Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy forumowicze!

Poszukuję bardzo pilnie koparki na całe 0,5 godziny roboty :-?

Nie ma ktoś akurat koparki na budowie w okolicach Łuczyc, gm. Kocmyrzów Luborzyca, albo namiarów na koparkowego z koparką....

Trzeba po prostu rozgarnąć drobny żwir, czy co to tam jest pod drogę - 2 wywrotki - dla koparki to pewnie max. 0,5 godziny roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koparkom zużywają się mocno opony od jazdy po twardym podłożu.

Jeśli taka dojedzie do ciebie, to praca 0,5 h na pewno musiałaby być opłacalna. Zmień treść ogłoszenia.

.

Eeee, znaczy mam napisać że praca na dwa dni, a potem mnie gość wyśmieje?

Dlatego pytam, czy w okolicy, niejako przejazdem kogoś nie ma.

Przecież nie chce za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koparkom zużywają się mocno opony od jazdy po twardym podłożu.

Jeśli taka dojedzie do ciebie, to praca 0,5 h na pewno musiałaby być opłacalna. Zmień treść ogłoszenia.

.

Eeee, znaczy mam napisać że praca na dwa dni, a potem mnie gość wyśmieje?

Dlatego pytam, czy w okolicy, niejako przejazdem kogoś nie ma.

Przecież nie chce za darmo.

 

a łopat i grabi nie masz? Muskulaturę zwiększysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pati25

Mam ten sam problem. Kierownik budowy to obecnie "towar" deficytowy. A rzetelny, konkretny, w przyzwoitej cenie i z wolnym terminem na 2007 to marzenie nie do spełnienia, po prostu gatunek na wymarciu.

Tak więc chciałabym dołączyć się do Twojej prośby, tym bardziej, że budujemy po sąsiedzku. Może inni budujący ulitują się nad nami i podrzucą jakieś sprawdzone namiary. HELP !!! :cry: :oops: .

 

B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie dot. przyłącza elektrycznego na plac budowy. Elektryk, który wygrał przetarg w ENION zaproponował mi, że jeżeli nie mam przygotowanej skrzynki to on mi ją wykona za 1 200 zł !!!!!!. Czy takie są teraz koszty, czy gość mocno przesadził? Co tam może być takiego drogiego: sama skrzynka z mocowaniem, zabezpieczenia różnicowo prądowe, tzw. "eski" i dwa gniazda: siła i 230V. Może macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?

Pozdrawiam, Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem inwestor montuje przyłącze tymczasowe na własny koszt a Enion dokonuje przyłączenia. Wiec o jakim przetargu tu mowa ?

 

U mnie wziął 1400zł za skrzynkę 11KW( w tym 20m kabla) Jeden elektryk po sąsiedzku to chciał zrobić promocyjnie za 2500zł. Więc wydaje mi się że cena jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem inwestor montuje przyłącze tymczasowe na własny koszt a Enion dokonuje przyłączenia. Wiec o jakim przetargu tu mowa ?

 

Codzi mi o to, że mam warunki na przyłącz na budowę na zasadach przyłącza ostatecznego. ENION ogłosił przetarg na moje przyłącze i elektryk ma zrobić za pieniądze z ENIONu zejście ze słupa splotem i skrzynkę z licznikiem, a drugą skrzynkę muszę umieścić na koszt własny. No i wydaje mi się, że kwota jaką sobie zażyczył jest ogromna.

 

Dzieki za szybką reakcję.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jola_krzysiek

Mieliśmy dokładnie identyczną sytuację

 

W związku z tym że z tego docelowego przyłącza zasilamy plac budowy to musieliśmy zamontować dwie skrzynki – jedną normalną plus tzw. rozdzielnie budowlaną. Płaciliśmy za obydwie (przy przyłączu napowietrznym płaci się za skrzynkę główną pod licznik)

Za skrzynke główną zapłaciliśmy niecałe 600zł a za rozdzielnię 200 czyli w sumie ok. 800zł za dwie skrzynki z wyposażeniem. Dodatkowo elektryk wziął 400 za montaż rozdzielni, czyli w sumie też wychodzi ok.1200 ale za 2skrzynki+robocizna

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka GK została uzupełniona o:

ravik3, Pati25, Ilona&Andrzej, BungoI, Utek76, Gonga.

 

Ilona&Andrzej przepraszam, ale musiałem skrócić Wasz nick na mapce.

 

Widzę, że zbyszekP strasznie męczy się z upchaniem szczegółów na małej mapce. Jeśli mogę, to proponuję przenieść wszystkie zaznaczone miejsca na mapkę wykonaną przy pomocy http://maps.google.com/ jako "My Maps". Jeśli poczujecie taką potrzebę, to mogę zwrócić się do zbyszekP i zaproponować pomoc w przenoszeniu danych. Zarządzanie punktami na mapie jest bajecznie proste. Można również łatwo oglądać zlinkowane dla punktu zdjęcia w KAŻDEJ przeglądarce internetowej.

 

Na nowej mapce umieściłem tylko "swoją" lokalizację, bo innych nie znam. Proponuję zobaczyć jak mogłaby wyglądać mapka Grupy Krakowskiej:

 

1. Pełny adres (wkleić do przeglądarki bez przerw spowodowanych znakiem końca wiersza)

http://maps.google.com/maps/

ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&ll=50.100762,19.973145&spn=

0.329008,0.913239&z=11&om=

1&msid=103898630051382739554.00000112960b60472d6b8

 

2. Adres skrócony (na życzenie Sloneczko )

http://tiny.pl/d6l5

 

Oczekuję na jakieś komentarze i opinie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Bardzo dobry pomysł. Bardzo chętnie przekaże komuś zarząd na d mapką GK. Przestałem już budować i tylko od czasu do czasu zaglądam na forum, co powoduje, że mapka nie jest aktualizowana tak szybko, jak być powinna.

 

37oC - Czy mam rozumieć, że się tym zajmiesz? Chętnie przekażę Ci posiadane materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...