Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ZbyszekP wielkie dzieki za miejsce na mapce:) i pytanie do budującychobecnie czy ktoś próbował może w ostatnim czasie kupić dachówkę ceramiczną i czy te próby zakończyły się sukcesem:)) Bo ja już straciłam nadzieję... wszędzie informują że termin realizacji zamówienia 4-5 miesięcy :o Może ja szukam w niewałsćiwych miejscach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Są dwie strony:

http://www.krakow.pinb.pl

i jej siostra:

http://www.pinb-krakow.isg.pl/

 

Obie strony WWW zawierają wzorce dokumentów znacząco różniących się między sobą. Dobrze by było, aby internauta nie tracił niepotrzebnie czas na wypełnianie niewłaściwych dokumentów oraz donoszeniu brakujących kopii dokumentów nie ujętych w spisie wymaganych do zgłoszenia budowy.

Zgłosiłem istnienie tych dwóch stron w PINB na Wawrzyńca, ale nie mam pewności, że przyjęto moje zastrzeżenia na serio.

 

Czy ma ktoś z was jakiś pomysł, w jaki sposób spowodować, aby ta pierwsza strona WWW nie pociągała swym fałszywym urokiem?

.

 

Jedna stona jest PINB dla samego miasta Krakowa, drugi dla gmin. I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Moze mi cos poradzicie? Wlasnie sie dowiedzialam, ze geodeta, wydzielajac moja dzialke z dzialki rodzicow, nie uzgodnil dostepu do drogi, a jest to droga powiatowa. W zwiazku z tym nie wiadomo, czy Zarzad Drog Powiatu Krakowskiego zezwoli mi na wjazd na dzialke - pani z urzedu powiedziala ze geodeta powinien z nimi sie skontaktowac, robiac ten podzial. Jesli tego nie zrobil, to bedzie ciezko, i nie wiadomo jak dlugo teraz to potrwa. Jesli zgodza sie na wjazd, to i tak do pozwolenia na budowe bedzie potrzebny projekt wjazdu ( a slyszalam wczesniej, ze wcale nie potrzebny jest projekt, tylko warunki przylaczenia do drog ladowych - wiec juz calkiem zglupialam :roll: ) Dzialka rodzicow jest narozna, ma wjazd od strony drogi gminnej i architekt, ktory robi mi plan zagospodarowania, poradzil, aby ustalic tymczasowa sluzebnosc wjazdu przez wlasnie dzialke rodzicow. Mial Ktos z Was do czynienia z czyms podobnym? Poza tym nadal mam problem z ksiegami wieczystymi, czwarty miesiac nanosza zmiany dotyczace podzialu dzialki :evil: a bez aktualnego wypisu nie mozna podpisac aktu darowizny i nadal nie wiem, kiedy bede wlascicielka dzialki. Moze w ogole zrobic tak, ze to rodzice wystapia o pozwolenie na budowe, a potem sie to przepisze na mnie? Jak myslicie? Coraz czarniej to widze, a mialam nadzieje w tym roku zaczac budowe :cry:

Pozdrawiam

 

 

Witaj amonite!!!

 

Geodeta już na wstępie powinien wyodrębnić służebność lub wydzielić z działki rodziców działkę pod drogę!

Musisz z powrotem iść do geodety najlepiej do tego który robił podział i zwrócić

uwagę na ten problem i zlecić poprawienie tego podziału.

W księgach wieczystych podział działki może ujawnić notariusz - wystarczy dostarczyć mapkę z projektem podziału i prawomocną decyzję o podziale - i podpisać akt darowizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyszekP wielkie dzieki za miejsce na mapce:) i pytanie do budującychobecnie czy ktoś próbował może w ostatnim czasie kupić dachówkę ceramiczną i czy te próby zakończyły się sukcesem:)) Bo ja już straciłam nadzieję... wszędzie informują że termin realizacji zamówienia 4-5 miesięcy :o Może ja szukam w niewałsćiwych miejscach?

 

tez zderzylem sie z ta smutna reczywistosia i szybko znalazlem rozwiazanie - blachodachowka. Do tego mozna zaoszczedzic na wiezbie bo blacha wazy o wiele mniej. Estetyka nie odbiega to wiele od ceramiki a przynajmniej mchem nie porośnie. No i najwieksza zaleta: jest dostepna od reki i po "normalnych" cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu śledzę różne wątki na grupie krakowskiej a teraz postanowiłem się ujawnić.

Po załatwieniu formalności rozpocząłęm budowę w miejscowości Maszyce (na płn od Krakowa) z końcem kwietnia .

To strasznie wymagające zajęcie, angażujące cały zasób czasowy no i oczywiście finansowy:) Ale co najważniejsze: każdy nowy element niesamowicie cieszy! Z czasem pojawią się fotki i przemyślenia w dzienniku:)

Mam prośbę do Zbyszka o umieszczenie mnie na mapce. Czy ktoś buduje się w pobliżu?

