Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość mwituszy

Czesc wszystkim,

 

Wlasnie sie zaczynam konczyc formalnosci do budowy, za tydzien w Poniedzialek chce skladac o pozwolenie na budowe.

 

Ja buduje sie w Goluchowicach,

 

Pozdrawiam wszystkich zmagajacych sie z naszym wspanialym rynkiem budowlanym.

Maciek

 

Ps: tak przy okazji do tych co juz koncza to moze ktos ma do sprzedania uzywany garaz balszak na budowe;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam w grupie krakowskiej.

 

Buduję się w Woli Więcławskiej (gm. Michałowice).

 

Co do pustaków to nie mogę się zgodzić. Cena 5,5 za Maxa jest zbrodnicza i dlatego pewnie sobie jest. Jak się policzy ile tego wchodzi na metr ściany to jest to naprawdę nie do zaakceptowania.

 

Właśnie dlatego, mimo że w projekcie mam Maxa wybrałam keramzyt w cenie 8 PLN (z dostawą na budowę), którego wchodzi 8 sztuk na m2 i w dodatku ma znacznie lepsze parametry od Maxa.

 

Jego zaletą jest też dostępność, np. wytwórnia BETARD pod Wrocławiem. Transport trzeba sobie zorganizować samemu ale jak się okazało wcale nie jest to takie skomplikowane jak się wydawało na początku (w razie czego służę namiarami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję:

 

1. Studniarza poniżej 300 PLN/ m studni

2. Osobnika do wytyczenia budynku - może tylko podbić pieczątkę ewentualnie :) Ja znalazłam za 100/pkt, nie wiem czy to jest OK?

3. Firmy sprzedającej i montującej CO (w tym podłogówka)

4. Firmy sprzedającej i montującej POŚ

5. Firmy sprzedającej i montującej rekuperatory z GWC

6. Osób, które znają dachówki firmy Prodach. Korzystna oferta ale chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej niż tylko opisy w gazetach i na stronie firmowej.

 

Polecam:

1. Ekipa budująca stan surowy zamknięty (dostępna będzie od września bo wcześniej musi skończyć u mnie :) - tel. 889509750. Nasz domek wycenili na 33 tys.

2. Fliziarz jak z marzeń. Trzeba się umawiać sporo wcześniej ale warto. Muszę od małża telefon ściągnąć.

3. Transport materiałów budowlanych (jeżeli trzeba zorganizować własny) -

Alex, Siemianowice Śląskie, tel. 606 268 254, 607 124 058

4. Kierownik buodowy - tel.

5. Okna połaciowe: BEMAR, 30-552 Kraków ul.Wielicka 91 tel.012 655 22 62 kom.694 300 750 Godziny otwarcia : poniedziałek - piątek od 8 do 17. Mają niezłe ceny. Oczywiście szukam dalej i jak znajdę lepszą ofertę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waltz - nie wiem gdzie pytales ale ja po obdzoweniu kilku skladow znalazlem maxy po 5,5pln choc buduje z porotherma to mysle ze ta cala "panika" pustakowa jest podsycana przez media a korzystaja na tym sklady budowlane:P bo wystarczy podzwonic i popytac i za rozsadna cene mozna w tydzien material zorganizowac

 

A obdzwaniałeś teraz, czy np 2 tygodnie temu ? Bo jak dzwoniłem 2 tyg temu, to faktycznie były po około 5,5pln, a jak dzwoniłem w czwartek, to ceny oscylowały około 7 pln. Może miałem pecha, ale równolegle temat rozpoznawał mój znajomy mający kontakty w kilku hurtowniach (pracował u developera) i albo nie było, albo w tych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej Czworaczki z 26 marca :p

 

wywołuję do odpowiedzi, co zostało zrobione?

 

U mnie ładnie rosną mury parteru, a co u Was?

 

Jak parce i materiały?

 

 

Pozdrawiam bardzo gorąco i życzę dalszych sukcesów budowlanych i trafnych wyborów. pa pa

 

Melduje poslusznie ze u mnie fundamenty zrobione :lol:

Plyta wylana, fundamenty obsypane ziemia, dzialka zdemolowana (a wydawalo mi sie ze 19 arow to mnostwo miejsca i nie zniszcza tak duzo :roll: ), drzewka posadzone w zeszlym roku cudem jakims ocalaly z pogromu koparkowego i wypuszczaja liscie ;)

A teraz trzy tygodnie przerwy zeby sobie wszystko wyschlo, ekipa zeby sobie zrobila inna robote a MAXy kupione w styczniu zeby zdazyly przyjechac... Bo ciagle jeszcze nie wiadomo kiedy producent je dostarczy do hurtowni :evil:

 

Pozdrawiam serdecznie budujacych i zycze szczescia w zdobywaniu materialow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@g - w Pcimiu jest tartak ktory sprzedaje deski po 400pln netto za kubik (jesli nie bierzesz faktury to masz kubik za 400pln) do tego transport gratis, drugi tartak w Sułkowicach w PF znalazlem i podobnie ale doliczaja sobie za transport.

waltz - ceny sa z piatku wiec juz 5 dni bedzie. Co do maxa to w zasadzie sie nie oplaca bo za 2pln wiecej mozna porotherma kupic ktory jest wiekszy

 

 

U nas ławy zazbrojne, jutro lejemy beton, jak firma dotrzyma slowa i na poniedzialek dostarcza porotherm to robota bedzie szla az milo patrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waltz - ceny sa z piatku wiec juz 5 dni bedzie. Co do maxa to w zasadzie sie nie oplaca bo za 2pln wiecej mozna porotherma kupic ktory jest wiekszy

 

No ja ostatecznie zdecydowałem się na węgierski Thermopor 30 od Leiera. No i przechowają mi go za free do czasu rozpoczęcia budowy (2 miesiące).

 

Wyszło po 7 pln brutto za bloczek (16 na m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...