Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A propos Krzysia -chyba się wygłupiłam z tą rozmową o robocie w takiej chwili :roll: .

 

 

 

A dlaczego!!! Myślę że wcale nie - dam Ci namiary do Krzysia - zadzwonisz do niego i dogadacie sprawę - szkoda że nie pokazałam Ci jego robocizny (podjazdu u sąsiada u którego była ta duża imprezka rodzinna) - naprawdę kawał dobrej roboty.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shazzy moge napisac Ci z mojego doswiadczenia, ze NIE, nie czeka sie dlugo. Ja ostatnio bralam beton 20-ke na strop garazu ze dwa tygodnie temu. Zamowilam i dnia nastepnego o umowionej godzinie zostal dostarczony na "miejsce akcji"; biore beton z malej, rodzinnej betoniarni w okolicach Woli Batorskiej k. Niepolomic; jestem zadowolona i przede wszystkim wiem, ze jak zamowie, to mam to, co zamawialam;

 

edit-blondi a propos desek na szalunki, to ja wlasnie rozszalowalam garaz (no nie doslownie :lol: ), wiec gdyby Ci jeszcze brakowalo, to zapraszam do mnie na priva;

okolice Niepolomic;

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Wszystkim po dłuższej przerwie,

 

własnie nie mogę wyjść z zachwytu nad ceną betonowej kostki brukowej.

Może ktoś z Was jest na bieżąco, bo w tych zwariowanych czasach nie wiadomo czego się trzymać:

ile można realnie utłuc od ceny cennikowej na kostce libetu ? Mam -10% ale to nadal wychodzi mi to strasznie drogo...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja ciągle potrzebuję desek 32mm na szalunki

Może ktoś chce się pozbyć? :lol:

Ile tego potrzebujesz ?

pozdrówka

około 5m3

sprawdzę, ile u mnie zostało i dam znać na priva

pozdr

 

a po ile wogóle są takie deski szalunkowe bo za niedługo też będę musiał się rozglądać, ale to bliżej września jak już Wy zdejmiecie szalunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może jeszcze jedno pytanie

Chciałem się zapytać Szanownych Forumowiczów jak rozwiązali sprawę przyłącza wody.

Jeśli możecie napisać to napiszcie ile to kosztowało i kto Wam je robił.

Z tego co wstępnie się orientowałem to firmy chyba oszalały bo chcą 100 - 150 zł/mb. Wydaje mi się że jest to nonsens zwłaszcza że mam około 70m odległości od wody pod mój dom.

Czy to aż, tyle kosztuje ? Czy może wołają tyle bo nie mają konkurencji i robią sobie co chcą (ponoć muszą mieć koncesję z wodociągów za którą płacą)?

Czy może spotkał się ktoś z tym żeby samemu wykopać dołek kupić wąż i zaworki wodomierze i inne pierdołki i tylko wziąść kogoś kto ma uprawnienia do tego? Czy może znacie kogoś kto by to zrobił tak znaczy ja sobie wykopię i przygotuję wszystko a gosć zrobi swoje. (kolega jak powiedział żeby mu tak podłączyli to powiedzieli mu że albo płaci 100-150zł/mb (w zależności od wykonawcy) albo wogóle)

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możecie napisać to napiszcie ile to kosztowało i kto Wam je robił.

Z tego co wstępnie się orientowałem to firmy chyba oszalały bo chcą 100 - 150 zł/mb. Wydaje mi się że jest to nonsens zwłaszcza że mam około 70m odległości od wody pod mój dom.

Czy to aż, tyle kosztuje ? Czy może wołają tyle bo nie mają konkurencji i robią sobie co chcą (ponoć muszą mieć koncesję z wodociągów za którą płacą)?

Czy może spotkał się ktoś z tym żeby samemu wykopać dołek kupić wąż i zaworki wodomierze i inne pierdołki i tylko wziąść kogoś kto ma uprawnienia do tego? Czy może znacie kogoś kto by to zrobił tak znaczy ja sobie wykopię i przygotuję wszystko a gosć zrobi swoje. (kolega jak powiedział żeby mu tak podłączyli to powiedzieli mu że albo płaci 100-150zł/mb (w zależności od wykonawcy) albo wogóle)

pozdrawiam

Łukasz

 

Nawet nie żartuj. Ja też mam około 70 m od ulicy (gdzie jest woda) pod mój dom. Czy nie można zrobić tak, że robię sobie studzienkę rewizyjną przy granicy działki (5 m od drogi) i sam sobie kładę rurę od studzienki do domu, a zakład przyłącza mi wszystko tylko do studzienki (czyli robią tylko 5 m a nie 70)? Da się tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my właśnie zaczynamy temat, na dzień dobry w naszej gminie powiedzieli nam no nie da rady bo rura główna ma przekrój 40 i wisi już na niej kilku, więc dla nas juz nie wystarczy, ale po krótkiej rozmowie zaczęło się dawać, lecz sąsiedzi też zaczęli coś mówić o kosztach, które ponieśli i naszej partycypacji w nich, po tygodniu okazało się, że dostaliśmy warunki na przyłącz wody i w przyszłym tygodniu podobno mają wymienić rurę główną na przekrój 90, no i nam też mają zrobić przy tym przyłącz, koszty - na razie mamy zapłacić za projekt 600 zł, reszta jeszcze się waży, bo część kosztów ma pokryć gmina. Jak będziemy coś wiedzieć to damy znać. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie żartuj. Ja też mam około 70 m od ulicy (gdzie jest woda) pod mój dom. Czy nie można zrobić tak, że robię sobie studzienkę rewizyjną przy granicy działki (5 m od drogi) i sam sobie kładę rurę od studzienki do domu, a zakład przyłącza mi wszystko tylko do studzienki (czyli robią tylko 5 m a nie 70)? Da się tak?

o niezły pomysł u mnie tak nie da się ale może i tak można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z gościem z Krak-Betu. Podobno od 1 lipca znaczna podwyżka. Z rozmowy wynikało że chcą podnieść cenę i jednocześnie zmniejszyć liczbe kursów.

 

jakczytam coś takieg to mnie trafia, ale mam nadzieję że w przyszłym roku kiedy będę zaczynać ceny się juz ustabilizują.

jestem optymistą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam też mają zrobić przy tym przyłącz, koszty - na razie mamy zapłacić za projekt 600 zł, reszta jeszcze się waży, bo część kosztów ma pokryć gmina. Jak będziemy coś wiedzieć to damy znać. :D

 

Nie wierzę !

 

W gm. Skała wszystko trzeba sobie samemu i jeszcze żądają opłatę 1600 za przyłącz - której nie zamierzam płacić.

Sami będziemy robić przyłącz tzn. wykop, zakupimy wsio co jest potrzebne a potem tylko załatwimy gościa z uprawnieniami który nam podłączy to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...