Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przypominam, że w ten poniedzialek dawna mapka GK zniknie z Internetu i zostanie zastąpiona przez mapkę administrowaną przez 37oC . Wszyscy, którzy chcieliby się na niej znaleźć proszeni są o zapoznanie się z nstrukcją zamieszczoną przez 37oC. Adres mapki pozostanie ten sam.

Instrukcja:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=934&start=22020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Renciu, bardzo chętnie przyjechalibyśmy na grillka do Ciebie, ale teraz każdą wolną chwilę spędzamy na budowie.

Mąż po pracy, natychmiast gna do ogrodu i kopie, wyrównuje teren, szaluje murki, a ja też latam z łopatą ile mogę :)

 

Bloczki przyjeżdżają na początku lipca, brama pod koniec czerwca, a beton pod murek musi schnąć ok. 4 tygodni.

 

Aaa, a dzisiaj zamówiliśmy modrzewiowe sztachety na płot i wypełnienie bramy.

A jakie piękne mają dechy na podłogę i płazówki na elewację :o

Oczywiście też z modrzewia.

Mąż się zachwycił i chyba wyjdzie na moje, aby mieć w końcu ten "dworek modrzewiowy" http://img131.imageshack.us/img131/5997/hot4rh.gif

Ale kiedyś na pewno się spotkamy :)

 

Nie ,nie Słoneczko ,

to brzmi jak próba wymigania się .

To ja protestuję !

 

Wszyscy jesteśmy okropnie zajęci ,ja urywam się z pracy -chociaż sobota to mój dy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej podoba mi sie mapka googlowska, mozna z nia cos zrobic... powiekszac, sprawdzac odleglosci, taka... interaktywna.

Renia, dziekujemy za zaproszenie. postaramy sie byc. tylko, ze co za przyjemnosc z towarzystwa zalamanej baby i zarobionego, zakreconego chlopa?

poki co mieszkamy sobie w kamienicy w centrum, blisko bloni i dojezdzamy pare razy w tygodniu na budowe. w miedzyczasie zalatwiamy materialy i transport. troche krotko z czasem. stary spi po 5 godz., juz mu zimno wywala jedno za drugim, a ja wieczne zapalenie spojowek. takie tam narzekania... jak u wszystkich. pozdrawiam serdecznie.

ps. czy to normalne, ze beton b-20 mimo polewania peka? cos chyba jest nie tak z tym betonem z vicatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia, dziekujemy za zaproszenie. postaramy sie byc. tylko, ze co za przyjemnosc z towarzystwa zalamanej baby i zarobionego, zakreconego chlopa?

poki co mieszkamy sobie w kamienicy w centrum, blisko bloni i dojezdzamy pare razy w tygodniu na budowe. w miedzyczasie zalatwiamy materialy i transport. troche krotko z czasem. stary spi po 5 godz., juz mu zimno wywala jedno za drugim, a ja wieczne zapalenie spojowek. takie tam narzekania... jak u wszystkich. pozdrawiam serdecznie.

 

HEJ naramki - przecież to normalka!!!! 8)

 

My mieszkaliśmy w centrum koło galerii krakowskiej - teraz mieszkamy w Kokotowie pod Wieliczką - do domku w Szczodrkowicach mamy 30km.

Też z mężem oboje pracujemy - mamy małego zbója który chodzi do przedszkola i też nieraz śpimy po 5 godz.

Ale masz rację możesz ponarzekać jak każdy - ja też miałam czasem ciężkie momenty i wywalałam swoje żale na tym forum. Myślę i nauczyłam się już że nie można dać się zwariować - budowa - budową wiadomo trzeba pilnować ale też trzeba czasem wrzucać na luz - bo co to za przyjemność budowania kiedy budowa staje się przekleństwem?

Pozdrowionka - 16.06 widzę was na działce u mnie - macie sobie dać na luz i złapać oddech - koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renciu

Bardzo żałuję że nie mogę spotkać się z GK na planowanym pikniku :( :( .

