na wstępie babeczka powiedziała że papier będę miał za 2 miesiace bo roboty mają dużo ehhh

W międzyczasie staram się o prąd (zabierzów) i wodę.

pozdrawiam i oczywiście postaram się tu udzielać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1) Było o poszukiwaniach hurtownii dachowych:

ja mam b.dobre doświadczenia z hurtownią przy Zakopiance - tel. 012 270 87 36.

 

2)Bloczki betonowe ktoś wyżej szukal:

12 270 45 43

Budmur Skośna - 012 262 05 13 handlują bloczkami z radbetu m.in - http://www.radbet.com.pl ale jak się doliczy transport to chyba wychodzi na jedno (czy z hurtowni czy od producenta).

 

3) sprzedam BLASZAK używany niecały rok. Do tego chętnie dorzucę ok. 120 stempli 270-280 cm. Chętnie sprzedaż łącznie - będzie taniej :lol: ! Południowe okolice Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich, ktorzy sa w trakcie budowy - Czy we tez macie problemy z dostaniem materialow na budowe w Krakowie i okolicach?

Poczawszy od stali konczac na dachowkach ...

 

Praktycznie o cokolwiek sie pytam w hurtowniach to odpowiedz jest - "nie ma juz" albo "jescze nie ma" albe "jak bedzie to po wyzszych cenach".

Zaczyna to byc odrobine irytujace :)

Czy my wszyscy naprawde tak duzo budujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - w styczniu jeszcze było OK, a teraz szkoda gadać. Jeśli czegoś nie ma - np pustaki to nie ma i nie biorą nawet zamówień. Jeśli coś "jest" to jest za 3-4 tygodnie (np. kominy) albo za 2 miesiące (dachówka). Na pocieszenie powiem, że ponoć jedzie już Porotherm ze Słowacji, więc wolny rynek zadziałał. Ponoć idzie ku lepszemu ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łazienek są przeznaczone specjalne okna.

 

Są to okna drewniane tylko pokryte warstwą tworzywa (chyba PCV), które ma chronić drewno przed wilgocią (z zewnątrz wyglądają jak zwykłe okna, a od środka są białe)

 

Kupującym okna połaciowe polecam firmę BEMAR z Wielickiej - baaaaaaardzo elastyczni są (http://www.bemar.krakow.pl). Kupowałem u nich VELUXa.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max jest po 5,5

 

:roll: nieprawdopodobne

 

Kurcze, to była lepsza inwestycja niż na giełdzie :)

Rok temu kupowałem MAXa Leiera po 1,50 + transport.

Zamiast budować dom, było zainwestować, kupić ich więcej i teraz sprzedawać :):):)

 

Ktoś już pisał o tym, ale faktycznie usłyszałem od ludzi z branży, że w maju powinno zrobić się normalniej, bo życie nie znosi pustki i hurtownie zaczynają kontraktować materiały za naszą południową granicą.

Oby to była prawda....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie denerwujcie bo jak czytam o maxach to mam normalnie wysypkę.

Pozwolenia mam nadzieję lada tydzień i należałoby startować, a tu nie ma z czego budować, skład najbliższy budowy po leciutkiej znajomości stwierdził że sorki, ale chyba nie doczeka się na maxa w tym sezonie już więcej z cegielni. Facet organizuje transport ponoć porotermu ze Słowacji, ma wyjść coś koło naszego maxa czyli 5 zeta :evil: :evil: :evil: i trzeba się będzie zapisywać i pewnie niezły zadatek dać :x , no ale jak się inaczej w tymroku wydubować????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cąłą budowę potrzebowałem maxa tylko 4800 sztuk czyli to jest tylko 7200 zł -fakt, ze teraz zapłaciłbym za niego 24 tys złotych !

ale max to nie wszystko - chyba inne ceny nie poszły tak radykalnie w górę?

 

robię teraz instalacje tynki i wylewki i ceny sa praktycznie te same jak rok temu - jeszcze nei ma jakiegoś szaleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...