Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chyba rzeczywiście nasze budowy przebiegają podobnie :wink:

Tylko ,że mnie dla odmiany zabrakło 300 pustaków stropowych Leiera i też ich nigdzie nie ma .

Musiałam chłopaków puścić do domu .Szukam winnego - kto pomylił się w obliczeniach - bo muszę się po nim przejechać ! :evil:

 

300 pustakow??? Przeciez to z 30m2... Ty jakas hale budujesz? ;-)

A powaznie to faktycznie ktos niezle odjechal z obliczeniami. Albo sobie zapomnial z rysunku przepisac na liste elementow do kupienia - tak bylo u nas ;)

Widzialam sklad Leiera w Wieliczce, jadac 4-ka w strone Krakowa przed wiaduktem po prawej stronie - lezy tam calkiem sporo materialu, moze akurat pustaki stropowe tez?

 

My sie jakos wybronilismy z opresji... Szybka decyzja z zamiany dwoch murowanych scianek na gipskarton, reorganizacja ulozenia belek i juz brakuje tylko jednej. A to podobno da sie juz obejsc :lol:

 

Wczoraj właśnie kupiłam u nich te pustaki .

 

A strop obliczał przedstawiciel Attica z Zawiłej .

Wcześniej też miałam problem z nim .Zapewniał ,że komin Schiedla ma na stanie ,a jak zadzwoniłam ,że ma mi go przywiezć to się okazało ,że kominów nie ma i mają być za... 3 tygodnie .A jak zaczęłam się na niego drzeć ,to mnie przeprosił i powiedział ,że moje zamówienie mu ...umknęło! :evil:

A potem te pustaki .

 

A domek ?Taki sobie ,najzwyklejszy pod słońcem.

Tyle ,że w kształcie L i może rzeczywiście ta bryła powoduje ,że wszystkiego wchodzi więcej niż przeciętnie .

Niech szlag trafi taki skład!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poradźcie drogie krakuski i krakusi

 

Jak najlepiej(najtaniej) załawić prąd. Mam warunki techniczne (posterunek energetyczny w Zabierzowie) - słup stoi na działce z którego ma być prąd. Chciałbym mieć prąd na budowe własny, ale żeby nie trzeba było 2 razy płacić - może da się zrobić od razu prąd ostateczny i raz zawrzeć umowe, albo jeszcze inne triki zastosować - jak brałem warunki techniczne, to mi w powiedzieli w tym posterunku, że prąd budowlany będzie mnie kosztował 3 tysiące i mi go potem zabiorą, żebym zrobił ponownie przyłącze do budynku - wtedy wymięknąłem i postanowiłem wziąść od sąsiada, ale teraz coś mi sie wydaje, ze można to lepiej załatwić - napiszcie proszę jak to rozwiązać optymalnie - może można uderzyć od razu do jakiegoś elektryka "zaprzysiężonego" , lu wprowadzili mnie w błąd za pierwszym razem. Chciałbym coś wiedzieć, żebym wiedział, czego się domagac, zanim pojade tam ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic kombinować. Bez problemu dostaniesz prąd na budowę. Potem po prostu zmienią Ci taryfę. ot co. Prąd budowlany jest droższy. Jeszcze jedno, jeżeli na budowę zadeklarujesz taki sam pobór jak docelowy to potem nie zapłacisz drugi raz za zwiększenie poboru. Trochę drożej wyjdzie budowlany ale coś za coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

Zbyszku: dzieki za umieszczenie mnie na starej mapce. Przez kilka dni nie sprawdzalem grupy krakowskiej a tu widze "walka o mapke" trwa:)

U mnie fundamenty wylane, w tym tygodniu izolacja, wymiana ziemii i w górę!Jak ostatnio pisalem to zastanawialem sie, czy ktos w poblizu sie buduje. Ostanio policzylem, ze przy drodze dojazdowej do mnie, na dlugosci ok 1km jest rozpoczęło się 5 budów!:)

Sluchajcie-jak otworzyć własny dziennik? Czy po prostu rozpocząć wątek? Jak najlepiej wstawić grafikę przy opisie? Koniec pytań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbysioR

My od razu wystąpiliśmy o docelowe przyłącze i z tego docelowego zamierzaliśmy zasilać plac budowy.

Byliśmy przekonani że płacić będziemy za prąd „budowlany” czyli wg taryfy C do czasu zakończenia budowy. Ale gość od przyłączeń w ZE powiedział nam że nie ma już czegoś takiego jak prąd budowlany. Ucieszyłam się oczywiście ale pomyślałam: pożyjemy zobaczymy… uwierzę jak przyjdzie do podpisania umowy o sprzedaż energii.

