Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bardzo dziekuję Merit :D chociaż nie zasłuzyłam :wink:

 

gratulacje i ..... kiedy będą zdjęcia? :D

 

Zasłużyłaś ,zasłużyłaś !

 

Kilka osób na tym forum okazało pomocną dłoń ,a to, w dzisiejszych egoistycznych czasach ,jest dowodem ,że jeszcze są dobrzy ludzie .I im też bardzo dziękuję!

 

Zdjęć mam dużo ,ale aby je wkleić ,muszę zaangażować moje dziecko .Ale obiecuję ,że zrobię to niezwłocznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@G

Co u Ciebie słychać na budowie ? Mam nadzieję ,że wszystko przebiega bez przeszkód !

 

Gdyby nie bylo przeszkod to by bylo nudno ;)

Sciany parteru juz urosly, ekipa sie zabrala za konstruowanie stropu (gestozebrowy) i wlasnie sie okazuje ze braknie 5 (!) belek stropowych. Ktorych nigdzie nie ma :o Rece mi troche opadly...

 

A w ogole to chyba jestesmy na podobnym etapie :D Masz juz strop? Robisz lany czy gestozebrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa mapa Grupy Krakowskiej została wzbogacona o orientacyjną lokalizację użytkownika forum:

poziomka_a

 

Tymczasowy link do mapy:

 

http://tiny.pl/d6l5

 

==========================================

Można samodzielnie określić położenie na mapie i wysłać je na adres

[email protected]

 

Kod wygląda mniej więcej tak:

@50.107809,19.913405

 

Można zrobić to tak:

 

Zaloguj się na konto http://maps.google.com

Jeśli nie masz konta, możesz je utworzyć i od razu używać.

 

Z konta kliknij na "My Maps" i "Create new map".

Po kliknięciu i przytrzymaniu klika, przeciągnij niebieski prostokąt z prawego dolnego narożnika mapy nad Polskę.

Następnie powiększ mapę kółeczkiem myszy (jeśli posiadasz)

lub suwakiem znajdującym się w prawym górnym rogu mapy do momentu,

gdy pojawi się Twoja okolica.

Cały czas możesz korygować położenie mapy na ekranie poprzez niebieski prostokąt z prawego dolnego narożnika mapy.

Gdy już powiększysz mapkę swojej okolicy,

kliknij na niebieski balonik w górnym lewym narożniku mapy.

Umieść kursor nad miejsce wybrane przez Ciebie i kliknij ustalając pozycję balonika.

Pozycję można przesuwać.

 

Teraz najważniejsze:

1. Kliknij na "Saved" umieszczone obok "Create new map".

2. Kliknij na utworzony niebieski balonik na mapie.

3. Pojawi się okienko i kliknik na "From here"

4. Pojawi się okienko do wpisania "End address"

5. Wpisz: Kraków

6. Kliknij na "Go"

7. W lewej górnej części ekranu twojej przeglądarki zobaczysz wartość "Start address" - to jest właśnie Twój kod pozycji na mapie

8. Możesz mi go przesłać lub swoim znajomym. Identyfikuje on na mapie pozycję, którą zaznaczono.

 

Pozdrawiam.

 

==============================

http://maps.google.com/ pozwala na znajdywanie drogi pomiędzy zadanymi punktami pozycji na mapie.

Wystarczy wpisać w polach Start address i End address dwie pozycje punktów (przykład na górze tego postu) i nacisnąć Get Diretions, aby prześledzić drogę z punktu do punktu.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problema - proszę o radę. Chodzi o poziomą izolację między ścianą fundamentową a murem. czym izolować: lepik + papa, papa termozgrzewalna na welonie z włókien szklanych, czy może folią płaską hydroizolacyjną do fundamentów. Najtaniej wypada folia, i tak doradzają w składzie bud. Docięta na wymiar, nie trzeba kleić itd. Liczę na odzew.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problema - proszę o radę. Chodzi o poziomą izolację między ścianą fundamentową a murem. czym izolować: lepik + papa, papa termozgrzewalna na welonie z włókien szklanych, czy może folią płaską hydroizolacyjną do fundamentów. Najtaniej wypada folia, i tak doradzają w składzie bud. Docięta na wymiar, nie trzeba kleić itd. Liczę na odzew.

Krzysiek

 

ja miałem lepik + podwójna papa

 

folia ma to do siebie że lubi zostac porwana podczas prac murarskich

a co tradycja to tradycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@G

Co u Ciebie słychać na budowie ? Mam nadzieję ,że wszystko przebiega bez przeszkód !

 

Gdyby nie bylo przeszkod to by bylo nudno ;)

Sciany parteru juz urosly, ekipa sie zabrala za konstruowanie stropu (gestozebrowy) i wlasnie sie okazuje ze braknie 5 (!) belek stropowych. Ktorych nigdzie nie ma :o Rece mi troche opadly...

 

A w ogole to chyba jestesmy na podobnym etapie :D Masz juz strop? Robisz lany czy gestozebrowy?

 

Chyba rzeczywiście nasze budowy przebiegają podobnie :wink:

Tylko ,że mnie dla odmiany zabrakło 300 pustaków stropowych Leiera i też ich nigdzie nie ma .

