Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ale jestem zakręcona, przypomniałam sobie że przecież ja projektu przyłącza gazu też NIE MUSZĘ robić! :D :D .

W warunkach otrzymanych z gazowni mam napisane "zakres przyłączenia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, wykonanie przyłączenia, nadzór nad jego realizacją oraz włączenie do czynnej sieci gazowej oraz montaż gazomierza.

Projektowany koszt wykonania przyłączenia wyniesie 2 800 netto. Koszt wykonania przyłączenia nie obejmuje nakładów na zakup i montaż szafki gazowej i mapy do celów projektowych."

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość wieliczka

Ja z kolei moge polecic firme Krak-Geo.

Robili mi mapke do pozwolenia na budowe a pozniej wytyczyli budynek. Przy tyczeniu dali nawet znizke. Pracuja szybko i sa terminowi. Ceny tez nie z sufitu.

Dzialaja w Krakowie i okolicach.

Tel. 667675522

lub

tel. 603954535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie pochwalić

 

MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!! !!!

 

Rekord, czekaliśmy tylko 43 dni, brawo dla krakowskiego urzędu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brawo dla biura architektonicznego M-Studio za sprawną i profesjonalną pracę!!!!!!

 

a tak przy okazji ,czy ktos moze mi podpowiedziec dlaczego nie wyswietla sie moje zdjecie po lewej stronie, do niedawna działało :roll: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w jednej hurtowni w Węgrzcach Wielkich i mają tam MAX-a z cegielni ODONÓW.

Dokładnie to jest napisane na kartce dołączonej do palety:

Ceramika Budowlana sp z o.o.

ul. Podedworze ../.. Kraków

oddział Odonów ..-... Kazimierza Wielka

Producent ZC Górka

acha i jeszcze jest, że KATEGORIA II, LD

MAX 220 kl15

 

Czy ktoś z Was może zna ten materiał ????

Budował ktoś może z tego ??

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapytam tym razem o kierownika budowy, potrzebny jakiś konkretny gość co pojawi się w odpowiednich momentach przy budowie, skontroluje wykonawce i oczywiście będzie za "normalne" pieniądze.

z góry dziękuję

ogłasza się facet na forum bierze 950 zł, nr 503949477, nic więcej nie mogę powiedzieć, bo nie korzystaliśmy jeszcze z jego usług, znajomi płacą 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestem zakręcona, przypomniałam sobie że przecież ja projektu przyłącza gazu też NIE MUSZĘ robić! :D :D .

W warunkach otrzymanych z gazowni mam napisane "zakres przyłączenia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, wykonanie przyłączenia, nadzór nad jego realizacją oraz włączenie do czynnej sieci gazowej oraz montaż gazomierza. Projektowany koszt wykonania przyłączenia wyniesie 2 800 netto. Koszt wykonania przyłączenia nie obejmuje nakładów na zakup i montaż szafki gazowej i mapy do celów projektowych."

 

 

Witam.

 

Składałam osobiście wniosek o warunki w gazowni i pracownik powiedział mi ze, jeśli sama zrobię projekt przyłączą to zakład gazowniczy zwróci mi kasę tj kwotę 600 zł, w ten sposób ominę korki u ich projektanta i szybciej zostanę podłączona do sieci. Ten pracownik mówił ze okres oczekiwania na podłączenie trwa 6 miesięcy. Zadzwoń do działu przyłączeń na ul. Gazowa i zapytaj.

 

Mnie napisali ze koszt przyłącza wyniesie 985 zł, ale rura z gazem przebiega 2-3 m od mojego domu, podobno koszt 1m sieci to 350 zł.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi korkami to nie tak do konca

1) z tego co pamietam to nie oddaja calej kasy za ykonanie projektu ale 15% (moge cos mylic bo podobnie jest w enionie)

2) za metr nieplaci sie 350 gdyz oplata za pierwsze 10 (lub 20m) jest stala a pozniej za kolejny metr juz odpowiednio - mi za jakies 150m policzyli 4000pln

3)popieram najlepiej tam zadzwonic a poniewaz mi sie nie spieszy to moge poczekac do listopada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiał się ktoś może nad tym żeby nie podłączać się do GAZÓW. Ja zastanawiam sie nad wyeliminowaniem gazu na rzecz prądu.

