Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mag budujesz się zaraz kołomnie - hi hi tzn taczej ja koło Ciebie - bo ja w Libertowie (patrząc z Zakopianki jadąc od Krakowa po lewej w lini prostej za kostkami brukowymi za salonem opla).

Dzwoniłam wczoraj do Attica ale np porotherm mieli taniej w Koloni.

A beton dzwoniłam do Skawiny i gośc powiedział mi tak 165zł B15, 175zł B20, 120zł przejazd 6kubikowej gruszki do Libertowa, i 17zl za pompę lub 250 jesli mniej niż 15kubików.

Co myślicie o tych cenach? Brogo czy tanio bo jeszcze się nie orientuję.

A wi ktoś może ile wchodzi takiego betonu na fundament dom około 105 użytkowej bez podpiwniczenia?

Albo może wiecie jak to obliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A teraz jeszcze mam pytanie- czy VAT za koparkę to można odliczyć?

Tak w ogóle, to co można odliczać? Jak ktoś wie, to proszę się ze mną tym podzielić.

 

Witaj,

 

na internecie można znaleźć listę materiałów które podlegają zwrotowi VAT-u.

Ale usługi pod to nie podchodzą, bo jak rozumiem nie kupiłaś tej koparki, tylko ją wynajęłaś :)

 

Czyli jak np kupujesz materiał w ramach usługi to nic nie odzyskasz (zresztą jest wtedy naliczane 7%, a do odzyskania jest różnica między naliczonym 22% a 7%)

 

Miałem jakiś miesiąc temu wizytę w US w sprawie złożonego wniosku o zwrot VAT i muszę powiedziec że było bardzo sympatycznie, chociaż trwało to baaaaaaardzo długo. Każda pozycja z faktury była sprawdzana. I jeżeli okazało się że jednak nie można jej uwzględnić, to po prostu miła Pani przekreślała ją na moim wniosku.

Całą operację można ułatwić i przyspieszyć, jeżeli na fakturach przy każdym materiale sprzedający wpisze numer PKWiU. Wtedy tylko sprawdzasz czy dany numer znajduje się na czarodziejskiej liście i nie musisz sie zastanawiać i dyskutować w US.

 

kaszojadku wielkie dzięki :p

 

O ile będzie to możliwe, postaram się by te nr PKWiU były wpisywane na bieżąco. Dopiero rozpoczęliśmy , więc nie ma tych faktur dużo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetta_p, aka23, M@g, yolanda witam szanowne inwestorki :wink:

 

 

Melduję, że ławy wylane i dziś robót ciąg dalszy.

Jakby się kto pytał, to my również południowa strona Krakowa- Skotniki.

 

Beton zamawialiśmy w Krakbudzie B-20 245 brutto z pompą, ze wszystkim.

 

Pozdrawiam i liczę na sprawozdanie co dziś u Was zostało robione. pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetta_p, aka23, M@g, yolanda witam szanowne inwestorki :wink:

 

 

Melduję, że ławy wylane i dziś robót ciąg dalszy.

Jakby się kto pytał, to my również południowa strona Krakowa- Skotniki.

 

Beton zamawialiśmy w Krakbudzie B-20 245 brutto z pompą, ze wszystkim.

 

Pozdrawiam i liczę na sprawozdanie co dziś u Was zostało robione. pa pa

 

Witaj Wienia !

 

To i ja pogratuluję Ci startu ,a i przy okazji powiem ,że ja z południowego Krakowa ,więc sąsiadkami -trochę dalszymi- będziemy .

Ja w poniedziałek odbieram prawomocne pozwolenie na budowę i ruszam z kopyta, tak szybko jak to możliwe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z trudną dostepnością ceramiki wykonawca zaproponował POROTHERM z Czech. Czy ktoś ma moze jakieś doświadczenia lub opinie co do jakości tych materiałów ????

 

Wydaje się, że WIENERBERGER powinien dbać o jakość swoich produktów na każdym rynku, ale kto wie....

 

W necie w sumie mało informacji na ten temat. widziałem jedna informację że to szajs.

 

Proszę o opinie

 

My mamy czeski Porotherm.Wykonawca twierdzi,że jest nawet lepszy niz polski.

Ja nie mam zdania ,bo się nie znam na cegłach :oops:,ale mam zaufanie do naszego wykonawcy.Na zdjęciach z mojej budowy widać ten czeski - jest jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Czworaczki

 

doniesienia z frontu robót: Ławy wylane i ...pierwsza przerwa - wykonawca przeszedł na inną budowę (uzgodnione z nami), powrócić ma w sobotę na lanie fundamentów. Beton 20 po 180 ze wszystkim, ale my budujemy na dalekim południu od Krakowa, na trasie Myślenice - Dobczyce. W same ławy wlano 33 kubiki...

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetta_p, aka23, M@g, yolanda witam szanowne inwestorki :wink:

 

Melduję, że ławy wylane i dziś robót ciąg dalszy.

Jakby się kto pytał, to my również południowa strona Krakowa- Skotniki.

 

Beton zamawialiśmy w Krakbudzie B-20 245 brutto z pompą, ze wszystkim.

 

Pozdrawiam i liczę na sprawozdanie co dziś u Was zostało robione. pa pa

 

Czesc Dziewczyny :D

Melduje poslusznie ze u nas dzisiaj murowanie scian fundamentowych szlo pelna para. Niestety nie mialam czasu pojechac zobaczyc moich slicznych bloczkow :(

Jutro ciag dalszy - byle tylko pogoda byla.

 

Beton zamawialismy w Krak-becie (czy jakos tak) na Igolomskiej - B20 za 215pln netto. Nie tanio ale byli niewiarygodnie punktualni - mieli byc o 16 i byli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag budujesz się zaraz kołomnie - hi hi tzn taczej ja koło Ciebie - bo ja w Libertowie (patrząc z Zakopianki jadąc od Krakowa po lewej w lini prostej za kostkami brukowymi za salonem opla).

 

Witaj Sasiadko :) Jezdze czasami kolo Ciebie na moja dzialeczke, ja tez po lewej stronie Zakopianki i bardzo lubie zwiedzac okolice ;)

 

A beton dzwoniłam do Skawiny i gośc powiedział mi tak 165zł B15, 175zł B20, 120zł przejazd 6kubikowej gruszki do Libertowa, i 17zl za pompę lub 250 jesli mniej niż 15kubików.

Co myślicie o tych cenach? Brogo czy tanio bo jeszcze się nie orientuję.

A wi ktoś może ile wchodzi takiego betonu na fundament dom około 105 użytkowej bez podpiwniczenia?

Albo może wiecie jak to obliczyć?

 

Mysle ze wiem jak obliczyc :)

W projekcie masz podana napewno szerokosc lawy (np 0.6m), wysokosc (np 0.4m) i sumaryczna dlugosc law (np 20m). Mnozysz te trzy wartosci 0.6x0.4x20 i masz ilosc betonu (w metrach szesciennych) na lawy.

Ze scianami fundamentowymi tak samo np. 0.3x1x20 i masz ilosc betonu na sciany fundamentowe.

Do tego jakis zapas (10%?) dla pewnosci i juz masz mniej wiecej policzona ilosc betonu.

 

A w projekcie nie podali orientacyjnych ilosci materialow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...