Musiałam chłopaków puścić do domu .Szukam winnego - kto pomylił się w obliczeniach - bo muszę się po nim przejechać ! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście nasze budowy przebiegają podobnie :wink:

Tylko ,że mnie dla odmiany zabrakło 300 pustaków stropowych Leiera i też ich nigdzie nie ma .

Musiałam chłopaków puścić do domu .Szukam winnego - kto pomylił się w obliczeniach - bo muszę się po nim przejechać ! :evil:

 

300 pustakow??? Przeciez to z 30m2... Ty jakas hale budujesz? ;-)

A powaznie to faktycznie ktos niezle odjechal z obliczeniami. Albo sobie zapomnial z rysunku przepisac na liste elementow do kupienia - tak bylo u nas ;)

Widzialam sklad Leiera w Wieliczce, jadac 4-ka w strone Krakowa przed wiaduktem po prawej stronie - lezy tam calkiem sporo materialu, moze akurat pustaki stropowe tez?

 

My sie jakos wybronilismy z opresji... Szybka decyzja z zamiany dwoch murowanych scianek na gipskarton, reorganizacja ulozenia belek i juz brakuje tylko jednej. A to podobno da sie juz obejsc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...szukam miejsca dla siebie na forum...i nie wiem, gdzie pasuje.Czy przyjmiecie Nowy Sacz???

 

Obecnie czekam na konstrukcje dachu....po 3 latach załatwiania dokumentow jestem juz po pierwszym etapie....

 

Aha- zostały mi cegły-Max- ponad 6 palet, a na palecie jest ponad 80 sztuk.Moze ma ktos ochote???5 zł. za sztuke.

 

A teraz pytanie....

Co powinnam teraz robic???Stemple sciagają mi w piątek, za 2 tygodnie ruszają z dachem. Mozna juz zacząć cos robic w trakcie jak beda robic dach???I co powinnam wczesniej??Elektryka, ogrzewanie(mam miec podłogowe, plus komunek, plus ekogroszek), czy moze okna wczesniej, zeby nie pokradli przewodów??Mam juz ekipe nawet do wykonczenia kominka, i tez nie wiem, kiedy mam mu zlecic przyjsc.

Niech ktos doradzi kolejność!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...szukam miejsca dla siebie na forum...i nie wiem, gdzie pasuje.Czy przyjmiecie Nowy Sacz???

 

Obecnie czekam na konstrukcje dachu....po 3 latach załatwiania dokumentow jestem juz po pierwszym etapie....

 

Aha- zostały mi cegły-Max- ponad 6 palet, a na palecie jest ponad 80 sztuk.Moze ma ktos ochote???5 zł. za sztuke.

 

A teraz pytanie....

Co powinnam teraz robic???Stemple sciagają mi w piątek, za 2 tygodnie ruszają z dachem. Mozna juz zacząć cos robic w trakcie jak beda robic dach???I co powinnam wczesniej??Elektryka, ogrzewanie(mam miec podłogowe, plus komunek, plus ekogroszek), czy moze okna wczesniej, zeby nie pokradli przewodów??Mam juz ekipe nawet do wykonczenia kominka, i tez nie wiem, kiedy mam mu zlecic przyjsc.

Niech ktos doradzi kolejność!!!! :D

 

Jeśli nie masz domu/ budowy pilnowanej 24 h/ non stop i budowy tuż za międzą- to najpierw go zamknij.

Dach - okna drzwi zewnętrze to podstawa a dopiero myśl o czymkolwiek w środku.

 

zapomnij o wcześniejszych instalacjach, chyba że kable przywiązesz sobie do ręki a noge do kaloryfera.

jestem tylko ciekaw , gdzie się obudzisz...

 

mam niestety złe doświadczenia w tym zakresie ...

i nie rozpędzaj się - wszystko na raz i tak się nie da :-)

 

ale powodzenia życze i kciuki trzymam . Z twoich okolic mam ekipę i całkiem dobrze się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiesz szczerze, ze//odpukac...3 lata stal lezała na działce, cegly na cały dom, drzewo na szalunek i nic!!!!!Mam działke do ktorej prowadzi jedna droga..i jest to droga najpierw do sąsiada, potem do mnie i dalej na sąsiada tego samego pole. Za mną nie ma nic...tylko teren prywatny i pare hektarow "niczego" i szklarnie. Robotnicy zostawiają wszystko na noc..i nic im nie zginęło. Drzeka tez posadziłam- ponad 15 i rosną. A u innych znajomych to i drzewka ukradli. Mam spokojną okolice, super sąsiadów, ktorzy patrzą. Mysle tez o ubezpieczeniu domu, jak tylko dach bedzie.

 

A odradzają mi całkowicie zakładanie okien przed tynkami..ze sie zniszczą.Juz sama nie wiem.

 

 

A co do budowlanców.Polecam i to w pełni.Sa rewelacyjni.Naprawde super ekipa.Pracują 12 h dziennie, choc prace za calość.I za moj dom krzyknęli 21 tys plus 3 tys za piwniczke.Mysle,ze na obecną chwilke to nie tak duzo.

 

Dziekuje za odpowiedz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...