Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc Wszystkim :)

to ja tez dorzuce cos do koszyczka z pytaniami. Czy ktos wspolpracowal z firma TAMAR z Zabawy k/Wieliczki? firma zajmuje sie instalacjami wod-kan-gaz c.o. mozna ich wybrac czy raczej sie wystrzegac? :roll:

 

dzieki serdeczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać informację ile kosztuje podłączenie prądu budowlanego? Chodzi mi o kabel, czy to prawda,że muszę mieć swój kabel?

Mam działkę oddaloną od słupa 250m.

 

Za łatę pełniącą rolę słupa, skrzynkę z zawartością i około 30m kabla elektryk wziął 1500zł. Enion przyjechał na gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Czy ktoś z forumowiczów może nam polecić jakąś solidną, sprawdzoną ekipę do budowy do stanu surowego otwartego ?

Ta, którą mamy może doprowadzić do rozpaczy :cry: ,powolna, składa sie z 2 65 latków i 1 młodego człowieka :evil: . Do tego właściciele tej ekipy wiecznie zawyżają wszystkie koszty, nie umieją samodzielnie zamówić materiałów, trzeba im wszystko wskazywać co gdzie i sprawdzać po ile !!!! :-? Przez tydzien zrobili zaledwie parę machów łopata.

A miała to byc firma z 20 letnim doświadczeniem i orientacją na rynku ...i 5 osobową ekipą górali :x

 

Wiadomo ze na rynku jest ciężko z dobrymi fachowcami, ale przy tej ekipie można stacić zdrowie i cierpliwość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do podania o WZ muszę robić mapke sytuacyjno-wysokościową-takowa jst w liście załączników, chociaż w jednym pkt. piszą że może być w zamian zasadnicza, a w drugim wymagają syt-wys :roll: ? czy wystarczy zasadnicza i ewidencyjna? i czy muszę tam wrysować "trasy infrastruktury technicznej"

 

jwszcze jedno-czy ktoś występował o WZ na dwa domy na jednej działce?

bo co jeśli mam potwierdzenie uzbrojenia, ale we wnioskach pisałam "dom jednorodzinbny" a nie "domy? zapewnienia będa aktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podać informację ile kosztuje podłączenie prądu budowlanego? Chodzi mi o kabel, czy to prawda,że muszę mieć swój kabel?

Mam działkę oddaloną od słupa 250m.

 

swój kabel, swoje słupy + swoją kasę !

 

za tymczasowe podłączenie płacisz wszystko sam.

 

za docelowe - zakład energetyczny.

 

poniewaz miałem do podłączenia się do prądu jakieś 300 metrów - elektryk rypnął mi około 5 -6 tysięcy złotych. Kabel jest cholernie drogi bo na zwykłym nie pociągniesz takiego odcinka bo będą za duze spadki napiecia i żadne urządzenie działać nie bedzie, więc trzeba kupić troche grubszy kabelek.

ja sie bujałem przez rok czasu na agregacie.

 

zróbcie wszystko aby nie budowac na agregacie ! nawet jeśli wydacie na to 3-4 tys to i tak taniej niż agregat i te wszystkie kłopoty z tym zwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...