Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ZbysioRto budowałbyś się prawie obok mnie :lol: ja planuję na końcu tej drużki, która biegnie od przodu kaplicy (gdybyś nie skręcił pod rezydencje, tylko dalej ciupał prosto-kończy się asfalt i 20m dalej moja działka z widokami :D )-cała panorama, a kolejne 100m dalej już tylko las 8)

ale Zabierzów, to i tak bliziutko :lol:

 

gość chciał sprzedać w całości, bo przypuszczam, że nie nie chciał tylko nie mógł tego podzielić-najmniejsza powierzchnia, jaką można obecnie wydzielić z dużej działki (jeśli nie jest zabudowana) to 30 arów, więc musiałby mieć min. 60arów :wink: wynika to z braku planów zagospodarowania. natomiast gdyby był tam juz dom-mógły odsprzedać Ci odpowiednią powierzcnie w zależności od intensywności zabudowy na danym terenie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam male pytanie o wiezbe dachowa - orientujecie sie moze czy drewno zostalo dotkniete takim samym szalenstwem jak np MAXy? Czy mozna jeszcze w miare normalnie kupic (tzn zamowic i juz za dwa miesiace bedzie ;) )?

 

A moze jakas dobra dusza moglaby sie podzielic namiarem na dobry (niekoniecznie tani, ale solidny) tartak?

 

Witaj M@g.

 

Napisałam Ci coś na priva. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZDROWIENIA DLA GRUPY KRAKOWSKIEJ.

 

Czytamy to forum z wielkim zainteresowaniem już od kilku tygodni. Chętnie dołączymy do Grupy. Działka jest, media są, projekt też, papierologia na ukończeniu, więc chyba się kwalifikujemy. Specjalne pozdrowienia dla przyszłych sąsiadów: lakk, jk69, pati25... :D

 

B&S

 

skoro lakk,jk69, i pati25...to my się chyba też kwalifikujemy :D

budujemy w Rzeszotarach a Ty gdzie konkretnie?

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

w poniedzialek zaczynamy kopanie. Na dzialce juz woda, droga dojazdowa zrobiona z tlucznia, porotherm zamowiony (za 7pln 30p+w - moze nie rewelacja ale jest i za tydzien ma byc wiec dosc czasu zeby lawy i fundamenty zalac:)) nie obylo sie bez przgod poniewaz buduja nam gorale to na dwa dni przed ich przejazdem urocza pani niz z gruszki ni z pietruszki odmowila uzgodnionego wczesniej wynajmu domu dla ekipy i zostalismy na lodzie. Ale tu sie udalo dzieki super sasiadom znalezc lokum 500m od budowy wiec dobrze jest miec sprawdzonego sasiada w okolicy:)

Prad powinien sie pojawic w przeciagu miesiaca dwoch mam nadzieje wiec jakos to powoli idzie naprzod.

Najbardziej przerazające jest to ze w kazdym składzie budowlanym to sprzedawca dyktuje warunki a nie klient....

Nie rozumiem paniki zwiazanej z maxem bo przeciez w wielu skladach dostepny jest od reki trzeba tylko popytac tu i tam. Wiekszy problem chyba z porothermem choc np jego slowackie podrobki dostepne byly wczoraj od reki na jednym ze skladow gdzie bylismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem paniki zwiazanej z maxem bo przeciez w wielu skladach dostepny jest od reki trzeba tylko popytac tu i tam. Wiekszy problem chyba z porothermem choc np jego slowackie podrobki dostepne byly wczoraj od reki na jednym ze skladow gdzie bylismy

 

No ale po ile ten max ? Skoro ceny, gdzie pytałem, dochodzą do 7,5 - 8 pln brutto za pustak, a np Thermopor 30 (Leierowski Porotherm) można kupić za 7 pln to ja się nie dziwię, że max może być wkrótce powszechnie dostępny, a inne materiały zaczną znikać (na ścianę 30 maxa trzeba 22 pustaki, a Thermporu jedynie 16 sztuk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie o wiezbe dachowa - orientujecie sie moze czy drewno zostalo dotkniete takim samym szalenstwem jak np MAXy? Czy mozna jeszcze w miare normalnie kupic (tzn zamowic i juz za dwa miesiace bedzie ;) )?

 

A moze jakas dobra dusza moglaby sie podzielic namiarem na dobry (niekoniecznie tani, ale solidny) tartak?

 

Tu jest namiar na tartak:

http://www.dyduch.com

 

Jeszcze do niedawna było 550 zł m3 (610 z impregnacją) ale coś przebąkiwali o podwyżce.

Ja już zamówiłem - 50 % przedpłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wienia - jak słusznie zauważyłaś, trochę mnie nie było na forum , z powodów obiektywnych.

primo - w pracy gdzie mam internet zmienialiśmy operatora i trwało to 2 tygodnie!!! :o :evil: ( z tepsy na energis ) dobrze ,ze połowa tego okresu wypadła na Wielkanoc. :roll:

secundo - po Swiętach wziąłem urlop do piątku, coby wreszcie dokończyć ogrodzenie. I tak mi zeszedł poprzedni tydzień kopaniu koparka ( przy okazji udało mi się zamówić taką z wymienną łyżką na ładunkową , coby wyrównać ziemię pod trawnik 2 w 1 :p 8) , ustawianiu słupków, szalunkach . W sobote po wielkich problemach z betonem zalałem 3/4 ogrodzenia, reszta to już z betoniarki w sobotę (podmurówki na 10 mb wys. ok. 40 cm)

 

Z betonem to były jaja!!!! W piatek rano idę do betoniarni Galicja ( zawsze u nich brałem, na cała budowę i nie było żadnych problemów - ktoś wcześniej sie na nich skarżył) a pani mówi ,ze beton za tydzień. robią od 6.00 do 24.00 non stop . Tyle zamówień. I tak wszedzie w okolicy.. Udało mi sie na Pychowickiej k/Tesco uprosić na sobotę. I był beton . cyrk teraz z budowaniem straszny.

 

Merit :lol: tak więc od skarpy-skalniaka do ulicy zasiana trawa, zwałowana ziemia i teraz codziennie wieczorami podlewam. A jak rośnie twój murek kamienny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrek!

 

Właśnie ,właśnie! Coś powolutku prace na skalniaku przebiegają :wink:

 

Ja teraz w przeciwnym kierunku ,do Swoszowic , jeżdzę więc już tak nie podglądam postępów na skalniaku jak kiedyś .

A dziś właśniwe jechałam koło Ciebie i muszę wlepić naganę za brak postępów w pracach wosennych :lol:

 

U mnie w czwartek tyczenie budynku ,a w poniedziałek BUDOWANIE na całego .A murek dopiero pod koniec lipca .Ale się boję tego wszystkiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waltz - nie wiem gdzie pytales ale ja po obdzoweniu kilku skladow znalazlem maxy po 5,5pln choc buduje z porotherma to mysle ze ta cala "panika" pustakowa jest podsycana przez media a korzystaja na tym sklady budowlane:P bo wystarczy podzwonic i popytac i za rozsadna cene mozna w tydzien material zorganizowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...