Kuchenka elektryczna w kuchni lub butla z gazem a do tego piec C.O. retortowy z podajnikiem automatycznym i wymiennikiem ciepła, co będzie cały czas grzał wodę a w zimie jeszcze ogrzewanie domu zapewniał albo w razie innych wydarzeń w wymienniku są zamontowane grzałki elektryczne to wtedy podgrzewać elektrycznie C.W.U.

 

Jak myślicie iść w to czy raczej zastanawiać się nad gazem ??

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wg moich informacji ok. 40 złotych. W zeszłym roku było taniej ale jest już 2007 niestety. Jakby co to mam świetnego fachowca, który kładł płytki w moim mieszkaniu. Jedyny problem to terminy...

 

Witajcie grupko ! :wink:

 

Pytanko.

 

Ile trzeba zapłacić fliziarzom za metr położonych płytek?

podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym zakresie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiał się ktoś może nad tym żeby nie podłączać się do GAZÓW. Ja zastanawiam sie nad wyeliminowaniem gazu na rzecz prądu.

Kuchenka elektryczna w kuchni lub butla z gazem a do tego piec C.O. retortowy z podajnikiem automatycznym i wymiennikiem ciepła, co będzie cały czas grzał wodę a w zimie jeszcze ogrzewanie domu zapewniał albo w razie innych wydarzeń w wymienniku są zamontowane grzałki elektryczne to wtedy podgrzewać elektrycznie C.W.U.

 

Jak myślicie iść w to czy raczej zastanawiać się nad gazem ??

 

pozdrawiam

Łukasz

 

Rozważałam ale jak sobie przypomniałam piece w kamienicy, w której mieszkałam przez 25 lat to mi szybko przeszło. Patrzę realnie, teraz może nie byłoby to dużym problemem ale za 15 lat? Nie wiem czy będę chorować, czy będę mieć siły i ochotę myśleć o tym, że gaz w butli się kończy, trzeba dołożyć do pieca... Dla mnie odpada.

Natomiast poważnie rozważałam pompę ciepła. Ostatecznie stanęło na tym, że będzie gaz + solary. Jeżeli za 15 lat okaże się, że pompy ciepła są już w cenie lodówek czyli tak jak powinno być to wymienię na pompę. Instalacja grzewcza jest w obu tych systemach jednakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

 

A ja się nie zastanawiam - na dzień dzisiejszy piec na ekogroszek + kominek z płaszczem - gaz mam gdzieś - jak przeliczyłam koszty samego przyłącza - wyszło ok. 10 tys za jakieś 120m to stwierdziłam że za tą kasę kupię piec i kominek.

 

A w niedzielę jadę w Tatry i olewam tematy budowlane - trzeba się oderwać.

 

Pozdrowionka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

 

A ja się nie zastanawiam - na dzień dzisiejszy piec na ekogroszek + kominek z płaszczem - gaz mam gdzieś - jak przeliczyłam koszty samego przyłącza - wyszło ok. 10 tys za jakieś 120m to stwierdziłam że za tą kasę kupię piec i kominek.

 

A w niedzielę jadę w Tatry i olewam tematy budowlane - trzeba się oderwać.

 

Pozdrowionka :wink:

 

Rencia,

Zmieniły się przepisy na początku tego roku i w związku z tym opłaty za przyłącza to ok. 5% realnych kosztów. Ja też mam 120 m do pociągnięcia i wycenili mi w gazowni na 920 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałam - ale jakoś w naszych założeniach od początku nie było gazu a przy wzroście cen tego paliwa to i tak chyba bardziej opłacalny jest ekogroszek.

Poza tym nie chce mi się robić projektu i biegać po kolejnej monopolistycznej instytucji.

 

Pozdrowionka

 

Projektu też nie musisz robić. Podpisujesz umowę i czekasz. Jedyne co warto zrobić to dostarczyć im mapkę do celów projektowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...