Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

Mam pytanie: czy ktoś wie gdzie, w Krakowie lub okolicach, można kupić jakikolwiek system kominowy [śr. 200 mm do kominka z jedną wentylacją]. Chodzi o czas, muszę mieć kominy na przyszły tydzień, a skład, w którym miałem zamówione 2 miesiące temu odmówił realizacji zamówienia.

Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanie: czy ktoś wie gdzie, w Krakowie lub okolicach, można kupić jakikolwiek system kominowy [śr. 200 mm do kominka z jedną wentylacją]. Chodzi o czas, muszę mieć kominy na przyszły tydzień, a skład, w którym miałem zamówione 2 miesiące temu odmówił realizacji zamówienia.

Krzysiek.

 

Powinni mieć od ręki Shiedla 20+W - Budmur - ul. Skośna - koło Attica

 

Przy okazji - może kogoś interesują stepmle. Zostało mi jeszcze po rozszalowaniu stropu. Lokalizacja: okolice Wieliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat skończyłem ogrodzenie..więc moge Ci co nieco powiedzieć

co prawda siatke i słupki znjomy załatwił mi w dobrych cenach, ale teraz to wszystko sie zmienia nie powinno być tak źle.

Ogrodzenie zrobiłem to najbardziej popularne (oprócz wjazdu) czyli słupki ocynk, siatka ocynk powlekany (najgrubsza 32) i podmurówka tzw murek pływający. Za 170mb ogrodzenia musiałem niestety wydać 16tyś. Robocina wychodzi ok 40zł za metr reszta to materiał

Czesc,

 

czy ktos z Was moze robil juz ogrodzenie. Baardzo interesuja mnie ceny wykonawstwa: ile za 1m ogrodzenia placi sie w Krakowie i okolicach.

Gdyby ktos chcial podzielic sie namiarami na sprawdzona ekipe ogrodzeniowa, bede wdzieczna za info na priva.

 

Pozdrawiam serdecznie, G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze - a więc jednak się przewaliło - dzisiaj znalazłem w Krakowie Maxa za 4.1 netto - znaczy się zaczyna tanieć, narazie ceramika, i oby tak dalej ...

 

Tylko pogratulować owocnych poszukiwań.

Ja jednak jakoś tej obniżki nie widzę . U mnie we wtorek przywieźli porotherm i widziałam cennik słowacki wienerbergera - podwyżka i to spora od 1 lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat skończyłem ogrodzenie..więc moge Ci co nieco powiedzieć

co prawda siatke i słupki znjomy załatwił mi w dobrych cenach, ale teraz to wszystko sie zmienia nie powinno być tak źle.

Ogrodzenie zrobiłem to najbardziej popularne (oprócz wjazdu) czyli słupki ocynk, siatka ocynk powlekany (najgrubsza 32) i podmurówka tzw murek pływający. Za 170mb ogrodzenia musiałem niestety wydać 16tyś. Robocina wychodzi ok 40zł za metr reszta to materiał

 

:o sporo wyszlo - ja na 200mb wydalem 2000pln na siatke powlekana pcv z ocynkiem w srodku, 300pln na druty i naciagacze, 2500pln na slupki (nie ocynk ale malowalem) plus cement na slupki pewnie jakies 400pln = okolo 5200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już się kiedyś ujawniałam, :)

a teraz mam pytanie do Was, bo z wiedzy budowlanej to ze mnie jest prawdziwy lajkonik, żeby nie powiedzieć laik...

więc chciałam się dowiedzieć, jak zapewnić budowlańcom wodę i prąd na działce?

czy mogę od dostawcy mediów podłączyć np. prąd do granic działki z którego będę korzystać podczas budowy?

albo wodę z wodociągów?

jak wtedy jest to rozliczane przed odbiorem budynku czyli podczas całej budowy?

jakie jeszcze rozwiązania wchodzą w grę oprócz postawienia wiatraka ;) albo ciagnięcia mediów od sąsiada i z nim się ugadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już się kiedyś ujawniałam, :)

a teraz mam pytanie do Was, bo z wiedzy budowlanej to ze mnie jest prawdziwy lajkonik, żeby nie powiedzieć laik...

więc chciałam się dowiedzieć, jak zapewnić budowlańcom wodę i prąd na działce?

czy mogę od dostawcy mediów podłączyć np. prąd do granic działki z którego będę korzystać podczas budowy?

albo wodę z wodociągów?

jak wtedy jest to rozliczane przed odbiorem budynku czyli podczas całej budowy?

jakie jeszcze rozwiązania wchodzą w grę oprócz postawienia wiatraka ;) albo ciagnięcia mediów od sąsiada i z nim się ugadania?

 

co do wody to musisz rozmawiac z gminą - dostaniesz warunki przylaczenia i na tej podstawie beda ci mogli dociagnac wode do dzialki (w optymistycznej wersji od a do z jakies 2 miesiace)

prad: tum asz dwie drogi

1) samemu wykonać przylacz tymczasowy od najblizszego mozliwego miejsca (oczywiscie musi to robic elektryk z uprawnieniami) i wtedy sama pokrywasz koszt budowy takiego przylacza tymczasowego

2) wystepujesz do enionu o przylacz docelowy (mi sie udalo w pol roku od pozwolenia na budowe ale niezadko czeka sie ponad rok). tu tez sa rozne opcje: samemu dostarczyc im projekt, robic w ramach PnB, zlecic wszystko im

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie mogę mieć prąd i wodę podłączoną do samej trawy, tzn nic na działce na razie nie ma, przed pozwoleniem na budowę? i normalnie się z dostawcami rozliczać, jakies skrzynki itd?

 

na czasie mi nie zależy aż tak bardzo tzn kilka miesięcy czekania to całkiem znośnie jak dla moich planów :)

 

dzięki wielkie za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) co do wody to zalezy od gminy ale najpierw i tak musisz wystapic o warunki przylaczenia

2) pradu nie mam pewnosci ale ze mna bez PnB wogole nie chcieli gadac (pomijam wydanie warunkow przylaczenia), dopiero kiedy dostalem PnB to moglem podpisac dalsze papierki. Z tego co sie orientuje to nie ma mozliwosci zasilania pastwiska a jedynie placu budowy a to wymaga jak wiesz PnB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...