Mam już popołudnie i wieczór zajęty (zaplanowany wcześniej) :cry: i nie jest to wymówka :) . Życzę Wam wspaniałej pogody i jeszcze lepszej zabawy. :p :p :p

 

 

Ilona

 

Pogodę już zamawiamy - mam nadzieję że to nie wymówka - i szkoda że nie możecie być. Dzięki za życzenia.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was moze polecić jakieś drzwi wewnętrzne ? rozglądam się ale niezbyt mam pomysł jak na razie...

 

Mnie się podobają drzwi z tej firmy: http://www.stolwax.com.pl/wewseczne.php i nawet pytałam ich, czy są gdzieś w Krakowie.

Odpisali że w Leroy`u, tym przed Zabierzowem, ale jeszcze tam nie byliśmy, bo do montowania drzwi jeszcze dalekoooooo ;)

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/stan_zero.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/stan_zero2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Miła propozycja z tym zjaździkiem. Ja na razie jestem mocno zestresowany bo zaczynam budowę. Teraz walczę o prąd. Uzyskałem wczoraj zgodę w Zakładzie Energet. na przyłącz. Słup mam na działce.

 

Elektryk powiedział mi,

szafka przyłączeniowa na słupie z zabudową i uziemieniem - 1200net

Rozdzielnia Budowlana z uziemieniem - 900net

kabel 4x10 KYK - 40zł/mb , a jeżeli w kopywany w ziemię 75zł/mb

 

Wszustkie ceny netto. Czy są to dobre ceny ? Trochę się zdziwiłem ile to wszytko kosztuje. Czy ktoś ma namiar na dobrego i taniego elektryka ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was moze polecić jakieś drzwi wewnętrzne ? rozglądam się ale niezbyt mam pomysł jak na razie...

 

Mnie się podobają drzwi z tej firmy: http://www.stolwax.com.pl/wewseczne.php i nawet pytałam ich, czy są gdzieś w Krakowie.

Odpisali że w Leroy`u, tym przed Zabierzowem, ale jeszcze tam nie byliśmy, bo do montowania drzwi jeszcze dalekoooooo ;)

 

dzieki SŁONECZKO !

 

popatrze akurat do leroy' mam bliziutko, wiec podjade i popatrze.

 

Pamiętam ten stan zero u mnie :-)

to byly takie pierwsze krótkie chwile duzych marzeń

juz mozna stanąć i wyobrazić sobie

tu kuchnia , tu salon a tam kibelek

i zobacz - jakie okna na razie masz duze. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Miła propozycja z tym zjaździkiem. Ja na razie jestem mocno zestresowany bo zaczynam budowę. Teraz walczę o prąd. Uzyskałem wczoraj zgodę w Zakładzie Energet. na przyłącz. Słup mam na działce.

 

Elektryk powiedział mi,

szafka przyłączeniowa na słupie z zabudową i uziemieniem - 1200net

Rozdzielnia Budowlana z uziemieniem - 900net

kabel 4x10 KYK - 40zł/mb , a jeżeli w kopywany w ziemię 75zł/mb

 

Wszustkie ceny netto. Czy są to dobre ceny ? Trochę się zdziwiłem ile to wszytko kosztuje. Czy ktoś ma namiar na dobrego i taniego elektryka ?

Pozdrawiam

 

 

ja za szafke placilem 800 brutto, rbtke kupilem za 200pln, kabel nie pamietam ale podzwon po kilku hurtowniach elektrycznych i zobaczysz ze utargujesz na pewno lepsza cene niz podales

ps dzis za flaszke elektrycy z enionu podlaczyli licznik i od razu tez rbtke w domu (mialem tylko kable doprowadzone)

wiec mam juz wlasy prunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeyBobik

 

zdecydowanie drogi ten Twój elektryk. My miesiąc temu płaciliśmy za podłączenie prądu 1200 brutto:

ok.600 PLN za skrzynka główna

ok.200PLN za rozdzielnię (skrzynki kupowaliśmy sami),

400PLN dla elektryka za podłączenie rozdzielni (za podłączenie skrzynki głównej pod licznik płaci mu Enion w ramach przetargu który wygrał)

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...