Dokładnie 2,5 miesiąca od podpisania umowy o przyłączenie panowie z ZE zamontowali mi licznik :p i udałam się do Enionu podpisać umowę… i co? dostałam od razu G11 czyli NORMALNĄ taryfę ! :o :o :D

I nawet dostałam już pierwszy rachunek za prąd :)

 

Widocznie co kraj to obyczaj…my podlegamy pod ZE Podgórze :wink:

 

A tak serio to myślę że jak mówiłeś że chcesz prąd na budowę to w ZE potraktowali to równoznaczne z tym że chcesz przyłącze tymczasowe. Powiedz że chcesz od razu docelowe i zapytaj jaki jest czas oczekiwania, nam powiedzieli 3-4miesiące (do umowy wpisali do 6miesięcy). Sytuację mieliśmy bardzo podobną bo słup też mieliśmy na działce i cała procedura trwała 2,5miesiąca

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie szukam fachowca do wykonania przyłącza wody w przyzwoitej cenie. Bardzo proszę o namiary.

Co to jest przyzwoita cena?

Mi zrobił gość polecony w wodociągach w Michałowicach - zapłaciłem z bólem serca 2400 :wink: za studnie w której jest wodomierz, zawór odcinający, wyjście na dom z zaworem i rura z wodą nad teren na czas budowy z możliwością spuszczenia z niej wody na zimę. Rurociąg w działce, studzienka jakieś 8 metrów od wodociągu....

Chcesz namiary to bez problemu, ale i tak potrzebujesz zgodę wodociągów i projekt, więc tam też dadzą ci namiary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą GK.

 

Do Merit:

 

Kiedy założysz dziennik budowy i powklejasz jakieś zdjęcia???

 

Wiele osób już chyba czeka na Twoje wypociny i postępy budowlane.

 

To samo tyczy się M@g.

 

Dziewczynki do roboty!!!

 

Pozdrowionka

 

To się nazywa siła perswazji ! :lol:

Wprawdzie próbowałam już coś tworzyć ,ale brak mi systematyczności ,więc żeby się nie wygłupiać -zrezygnowałam .

Ale niestety ,do pewnych technicznych spraw ,potrzebuję pomocy syna i ,jak tylko go dorwę ,powklejamy zdjęcia :wink:

 

Rencia

jeśli można zapytać Cię w kwestii geodezyjnej -

wznowiłam granice działki ,bo miałam wątpliwości co do granicy od strony ulicy ,a tu się okazało ,że sąsiadka obok kwestionuje granice między nami -oczywiście na moją niekorzyść o pół metra .W dokumentacji geodezyjnej nie ma, rzecz jasna ,nic na potwierdzenie jej słów i geodeta twierdzi ,że mogę absolutnie robić ogrodzenie w stosunku do wytyczonych przez niego punktów .

Sąsiadka oczywiście nie podpisała protokołu .Co powinno się zrobić w tej sytuacji ? Robić ogrodzenie ,iść najpierw do sądu ? Podpowiedz proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa mapa Grupy Krakowskiej została wzbogacona o orientacyjną lokalizację użytkownika forum:

Sail

 

Tymczasowy link do mapy:

 

http://tiny.pl/d6l5

 

P.S.

Obrazek, który pojawia się po kliknięciu na balonik, MUSI być linkiem.

Proszę umieścić go na jakimś serwerze i dbać o to, aby był i, w razie zmian, nazywał się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Bardzo dobry pomysł. Bardzo chętnie przekaże komuś zarząd na d mapką GK.

 

Zbyszku, mam ważne pytanie. Czy Twoja mapka może nadal istnieć?

Bo jak sam widzisz, nie jest to przekazanie zarządu nad nią, lecz jej całkowita likwidacja i to w sposób nie znoszący sprzeciwu.

 

Nie tak załatwia się takie sprawy.

 

Najpierw trzeba zapytać, ba, poprosić o ewentualne zmiany i czy w ogóle są konieczne.

 

A tu, jak w wojsku. Rozkaz wydany, Zbyszek wylany i fajnie jest?

 

Jeśli Twoja stara mapka zostanie na serwerze, możesz przywrócić moją lokalizację, ale już bez zdjęcia, bo jest prawie nieaktualne.

Jeśli masz zamiar zlikwidować mapkę całkiem, niech zostanie jak jest. Beze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ponownie?.. Cóż-próbowałam napisać coś na grupie krakowskiej, a wyszło zupełnie gdzie indziej.. :oops: Trochę techniki, a baba już się gubi

Oj.... niedobre mam początki na forum, niedobre.....A ja się za budowanie biorę! :o

 

Oto link do poprzedniego posta (pewnie to też uda mi się spaprać- dzis mi nawet kopiuj-wklej nie wychodzi :D:D)

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=102818

 

PS. Dzięki Jea!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...