Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Futryny drewniane najlepiej montować po wykonaniu np parkietu, omija się w ten sposób docinanie elementów przy wręgach. Nie widać także ewentualnej pracy parkietu. W ogóle drzwi wewnętrzne powinno się traktować jako "mebel" a ich montaż zostawić na sam koniec wykończeniówki...

Tylko od razu zapowiedzieć fachowcom, co im grozi za upapranie podłogi pianką....

 

Futryny montuje się na końcu, ale te opaskowe. Zwykłe chyba trochę wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Krakusy i Krakuski :)

gdzie kupowaliście zasłony ew. materiał na zasłony??

i firanki??

 

póki co, byłam w M1, w domu zasłon czy czyms takim, ale tam... hmmm

 

sprawa robi się pilna, bo już zaczynam mieć dość ograniczeń w lataniu po domu nago

 

pzdr :)

 

Na Stradomiu jest sklep z firankami, nazywa się Decora.

 

dzięki, może coś jeszcze?

 

na Starowiślne też taki był. :roll: Chcesz kupić materiał, czy, żeby uszyli?

 

bliżej Wawelu czy dalej?

 

żeby uszyli

ale materiał tez mnie uszczęśliwi

 

Dokładnie Stradom 15 - tam szyją, ale nie wiem czy można tylko kupić materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vafel,

jeśli w gminie nie wiedzą to skąd wiesz, że jest tam stanowisko arche., to powinno być w Planie Zagospodarowania i w wypisach z ewidencji gruntów. My jeszcze jesteśmy przed robotą papierkową odnośnie Konserwatora Zabytków.

pozdrawiamy

 

No właśnie na planie zagospodarowania jest zaznaczone stanowisko archeologiczne nr 26. W wypisie z planu jest napisane, że to "Osada z epoki brązu, wpływów rzymskich i średniowiecza", ale nie ma nic o tym jakiej klasy jest to stanowisko. W gminie też nie wiedzą nic ponadto, co jest zapisane w planie. Mam nadzieję, że w tej decyzji archeologów będzie jasno określone jakiej klasy jest to stanowisko i co wolno, a czego nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka

 

Postaram się :wink:

 

Trochę pobuszowałam już po forum, trochę sama zdążyłam przeżyć w związku z papierologią więc domyślam się, że wszystko, co najpiękniejsze, to przed nami :wink:

 

Mam jednak nadzieję, że przy psychicznym i fachowym wsparciu Wspaniałych Forumowiczów jakoś damy radę :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vafel,

jeśli w gminie nie wiedzą to skąd wiesz, że jest tam stanowisko arche., to powinno być w Planie Zagospodarowania i w wypisach z ewidencji gruntów. My jeszcze jesteśmy przed robotą papierkową odnośnie Konserwatora Zabytków.

pozdrawiamy

 

No właśnie na planie zagospodarowania jest zaznaczone stanowisko archeologiczne nr 26. W wypisie z planu jest napisane, że to "Osada z epoki brązu, wpływów rzymskich i średniowiecza", ale nie ma nic o tym jakiej klasy jest to stanowisko. W gminie też nie wiedzą nic ponadto, co jest zapisane w planie. Mam nadzieję, że w tej decyzji archeologów będzie jasno określone jakiej klasy jest to stanowisko i co wolno, a czego nie wolno.

 

Ja mam wpis w WZ o nadzorze archeologicznym nad wykopami i muszę mieć na ten nadzór zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków .

Problem polega na tym ,że na tę zgodę czeka ...nawet 2 m-ce !

Dlatego wszyscy z takim zapisem muszą liczyć się ze zwłoką w rozpoczęciu budowy jeżeli wcześniej tego nie załatwili .

Pierwszy krok ,który zrobiłam to kontakt z archeologiem ,on załatwia zgodę muzeum archeologicznego na przechowanie ewentualnych znalezisk,a dopiero potem konserwator .

Nie muszę chyba dodawać ,że wszystko to na nasz koszt! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nasz Wielki Dzień- ropoczynamy budowę !!!

 

I my tez!! :lol:

Juz rozpoczelismy! Wykopki zaczete, lanie betonu bedzie jutro... Ale sie ciesze!

 

Podpowiedzcie Drodzy Forumowicze - co w naszych okolicach wrzuca sie do wykopu? O pieniazku i medaliku juz slyszalam... Cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 za mur z przęsłami ,120 za lity .

W poprzednim domu miałam taki i bardzo chcę mieć w nowym taki sam .

 

100 - 120 to cena samej robocizny? A ile Ci wyjdzie material? Za jaka wysokosc muru?

 

Trzymam kciuki za archeologow, moze wiosna bedzie im sie chcialo szybciej sprawe zalatwic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 za mur z przęsłami ,120 za lity .

W poprzednim domu miałam taki i bardzo chcę mieć w nowym taki sam .

 

100 - 120 to cena samej robocizny? A ile Ci wyjdzie material? Za jaka wysokosc muru?

 

Trzymam kciuki za archeologow, moze wiosna bedzie im sie chcialo szybciej sprawe zalatwic? :)

 

Witaj M@g !

 

Tak, to cena robocizny .Planuję kawałek litego ,a reszta baaaardzo ażurowy,na wysokość 1,80. Kamień nie jest szaleniczo drogi ,myślę o jakimś wapieniu .

Taki murek to ...szaleństwo . :wink:

Ale jak człowiekowi z górki ,często główka szwankuje. :lol:

 

Dzięki za wsparcie bratnia duszyczko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z trudną dostepnością ceramiki wykonawca zaproponował POROTHERM z Czech. Czy ktoś ma moze jakieś doświadczenia lub opinie co do jakości tych materiałów ????

 

Wydaje się, że WIENERBERGER powinien dbać o jakość swoich produktów na każdym rynku, ale kto wie....

 

W necie w sumie mało informacji na ten temat. widziałem jedna informację że to szajs.

 

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jubiler - też myślałem, że Wienerberger to nie wiadomo co. Pamietam kiedyś jak miałem te pustaki w ręce to się zachwycałem, ze takie równe, jednokolorowe i w powtarzalnym wymiarze. Rozpakowałem swoją paletę (chyba z Zesławic, ale głowy nie dam) i zobaczyłem, że generalnie są w różnych kolorach, margla sporo (białe plamy), część zamiast płaskiej powierzchni na płaszczyznie cięcia jest łódkowata, a jeden pustak był wręcz "przypalony" na czarno. Nie wspominam, o potłuczonych sztukach...

 

Ale nie martwię się tym. Ponoć Leiera też tak robią i domy stoją. Przy obecnym zapotrzebowaniu na surowce do wypalania ceramiki niedługo będa je robić z błota a i tak ludzie wezmą.

 

Suma sumarum -> to zależy bardziej chyba od cegielni niż od Logo właścicela, ale normę trzymają wszystkie. Z tego ca słyszałem ten materiał wytrzymuje 4 kondygnacje więc nasze 1,5 też utrzyma ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...