Wszystkim rozpoczynającym życzę dużo zapału, wytrwałości i radości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garbus2 dzięki za odpowiedź ale blachodachówka nie wchodzi w grę:) Nie gniewaj się ale o ile z daleka rzeczywiście trudno odróżnić ją od dachówki to z bliska zdecydowanie widać różnicę a w końcu to ja najczęściej będę ogladać swój dom z bliska:) Poza tym widzę żę tęż udało ci sie przebrnąć przez trudnośći związane z zakupem porothermu więc mam nadzieję, ze w ońcu dachówka się gdzieś znajdzie! Tylko gdze ponawiam pytanie?:)Witaj Knapciu ja może nie tak całkiem blisko ale Krasieniec leży mniej więcej w tym rejonie. Założ dziennik i pochwal sie postępami na budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna stona jest PINB dla samego miasta Krakowa, drugi dla gmin. I tyle

 

Czy aby na pewno?

 

Po wejściu na stonę http://www.krakow.pinb.pl

jest napisane:

Powiatowy Inspektorat

Nadzoru Budowlanego

dla Miasta Kraków

 

Dodatkowo strona ta zawiera herb Szczecina

http://www.krakow.pinb.pl/ftpkrakow/img/herb.jpg

http://www.krakow.pinb.pl/ftpkrakow/img/herb.jpg

 

Po wejściu na stronę http://www.pinb-krakow.isg.pl/

jest napisane:

POWIATOWY INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO

W KRAKOWIE — POWIAT GRODZKI

 

Dodam, że jako mieszkaniec miasta Kraków musiałem składać wniosek pobrany z tej drugiej strony, która według ciebie jest dla gmin.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garbus2 dzięki za odpowiedź ale blachodachówka nie wchodzi w grę:) Nie gniewaj się ale o ile z daleka rzeczywiście trudno odróżnić ją od dachówki to z bliska zdecydowanie widać różnicę a w końcu to ja najczęściej będę ogladać swój dom z bliska:) Poza tym widzę żę tęż udało ci sie przebrnąć przez trudnośći związane z zakupem porothermu więc mam nadzieję, ze w ońcu dachówka się gdzieś znajdzie! Tylko gdze ponawiam pytanie?:)Witaj Knapciu ja może nie tak całkiem blisko ale Krasieniec leży mniej więcej w tym rejonie. Założ dziennik i pochwal sie postępami na budowie.

 

nie ma sie o co gniewac. ja po prostu stawiam na funkcjonalnosc a rodzaj pokycia dachu jest mi w sumie obojetny - gorale doradzai blachodachowke to i ich posluchalem przy okazji omijjac kilka tygodni nerwow czy oby na pewno dostarcza mi towar za ktory musze zaplacic "z gory"

widzialem kilkadziesiat palet dachowek na skladzie w głogoczowie - libet czy jakos tak ale zapewne znajadz dzisiejsze anomalia to towar sprzedany kilka miesiecy temu i czekajacy na odbior... choc zadzwonic sprobowac nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garbus2 dzięki za odpowiedź ale blachodachówka nie wchodzi w grę:) Nie gniewaj się ale o ile z daleka rzeczywiście trudno odróżnić ją od dachówki to z bliska zdecydowanie widać różnicę a w końcu to ja najczęściej będę ogladać swój dom z bliska:)...........

 

 

 

A może tak cementowe dachówki.

 

Ja będę krył cementowymi a słyszałem że niema kłopotów z dostawą.

 

 

kamieniołom Dubie sprzedaje ziemię za 1zł/tona z załadunkiem :wink:

 

może sie komus przyda....

 

dzięki

może mi się przydać

 

A na mapkę to mnie też wciągniecie ? bardzo proszę

jestem zupełnie na dole zupełnie z lewej strony i zupełnie koło Świnnej Poręby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamieniołom Dubie sprzedaje ziemię za 1zł/tona z załadunkiem :wink:

 

może sie komus przyda....

 

 

oj przyda się. tylko jestem ciekaw czy sprzedają ziemię urodzajną ?

 

potrzebuję humusu !

moze ktos wie okolo 100 kubików humusu skąd zdobyć.

na moim iltym kamieniu nic nie urośnie

 

bo kamienia to naprawde mam pod dostatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie adaptowaliście projekt.

 

Może poda mi ktoś namiary na kogoś koło lub z Wieliczki.

 

i moze jakieśceny. Jestem na początku i że tak powiem szukam kogoś właśnie do adaptacji.

 

pozdrawiam

Łukasz

 

Jeśli do Gdowa Ci nie bedzie za daleko to moge Ci podac namiar na firme ktora nam bedzie robila adaptacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie adaptowaliście projekt.

 

Może poda mi ktoś namiary na kogoś koło lub z Wieliczki.

 

i moze jakieśceny. Jestem na początku i że tak powiem szukam kogoś właśnie do adaptacji.

 

pozdrawiam

Łukasz

 

studio atrium w myślenicach - zalatwiaja wszystko w ramach adaptacji lacznie z PnB - choc nie wiem czy podjeliby sie tego dla powiatu innego niz myslenice

a na budowie - Pogoda ladna i plyte tylko podlewac:) Gorale ktorzy nam robia mowili ze w ciagu ostatniego tygodni kilka osob bylo sie pytac czy nie chcieliby sie zajac ich budowami... szalenstwo budowlane trwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...