Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Nie wierzę !

 

W gm. Skała wszystko trzeba sobie samemu i jeszcze żądają opłatę 1600 za przyłącz - której nie zamierzam płacić.

Sami będziemy robić przyłącz tzn. wykop, zakupimy wsio co jest potrzebne a potem tylko załatwimy gościa z uprawnieniami który nam podłączy to wszystko.

 

Rencia,

opłarty za przyłącz nie maja już prawa ściągać - ostatni wyrok sądu uniewaznił wszelkie roszczenia z tego tytułu. U mnie w gminie tez rok temu chcieli 1000pln za przyłaczenie do sieci a teraz już tej opłaty nie pobierają wiec opłaciło sie poczekać. Niedługo podobna sytuacja szykuje się ze skrzynkami energetycznymi. Gaz już tez od nowego roku max 950pln.

Z wodą natomiast jest o tyle cięzej ze każda gmina inaczej to traktuje. Ja za jakies 100m z przebiciem pod drogą płaciłem łącznie 3500pln i wszystko zleciłem wodociagom (brak czasu) - o tyle korzystne ze nie było żadnych ale co do samego podłączania się do sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wszyscy których gminy chcą skasować na nielegalną opłatę za przyłącze wod-kan

 

w Dzienniku Polskim z 20 czerwca jest 2 stronicowy dokładny ."PORADNIK BUNTOWNIKA" na ten temat z wyrokami NSA, wzorami pism, ustawami itp.

Nie dajcie sie tym urzędasom 8) :p :wink:[/b]

 

Dzięki - wiem że te opłaty były bezprawne i w cale nie zamierzałam płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakczytam coś takieg to mnie trafia, ale mam nadzieję że w przyszłym roku kiedy będę zaczynać ceny się juz ustabilizują.

jestem optymistą

 

Podobno nawet ma być taniej :wink:

Tylko nie wiem czy to pobożne życzenia nas wszystkich budujących czy jakieś wyimaginowane prognozy ekonomistów :roll:

 

popatrz tutaj

http://biznes.onet.pl/0,1558395,wiadomosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos materiałów - zaraz będę szukać materiałów do wykończenia domku i tak oto będę potrzebować kamień elewacyjny najlepiej naturalny.

 

Pomóżcie - jaki i gdzie tanio można kupić.

 

A pewnie że pomogę :)

 

Firma rodzinna przed Krzeszowicami: http://www.firmafilar.pl/.

Wprawdzie byliśmy tam ze 2 lata temu, komponując kamienne tło do wielkiego akwarium, ale nie przypuszczam by coś zmieniło się na gorsze.

 

Przyjęli nas, jakbyśmy chcieli kupić tony kamieni :) Pracownik usiadł na kupie łupka i dzielil, rozbijał dla nas kamienie, by nadawały się do tego akwarium.

 

A jaki porządek mieli na placu :o

 

Kamienie rzeczne pogrupowane wielkościami, umieszczone w wielgaśnych, metalowych koszach.

Różnokolorowych łupków i innych kamieni, wybór niesamowity.

 

Wrócimy do nich jak przyjdzie pora :)

 

Majka, a może Ty masz coś wspólnego z tą firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zostało nam z dwóch budów trochę materiałów. Ponieważ kupowane były w dobrych cenach, a nie planujemy z sąsiadem na nich zarabiać, więc zanim oddam je handlarzom, może ktoś z Was będzie zainteresowany (kontakt na priva):

 

Wełna mineralna lamelowa ROCKWOOL FASROCK L gr 15 cm 70 paczek = 67,2 m2

 

Styropian EPS 70 gr 15 MAGBUD 31 paczek = 62 m2 (4 paczki nie mają oryginalnej folii pakującej) - produkcja z początku maja więc już wysezonowany jest.

 

Listwa startowa szer 15 cm 23 sztuki (2 mb sztuka)

 

ISOVER UNIMATA gr 15 cm 8 rolek = 55,2m2

 

ISOVER SUPERMATA gr 5 cm 4 rolki = 45,6m2

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziewczyny,

żartowałem, bo to rzut od Majki i tylko tle.Majka tez, w zeszłymroku podmurówke robiła z kamienia 1-2 cm grubosci.

Ale ceny mają .... różne. Zależy co potrzebujesz i ile masz na to pieniędzy. A tam warto pojechać, popatrzeć, policzyć i porównać z innymi, w okolicy co chwile skład z kamieniami. To istne zagłębie kamienia. :p 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos materiałów - zaraz będę szukać materiałów do wykończenia domku i tak oto będę potrzebować kamień elewacyjny najlepiej naturalny.

 

Pomóżcie - jaki i gdzie tanio można kupić.

 

W przyszłym tygodniu będę u p.Filara ,bo mam zamówiony kamień i jadę coś mu zadatkować ,więc jak tam Renciu nie dotrzesz wcześniej mogę popytać o ceny i inne rzeczy .

Jak masz jakieś specjalne oczekiwania co do kamienia ,napisz-zbiorę informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Słoneczko :D już mi jednak Piotrek wyjaśnił, że na taras tylko liściaste się nadaje.

 

Piotrek - chcę mieć dłuuuugie :wink: dechy. Kupiłabym te z Castoramy, ale nie mam póki co nikogo, kto by mi z tego zrobił taras :( .

 

Może ktoś z Was zna wykonawcę drewnianych tarasów?- wdzięczna będę OGROMNIE :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...